Hvězdný prach (2007)

Když jsem tuhle nádhernou fantasy knihu od Neila Gaimana četl, tak jsem si samozřejmě představoval, jak to asi vypadá, ale film po vizuální stránce moje představy v mnohém předčil, například rychlostárnoucí rozpadající se Michelle Pfeiffer, sestřičky čarodějnice a jejich obsidiánové porcovací nože jsou naprosto perfektní.

O slavnosti a hostech (1966)

Nedokážu si dost dobře představit lepšího představitele Rudolfa než Jana Klusáka - perfektně vlezlej, rozšafně slizkej, žoviální vtěrka, brr fuj a zároveň tleskám. Vše zarámováno nenuceným hereckým výkonem kouzelného dědečka hříbečka - pana profesora Ivana Vyskočila, člověka velmi důstojného vzezření, avšak s nepotlačitelnými sklony k lotrovinám a recesím. Podobenství je velmi srozumitelné, člověk ale na to musí být naladěný, jednou jsem vypl s tím, že je to nějaká filmová manýra, napodruhé už jsem si to rozkošnicky vychutnal. A proč se to prezidenta Novotného dotklo, kvůli čemu, podle čeho poznal, že se má urazit zrovna on? Nepochopil jsem.

Máte slovo (2008) (pořad) odpad!

Jílková si pěstuje imidž drsné dominy, přitom ani neumí zjednat pořádek ve studiu, všichni se tam navzájem překřikujou, pořad má nulovou diskuzní kulturu, děs běs.

Cejch zabijáka (1967)

Tyhle japonský filmy pro pamětníky mají něco do sebe.

How to Irritate People (1968) (TV film)

Umět někoho kvalitně nasrat sice patří k základním sociálním dovednostem, ale určitě nebude na škodu trochu si to zopakovat, zvlášť když naším mentorem bude…ehm…ministr švihlé chůze John Cleese a ostatní magoři z MPFC :-D

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Nejdřív Vinetů s Old Šetrhendem prožili dobrodružství na Stříbrném jezeře, aby pak v dalším díle chvíli předstírali, že se vůbec neznaj, potom se zase skamarádili a bojovali bok po boku proti příkoří a lidské chamtivosti a to až do Vinetůovy smrti (i když to byla smrt jen částečná, v dalším díle prej zase zázračně obživ). Hezká pohádka pro děti i dospělé, krásné přírodní scenérie, nefalšovaní jugoslávský indiáni v čele s Gojko Mitičem, kvalitní zápletky, mimořádně odpudiví záporáci, český dabing na vysoké úrovni, prostě fajn série. Zajímavost: povšimli jste si, že v tomto díle je O.S. v jednom souboji (čas 1:02) dablován někým, kdo vypadá naprosto jinak? Docela sranda.

Vinnetou (1963)

Je Old Shatterhand zvyklý zacházet s kánoí?____Ano.____Třikrát se obrací Rio Pecos a pak stojí na jejím levém břehu kůl. Když Old Shatterhand dostihne kůlu, je volný a jeho přátelé též.____To je snadné. Co mi může zabránit dostat se tam?____Kánoe Old Shatterhanda bude děravá jako ústa staré ženy.