Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Odpad? Nejhorší twilight? Ani náhodou! To jsou jen z principu rozdaný hodnocení haterů. Ale budiž. Možná bych mohl i poděkovat za ta nízká hodnocení, protože jsem od filmu dostal víc než jsem očekával, a to je vždy milé. Já nejsem nějak zvlášť ujetej na tuhle místy přeslazenou ságu, ale celkově jí hodnotím kladně a myslím, že poslední díl jí zakončuje víc než důstojně. Proti závěrečné bitvě (a jejímu rozuzlení) také nic nenamítám. Abych to shrnul: Twilight sága - ostrá střela mířená na trochu jinou cílovku než do které spadám já (a zástupy odpůrců). Nicméně mě zase tolik nemíjí. Bohužel jednotlivé díly byly, co do kvality, jako na houpačce. Akce tu bylo poskrovnu, ale když byla, tak obstojná. Ideálně bych si to dovedl představit osekaný na trilogii naplněnou souboji a samozřejmě nehynoucí láskou. :) Pořadí oblíbenosti: TW5, TW3, TW1, TW2,TW4 (poslední dva nastejno)

Caldera (2012)

Depresivní, utahanej a těžkopádnej animák. Co tím chtěl básník říci jsem absolutně nepochopil... Někdy je i 11 minut moc. Hvězdička za animaci. http://vimeo.com/62596239#

Ti druzí (2001)

Ač téměř bez duchů, jsou u mě The Others jedna ze špiček duchařského žánru po roce 2000. Minimum prostoru, téměř žádné efekty, ale přesto mrazení v zádech a perfektní hororová atmosféra, která postupně graduje, aby vyvrcholila maximálně skvělým koncem... Ano na opakované shlédnutí to asi moc není, ale dojem z toho prvního je absolutní.. A Nicole je samozřejmě skvělá.

Arthur a Minimojové (2006)

Lepší 3 hvězdičky. Z vlastní zkušenosti vím, že malé diváky dokáže Artur (i jeho dvě další pokračování) zařezat do gauče. :) A ani já se jsem nijak zvlášť netrpěl...

Thor (2011)

Jak to tak čtu, nejsem jediný kdo do Thora nevkládal přílišné naděje. Ani jediný, koho Branagh, Hemsworth a spol. mile překvapili. Svižné tempo a super akce jak na na Asgardu tak na Zemi. A ačkoliv Natalie Portman dost žeru, jsem si jist, že by Thor fungoval skvěle i bez těch milostných výjevů.. Opět pochvala za nenásilné propojení s Avengers. V souboji Captain America vs. Thor u mě o kus vyhrál tenhle blonďatej kladivář. :)

500 dní se Summer (2009)

Dost milé překvapení. Film se skvělým scénářem a vyšperkovanou režií zpracovává vztah postav originálním a neokoukaným způsobem. A Zooey Deschanel je uhrančivě krásná. Po většinu času u mě film směřoval k plnému hodnocení, bohužel závěr, který není zas až tak originální a neokoukaný mě nenadchnul.. Něco (samozřejmě nevím co :)) mi k pěti hvězdám chybělo.

Mučedníci (2008)

10 minut po titulkách mám okousaný všechny prsty. Chápu, že je to pro někoho nestravitelné sousto. Ale je třeba na to nahlížet i jinak než jen jako na šílenou brutálnost (ta ovšem naplno dokresluje celkovej silnej dojem z filmu)..

X-Men: První třída (2011)

Částečně souhlasím s Tuxedem - vztah Charles&Eric a jeho vývoj možná trochu uspěchaný a ne úplně uspokojující. Nicméně jsem rád, že všechno do sebe zapadá s ostatními X-Meny a nejsou tu žádné logické/příběhové vady. Jinak nemám co bych víc vytknul. A i když to na mě nepůsobí tak silně jako třeba Singerova dvojka, jsem spokojen. O pravou komiksovou zábavu je tu s přehledem postaráno. + Scéna s Wolverinem: "Go fuck yourself" - to mě odrovnalo. :)