Cizinec (2010)

Žádné překvapení, naprosto obyčejný film, jako spousta ostatních kolem. Jediné čím se ozvláštňuje je hvězdnější obsažení. Jen jsem se divila, že herec formátu Johnyho Deppa hraje v takovém naprosto šedivém filmu, který neukáže nic. Pěkně se sice dívá na Angelinu Jolie, člověk je dokonce zvyklý, že hraje od dobrých filmu po naprosté propadáky, ale nevím, jediný pocit, který zůstává je začáteční ukázání chůze a zadku této herečky.

LOL (2008)

Francouzské zpracování teenegerské tématiky. Jiné než věčně americké královny plesu. Zajímavé téma, příjemná podívaná a to nejen z pohledu mladé Lol , tak i z pohledu její matky. Mimochodem velmi dobře vypadající Sophie Marceau. Prostě francouzské, milé, vtipné a šarmantní.

Cizinci ve vlaku (1951)

Vynikající film - černobílý Hitchcock. Řekla bych, ač s temnou atmosférou a vraždou, stejně natočený v gentlemanském stylu. Prostě úžasný černobilý thriller. Záporná postava Bruna, cinyckého a pomateného a velmi inteligentního psychopata, skvěle vykreslena. Pochyby Guye mezi dobrým a zlým. Trochu naivní svou dobou, ale i tak perfektní a vygradovaný.

Bouře (2005)

Zajímavý a poutavý kousek od začátku do konce. Skvělé střihy, výprava a fantazie. Nenudila jsem se, stále čekala, co bude dál. Vina, potlačené vzpomínky, připomínání - boj vnitřních pocitů a dobra se zlem v člověku. Otázka je člověk i přes své viny dobrý nebo zlý? Vše smíchání do poutavého výpravného příběhu plného vlastního podvědomí. Pro mě tento film má určitě 4 hvězdičky a přemýšlela jsem nad pěti. Ale jedna hvězdička dolů přeci jen pro některé nezodpovězené otázky - a pro mě jaké zvědavého diváka přeci jen podstatné ... bouře - proč najednou zmizela... nepochopila jsem.

Operace Spodnička (1959)

Příjemná komedie z 60-tých let. A okouzlují a mužný Cary Grant.

Hlavně nezávazně (2011)

Já jsem spokojená. Příjemná milá romantická komedie. Natalie Portman opětovně krásná a jemná, v roli jakoby drsňačky zranitelná. Ashton Kutcher je krásný chlap, ale moc nehraje , spíš stále kouká a kouká . Ale jak říkám příjemná komedie, kterých v poslední době moc není. Klidně se zase někdy na tento film podívám .

Co ta holka chce (2003)

Už jsem poněkud vyrostla z teenegerských filmů, ale pochopila bych se se film náctiletým líbí. Příjemná atmosféra, obměněné téma Popelky. A samozřejmě skvělý Colin Firth v roli aristokrata, který ztratil nejen svou cestu, ale i rodinu. Ale pozor, Ta holka mu ji zase samozřejmě ukáže

Takový jsem byl (1999)

Nemůžu si pomoci, ale já prostě filmy s anglickou atmosférou mám moc ráda a když v nich ještě hraje pro mě prvotřídní Colin Firth - prostě není co řešit. Velmi milý film vyprávěný z pohledu malého chlapce, který žije na anglickém venkově v poněkud nestandartní rodině. Vypráví o svém otci, vypráví o rodině a vypráví ze svého pohledu o krásné ženě, které poplete hlavu mužům kolem a i jeho otci.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Řekla bych nejslabší ze tří dílů ... ale stejně stále zábavná, stavící na popularitě postaviček mamuta, tygra a lenochoda. A snad nejvíce se člověk těší na další vsuvku dobrodružství krysoveverky s jeho žaludoříškem , která se samozřejmě rozšiřuje stále více, když tvůrci zjistili, kdo začíná v daném kousku být vlastně hlavním hrdinou :-))

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Většina dalších pokračování úspěšných kousků není velkým přínosem. Jenže tady bych dala výjimku. Vždy se objeví nějaká nová postavička, nové gagy... a tak je to i v tomto kousku. Malí dinosauříci a jejich náhradní máma v podání stálého smolaře a hlavního hrdiny lenochoda Sida zároveň. Mamut, tygr a lenochod opět zažívají svá dobrodružství. Zábavné a milé zároveň.