Teg

Miroslav Směšný

okres Praha
tak různě

• 10.2.2015  11:29

Na dnešní vkus trochu přímočaré, ale tak technicky vyumělkované a co se týče práce s napětím, nemůžu říct ani popel. Svoje hodnocení si zaslouží beze zbytku.

• 13.1.2015  14:27

Urážka všech, kteří na severní moravě bydlí. Bydlím od Hanušovic kousek, ale pořád mi vrtalo hlavou, jakým slepencem hanáčtiny, slovenštiny a hantece herci mluví. Smutné je, že takový patvar, který má do reality daleko natočí místní rodák.

• 4.1.2015  21:41
    Tři bratři (2014)

Když tu čtu všechny ty přemoudřelé kritiky musím se pousmát. Já byl v kině plném dětí ... těm se to líbilo - a dokonce velmi. Vyznačovalo se to např nekoordinovaným tancem a zpěvem (evidentně na tom některé nebyly poprvé). Až odroste jedna generace, ještě se k té pohádce rádi o vánocích vrátíme. Takže souhlas s FF, ať žije česká Princezna nevěsta.

• 13.12.2014  22:22
    Noc nevěsty (1967)

Bylo by těžké se rozepsat a přitom neplácat nesmysly. Film je to výborný a hlavně obdivuji všechny, kteří v něm mají jasno. Já ne. Záleží na úhlu pohledu a vše dnes může vyznívat jinak, než před padesáti lety.

• 26.10.2014  18:15

Ta honička, to je peklo :) přistihl jsem se, jak se držím opěradla, abych nevypadl z křesla a opakuju kletby :)

• 9.10.2014  13:41
    Klondike (TV seriál) (2014)

Limonáda to nebyla, ale myslím, že si Klondike zasloužil ještě věrohodnější podívanou.

• 2.5.2014  10:53
    Šingeki no kjodžin (TV seriál) (2013)

Celkem se nedá než souhlasit s tím, co napsala Zíza. Námět je zajímavý a poutavý. Ale ta roztahanost je strašná. Brzy jsem začínal přeskakovat a občas jsem prosvištěl celý díl plný ubrečených a uřvaných výlevů, aby se vlastně vůbec nestalo nic, co by děj nějak posunulo dopředu.

• 28.2.2014  22:39
    Dům U Zlatého úsvitu (TV film) (2009)

SPOILER!! Sirotek Ondra žije v městečku Bludičkov se svým dědečkem knihkupcem, když v tom do města přijede komediant se svou dcerkou (který se mimochodem vyznačuje tím, že oplodní snad každou ženu v Bludičkově). Ten na pitoreskním představení, kde každého zesměšní především prorokuje, že největší bohatství najdete v domě, kde žije právě Ondra s Dědou. Vzápětí Děda Ondrovi ukáže knížku, která je prý nezměrné ceny, takže každý průměrný divák tuší, kam vítr vane. Pak se ale začnou dít věci. Starostová se rozhodne, že v domě, kde je poklad bude mít kloboučnictví a Ondrův děda umírá, poté co ho zavraždí pohledem?!? tajemný cizinec. Ondra nalézá útočiště u komedianta, který to všechno způsobil. Komediant přesvědčí Ondru, aby cennou knížku šel ukrást do krámu, který mezitím starosta zkonfiskoval. Ondra knížku nenajde, ale stráví noc čtením ostatních knížek, ze kterých si ale nic nepamatuje. Komediant, který měl venku hlídat mezitím oplodní další měšťanku. Poté, co komediantova dcera zjistí, že Ondra si z knížek nic nepamatuje, vytáhne kouzelný almanach plný nejrůznějších pitomostí (plavecké styly, které nefungují, žurnalistika, lektvary), a poté co komediant přivodí určitým mužům v městečku bolení hlavy (a zprzní zmrzlinářku), vytisknou vlasní verzi místního plátku, ve kterém haní kloboučnictví paní starostové. Za tento delikt je nespravedlivě souzen místní redaktor, který ale předtím patřil k těm zlým, tak ho také bolí hlava. Ondra se pomocí nápoje transformuje do senilního právníka a vypraví se zmařit přelíčení, což se mu povede. Redaktor se poté připojí k záškodnické činnosti a dále tiskne časopis, jehož obsah teď ovládá duo Ondra, komediantova dcera. Někdy v těchto místech se znovu objeví tajemný cizinec co prvně koukal na Ondrova dědečka, který umřel. Významný záběr na cirkusákova koně, koni se nic nestane. Ondra s komediantovou dcerou se vloupají do pokoje paní starostové, ale jsou vyrušeni a zůstanou sami s jejím psem, kterého se odhodlají vyhodit z okna(!), aby je neprozradil. Když mírumilovného pudla vezmou do náruče a chystají se vykonat mrzký čin, všimnou si na něm vytetovaného kódu ke starostovu trezoru. Hle, kniha hříchu, která usvědčí starostu z korupce je na světě! Jako bonus se ze skříně vyvalí také exemplář drahocenné knihy, na kterou jsme mezitím zapoměli. Starosta je zavřený ve sklepě hospody, protože led dovezený z rakouska má mít příznivé účinky na jeho bolavou hlavu. Někdy v této době komediant obskočí slovenskou turistku ve svém wagónu. Z leda ve sklepě se vyhrabe běžkař z krkonoš. Vtip je v tom, že led má pocházet z rakouska a dovozce tedy bral hostinského na hůl. Ondra otiskne výčet starostových přečinů do časopisu. Když pak přijede armáda (!) starostu rovnou zatknou. Ondra odcestuje spolu s komediantem a berou s sebou i potetovaného pudla. Knihu také, i když není jasné proč je tak cenná. The end. KONEC SPOILERU

• 14.2.2014  09:37

Po přečtení všech dostupných materiálů a shlédnutí filmu o filmu jsem nabyl dojmu, že to nemůže být tak zlé a na projekci si čas udělal. V důsledku toto jsem měl od filmu malé očekávání a neustále se na něm snažil vidět jen to dobré, bohužel se to tak uplně nepodařilo. Několik dobrých hereckých výkonů a velice! slušně řemeslně odvedené triky a kulisy naprosto sráží nelogičnost veškerých dialogů a příběhu jako takového. Celou dobu jsem si říkal... no, ale dětem by se to líbit mohlo. Pochybuju, že děti budou chápat, co se na obrazovce vůbec děje, když jsem to nepochopil já. Takže tohle se opravdu nepovedlo. Vrcholem je vyjádření režiséra, že internetové komentáře (včetně CSFD) nelze brát vážně, protože jsou to všichni závistiví blbci.

• 17.10.2013  21:55

Opravdu krátký film, ale nabitý akcí, líbivou hudbou a monumentálními scenériemi. Vlastně se nebudete nudit ani na chvíli, jakkoliv je děj "obyčejný". Takže popravdě si nezaslouží ani být v "modrých číslech". Nebude vás nudit ani opakovaná projekce.

• 4.8.2013  18:27

Nezbývá než souhlasit s komentářem uživatele MAriin. Po shlédnutí rozhodně nečekejte, že vám zůstane jakýkoliv zážitek v pozitivním slova myslu.

• 3.8.2013  11:25

No, že je to neutrální film, jak tu kdosi napsal, bych se moc tvrdit neodvážil.

• 14.7.2013  17:42

Objektivně, myslím že to má tak na dvě hvězdy. Víc než jednu ale dát nedokážu, protože se mi za poslední dobu máloco takhle zhnusilo .

• 15.6.2013  13:59
    Ruská divočina (TV seriál) (2009)

To nejlepší co můžete od NatGeo vidět... ale pátou hvězdu si nechávám na skvosty od BBC ;)

• 18.4.2013  07:49

Levná a předvídatelná americká komedie. Ale platí to samé co o předchozím dílu. Přidejte si hvězdičku, pokud jste pod vlivem hormonů :) Uberte dvě, pokud nejste.

• 18.4.2013  07:43
    Hlava rodiny (1991)

Pokud jste těhotní, nebo máte těsně po svatbě, přidejte hvězdičku :) Pokud máte před svatbou, hvězdičku uberte :)

• 1.4.2013  09:19

Parodie na parodii :) Spíše než vtipné je to nechutné. Přesto dávám hvězdu, protože svého diváka si to určitě najde. Zhulence a opilé studenty na kolejích :)

• 26.3.2013  08:29
    Gepard (1963)

Je to tedy opravdu dlouhý film. To ano. Ne že by celou dobu bavil, ale nedokážete od něj odtrhnout oči a říkáte si, co přijde? No a pak přijde konec a ten vás dostane...

• 26.3.2013  08:23

Filmy s tak silným příběhem se dnes už netočí... škoda.

• 19.1.2013  21:15

Přijde mi, že se z anime vytrácí ty poctivé lidské příběhy, které jsem tam dřív nacházel. Animace je perfektní, to bezesporu.

• 26.12.2012  09:31
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Tak na tohle jsem se těšil z celých vánoc nejvíc. A jestli to dopadlo jak jsem čekal? Tak trochu. Jiří Strach opravdu natočil pohádku, která má vtip a laskavost vlastní jen jemu a Svěrákům. Bohužel tu někdo spackal scénář, a tak z relativně dobrého příběhu vznikne roztahaná historka, která bohužel postrádá jednodušší příběh, tak potřebný pro srozumitelnou pohádku a hlavně tah na branku... Myslím, že pro děti to moc nebude, ale dospělí se alespoň trochu pobaví ... pokud pominou téměř neexistující příběhovou linku, tak dostanou několik hezkých na sobě navazujících scének.

• 7.12.2012  09:00

Perfektní. Mám rád tyhle netradiční westerny, jako třeba Jeremiah Johnson. Velice sugestivní a přesvědčivé. Zvlášť první polovina.

• 25.11.2012  08:47
    Rebelka (2012)

Není to zlé. Jen to prostě není Pixar, který bychom čekali.

• 30.10.2012  12:27

Rozhodně nejlepší z hraných Asterixů. Herci tu ještě opravdu hrají a kulisy nevypadají jako z obyváku. Za silně nadprůměrný český dabing přidávám pátou hvězdu.

• 18.10.2012  20:08

Původně jsem se tomu hodně vyhýbal, ale teď nelituji. Jestli je na něčem vidět opravdu poctivá práce a láska k řemeslu, tak je to tahle čistokrevná disneyovka. A vůbec nejlepší scéna je, jak veverky zametají ocasama :)

• 25.9.2012  12:55

Černý korzár v podání Terrence Hilla mi přijde lepší :)

• 11.7.2012  23:01

Asi jak napsal J*A*S*M ... titulní představitel nesympatický, scénář šílený, dialogy jakbysmet. Celé to trochu zachraňuje režie, na které je ale znát těžká ruka producentů.

• 25.6.2012  17:19

Já mám třeba osobně raději jinej kousek - Hodný Zlý a Ošklivý. Plnému hodnocení se asi ani tady nevyhneme :) Ona to totiž je a není typická Leonovka. Co to je typická Leonovka tu asi rozebírat nemusím. Záběry na oči, drsní chlapi atd... Ale tady? Ženský charakter? Kde se tu vzal? Tohle Sergio NIKDY dřív ani později neudělal. Každopádně tady se mu to povedlo a na výbornou. Možná proto je tento film tak moc oblíbený mezi ženami, které často jiné westerny nesnesou. A bez hudby by to asi také nefungovalo.

• 26.4.2012  19:15

Je to dobré, ale subjektivně mám pocit, že by tomu neuškodila kratší stopáž a jednodušší konec. Takhle to v druhé polovině už trochu skřípe.

• 21.2.2012  07:52

Poučný film o tom, jak nikdy nevíte kdo je na druhé straně. Příběh je samozřejmě smyšlený, takže nebojte. Neřekl bych, že internet je nebezpečný zrovna "TAKHLE" ale to nevadí, za shlédnutí to stojí.