kedluben

okres Náchod

2 body

• 24.9.2008  12:06
    Svaté srdce (2005)

asi bych neměl hodnotit, poněvadž jsem to po chvíli vypnul. hrozný. tak čitelný...... ale měl jsem pravdu??? opravdu to vyústilo v to, co jsem myslel?..... jooooo byznysmenka přetavená vnitřním drásáním, pochopením podstaty a trochy toho lidství v hotovou svatyni.... hm. moc pěkný. opravdu... ale ten barák byl pěknej.

• 22.9.2008  13:10

dusno na krájení od první minuty, neuvěřitelný mi to nepřišlo. zastyděl jsem se asi jenom dvakrát... prostě mně se to líbilo. film na nedělní večer. pěknej.

• 20.9.2008  12:17
    Řek Zorba (1964)

občas bylo něco neskutečně naivní a zjednodušené, někdy jsem měl na rtu až trochu soucitný až opovržlivý úsměv. pak ale přišly scény, kdy se tajil dech (dav útočící na vdovu = omezenost tradic, o kterých nikdo nepřemýšlí, přitom svědčí o tuposti lidí.......... nebo smrt zorbovy "nevěsty" a bezohlednost připitomělých vesničanů........fuj!!) závěrečný tanec už jsem nechtěl aby byl závěrečným.... má to v sobě poselství, sílu, i když dnešní filmařské prostředky jsou trochu jiné.

• 15.9.2008  08:24

nejsem krasomluv, neumím popsat přesně proč a nač v daném filmu. tady mi chyběl nějaký hlubší smysl. tragikomické prvky už v těch našich filmech jsou ale trochu trapný. podle mě je to známka nějaké krize, neschopnosti natočit něco lepšího. jinak geislerová dobrý, abrhám eště víc, schmitzer nejvíc. prostě něco tomu chybělo. aha, to byla asi šťáva.

• 8.9.2008  23:18
    Juno (2007)

ale dyť mě to opravdu bavilo se na to dívat. herecky dobrý. scénář dobrej..... ale ... já nevím... prostě to téma je obrovský a tady se zlehčuje - a navíc trochu slabě. a vůbec!

• 8.9.2008  23:13
    Yojimbo (1961)

krásné obrazově, chvílemi trochu zdlouhavé (jinak mi to ale nevadí), mnohdy možná hodně průhledné a zjednodušující, ale jinak vcelku působivé. jo a výborná hudba.

• 28.8.2008  16:23

minuty jsou jako vteřiny. vše uběhlo moc rychle a já byl napnutý a pozorný od prvního do posledního záběru. a to jsem ohrnoval nos, když jsem šel do kina.

• 23.8.2008  18:04

ubohost

• 25.7.2008  13:47

no když si vzpomenu na většinu herzogových filmů, tak je tohle docela slabota. jinak se na to ale koukat dá.

• 21.7.2008  12:29

silný námět, výborné zpracování, uvěřitelnost. ale o sobě jsem pochyboval. při závěrečné scéně jsem asi sympatizoval s někým (něčím), s kým (čím) bych asi neměl. já tomu rozuměl.

• 20.7.2008  11:54
    Divoši (2007)

no teda mně se to prostě líbilo. uvěřitelné, žádná křeč. všichni se můžeme dostat do takové nějak prapodivně podobné situace. vztahy s našimi rodiči či dětmi nás k tomu můžou bez potíží dovést. překlad "divoši"? no nevim, nejsem nějakej odborník, ale fuj! mohlo to být třeba "divočákovi" to by znělo skvěle!:o)

• 10.7.2008  17:06

uááááá, cože? už to skončilo? eště ne???? co to proboha je? ten konec, to je trapný. celej film je nějakej nedomrlej. sociální kritika je naivní, všichni se chovaj naivně až hloupě.... já nevím. no už to teda dokoukám, když jsem skoro na konci, ale.......

• 13.6.2008  22:24

neskutečně civilní film. uvěřitelný. bez křeče. výborný. 4,5

• 9.6.2008  12:13

samozřejmě: film je otřesnou výpovědí, občas běhá hrůzou mráz po zádech. ale: zpracování je toporné, možná byl úmysl nekomentovat, nevložit vlastní názor a být co nejvíce objektivní.... ale stejně: potenciál celého tématu je obrovský a tenhle dokument ho pojímá velmi ploše. tohle je opravdu jen množina "mluvících hlav" (viz dadel). no a mohlo to bejt i trochu kratší, celých těch sto minut je naplněno ne příliš pestře. párkrát jsem se podíval na hodinky. ale to je o formě. jinak pozadí je hrozný, co si musely ty děti prožít.... takže 3,5.

• 8.6.2008  12:55

asi bych dal i za pět, ale nechávám si rezervu. jinak velmi dobře udělané, dobrý příběh.

• 8.6.2008  12:53

děti ať se nekoukají. hrůzostrašná jizda vlakem. malý dobrý film. ano.

• 5.6.2008  21:11

to ale přece není prázdný film. to je film o slaboduchých a prázdných lidech. filozofický podtext (svědomí, výčitky, přehodnocování hodnot,...) - to by bylo trapné. už to zakomponování lásky bylo trochu moc. naopak - syrové, kruté. takové to mělo být a bylo.

• 28.5.2008  16:43

humor, hříčka, absurdita, nadsázka...

• 22.5.2008  10:55
    Zmizení (2005)

nevěrohodné dialogy, trapné postavy (pin - hahaha), přepálená zápletka, dobrá hudba, hmatatelná atmosféra, pokus o jinakost............ zbytečný film. nic.

• 18.5.2008  12:51

od samého začátku víme jak to bude probíhat. nic, vůbec nic nás nepřekvapí. režijní, herecká práce. i práce kameramana. nic nového pod sluncem. my na to ale přistoupíme a výsledkem je docela pohodový, nenáročný film. bez větších ambicí, ale přesto milý a zábavný.

• 16.5.2008  19:02
    The Day of the Triffids (TV seriál) (1981)

kdžy ta knížka je tak skvělá! atmosféra u tohoto "seriálu" sice už tak skvělá není, ale snahu cením. špatný to nebylo.

• 14.5.2008  18:27
    En Marchant (1969)

larkinův talent v plné kráse. oslava. radost. smutek. zmatek.

• 12.5.2008  18:53
    Ils (2006)

abych pravdu řekl, příliš jsem z toho filmu neměl... oči i uši jsem měl velmi často ucpané jak jen to šlo. atmosféra prostě velmi, velmi napjatá. dokonce jsem na chvilinku odešel, že prý tohle nemám zapotřebí... zkusím to ještě jednou a slibuju, že oči nezavřu! akorát nerozumím: je to podle skutečné události, nebo není?

• 12.5.2008  18:50

nic jsem nečekal, ale dostal jsem měrou vrchovatou. mám moc rád dramata, kdy není zápletka překombinovaná, ale je čitelná. to tady funguje. stále všemu rozumíme, děj má spád, herecké výkony jsou perfektní... prostě jo, dobrý... ale pozor: jizvu na duši nemám - vzpomínat asi příliš nebudu! 4 1/2

• 12.5.2008  18:46

Děj graduje, bestie se postupně objevuje ve všech zúčastněných. Tedy kromě oběti. Scény, kdy se do celé věci zapojují i kamarádi a známí.... To byla ryzí hrůza a ukazuje nám vlastně naše temné stránky...

• 3.5.2008  11:16

sympatickej redford, kostrabatá zápletka, kvalitní - místy " až na hranu natahovaný" thriller. jo, dobrý.

• 30.4.2008  15:58

kaurismaki je pro mě symbolem. symbolem neotřelé tvorby, nápadu, podmanivé atmosféry a prazvlaštní estetiky... ale tenhle film (už když jsem si ho pouštěl tak jsem si říkal, že na něj nějak nemám náladu) jsem se nudil, usínal, zíval. a různě trápil. ta paříž mě nebavila... ty typy lidi jsou ale neokoukatelný!! příště si ale určitě zase jeho film užiju, protože ho mám prostě rád:o)

• 28.4.2008  12:25
    Neúplatní (1987)

velké téma, značné možnosti: celá éra je doslova přeplněná silnými příběhy. tenhle film ale jenom jemně "líznul" povrch. prostě já nevím. nejsem supernáročný divák. skousnu ledacos, ale tohle nějak nemělo šťávu. hudba se chvílemi nedala poslouchat. naivní smyčce, ještě naivnější scény....

• 23.4.2008  20:38

ten film je citlivý, není v něm nic úporného, příliš násilného a ani jinak vypjatého. a to se mi líbilo. opravdu už nenajdeme nikdy nikoho tak blízkého jako v dětství?

• 15.4.2008  22:18

ale já myslím, že mám smysl pro humor!! byla tohle přeci humorná parodie, ne? nebo nebyla? ach jo. asi nebyla. takže co? jo, měla pěkný prsa ta holka! takže přece jsem něco objevil v tomhle filmu!!