Hnüs (2019)

Jako hudební dokument s takovou stopáží jsem to čekal ukrutně nudné a rozvláčné. A opak byl pravdou. Svižné, vtipné, dobře natočené i díky ujeté předloze v podobě Mötley Crüe.

Joker (2019)

Instatní a plytká depka bez hlubšího nápadu. Do kina v Banja Luce jsem na tento počin šel plný očekávání, a to jsem neměl dělat. Nakonec největší úlet na dílu byly ty bosenské titulky, co k tomu promítali. Místo bravurně natočeného šlágru jsem si odnesl dojem z komorního melodrama jednoho maníka. Phoenixovi výkony jsou super, ale k čemu jsou, když to scénárista ani režisér nedokázali vytěžit potenciál námětu. Žolík je usedlý a drží se neskutečně při zemi. Pak jsem tam našel spoustu logických kiksů, kde jsem se ptal, proč to či ono proboha dělají...

Lady and the Tramp (2019)

Hraná verze není lepší jak kreslený originál. Ti psi s digitálně animovanou tlamou nepůsobí roztomilé, ale spíš strašidelně. K tomu původní Lady má jinou barevnost a původní tramp je menší.

Lví král (2019)

Upřímně, remake animovaného Lvího krále je hlavně strašně roztahaný. Jeho animace je skvostná a vypadá skoro fotorealisticky. Avšak soundtrack je strašný. Příběh na chlup stejný a vidět realistické lvy, co mluví, je prostě divné. Taky ve filmu není ani kapka krve, ačkoliv se tam zvířata perou a na konci i žerou. Disney se holt nezapře.

MOST! (2019) (seriál)

Svou cílovou skupinu si to určitě najde. Vulgární, hrubé, surové, politicky nekorektní, zaměřené na nejnižší společenské příčky, prkenní herci s nevěrohodnými dialogy. Dycky most jsem jim ani omylem nevěřil. Nevím z čeho bych měl být víc rozpačitý, že tři čtvrtiny republiky básní o tom, jaký je to skvost, nebo že to mezi současnou českou tvorbou září jako pajdající jednorožeč s jeden a půl nohy. Za mě 40%.

Párty Hárd (2019) odpad!

Kam se hrabe Caligula. To je vkusná pohádka pro malé děti a místy i vtipné. Ale co je kurnik tohle? To je snad český přepis 120 dnů Sodomy. Tam aspoň nebyly litry sajrajtu z beďarů. Po půlce mám dost. Vtip do nevidělo ani z čínského rychlíku.

Rambo: Poslední krev (2019)

Ach jo, někdo tu byl přehnaně originální. Rambo se nechá zmlatit a pak v Mexiku ani USA nemají nemocnice? Co k tomu napsat víc. Ano, závěrečná řežba ve sklepích je fajn, ale co z toho, když to nedrží pohromadě?

Sedm světů, jedna planeta - Antarktida (2019) (epizoda)

Za mě je tato série příliš politicky angažovaná. Připadám si, jak bych díval na něco za minulého režimu a všude tam byly zmínky o dělnících a třídním boji. Tady to je zase tzv. klimatická krize. To do přírodopisného dokumentu nepatří.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Nehorázná sračka. Disney to zabil. Je to jakoby zmutoval Star Trek a Šmoulové a vzali si z každého to nejhorší. Od Šmoulů to má otravnost, od Star Treku patos a snahu o politickou agitku. Krom toho ačkoliv to bylo kurevsky drahé, efektům by nevěřilo ani desetileté dítě. Člověk si zoufá a ptá se "proboha proč". Proboha proč na tom mejdanu museli mít při psaní tolik koksu? Proč si to pak pro sebe aspoň jednou nepřečetli? Proč v téhle špatně udělané volovině utopili 275 miliónů dolarů? Proč je hlavní hrdinka mužatka bez špetky charismatu nebo aspoň sexappealu? Proč by mi bylo jednoho, kdyby všechny na dobré i špatné straně síly rozstříleli bojoví droidi už v prvních 20 minutách? Ono bych to vlastně i uvítal. Ukončilo by to jejich filmařské i moje divácké trápení. Než sledovat tohle je snad lepší i COVID-19 a předobjednávka na jeho brášku COVID-20 z příštího roku...

Tajemství dračí pečeti (2019)

Dračí pečeť je jiná než podobné filmy evropské a americké provenience. Střih i kameru má dobrou. Film i při dvou hodinách odsýpá. Co se týče stavby děje najdou se tam nelogičnosti, např. ten závěr, kdy nechápu, jak mohl přežít ten či onen, či proč vlastně museli na východ. Arnolda ani Jackhieho jsem si tam za celou dobu nevšimnul. Přesto solidních 70%.