Volný pád (2013)

Nemecká gaylovestorybro. Sympaťáci. A predviedli naozaj kus dobrej roboty pri tom ich bozkávaní, to bolo vážne sexi (Kay vie ako na to). Ale inak len mierne nadpriemerný film. 60+4%

Volte mě! (2012)

Ach, ten americký ovečkovský fanatizmus k politickým stranám a náboženstvám...

V písku - Příslib svobody (2015)

Prijemne pozeranicko na nedelu pobede. Ten ich veduci sa mi pacil od zaciatku a ku koncu bol k zulibani. Potom buchli 3 miny: jedna na cvicaku, dalsia poslala do oblakov dvojca a tretia psa. Achjo.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Ono to vôbec nebolo zlé! Ovce sú top, niektoré jeho úvahy tiež, situačný humor sa tiež nájde. Za čo ide OBROVSKÝ MÍNUS je fekohumor (slovko humor je v úvodzovkách, ok?), ktorý ja teda neznášam a len naozaj vo výnimočných prípadoch (0,5%) je dobre inštalovaný. Ale bavila som sa, taká strelená oddychovka.

Vůně ženy (1992)

Tango v reštaurácii a pár citových výbuchov, čo mali aj nejakú myšlienku.

Vybíjená (2015)

Moc sa to snažilo hrať na city s hercami (áno, Partička), ktorým by sekla ešte viac komickejšia forma. U mňa sklamanie.

Vychovávat Hope (2010) (seriál)

Trojdňový maratón na obe série (a medzitým ešte niekoľko filmov a pár častí Earla). Posledné dve časti ukončili sériu naozaj delikátne, dúfam, že bude aj tetia!! Anyway, páči sa mi námet: strelenej rodine pribudne dcéra sériového vraha. A hlavne tá strelená rodina sama o sebe, ktorá žije podľa známeho "Za málo peňazí, vela muziky". Okrem toho je u nich vždy sranda-o polovicu gagov sa stará babča a o druhú prevažne Burt a Virginia. Celé to prostredie a postavy mi prídu strašne reálne, nie ako v iných amerických načinčaných seriáloch (Glee, OC California a pod.). A je to super, že za každou vecou alebo vetou sa skrýva docela originálna historka. Medzi plusy zaraďujem aj niektoré prepojenia s My Name Is Earl, napr. Patty, Kenny/Barney, Frank, plagát a upátavka na Earla, Inside Probe... Negatíva? Mohlo by tam byť viac toho chutného mimina a viac sa zamerať na jej výchovu. Inak som plne spokojná:)

V zajetí démonů (2013)

Je pravda, že som to pozerala sama doma v noci na compe a skoro som sa pos*ala, čo som nechcela vyliezť z postele do tmy a na WC... Každopádne tento film má niečo, čo učebnice popisujú ako "vlažný koniec". Chýbala tam dramatičnosť a napätie, ktoré som cítila, keď mi na jar na chate pred svitaním spolužiak opisoval trailer s tým tlieskaním a skriňou. 80%

Vzpomínky na lásku (2004)

Neznášam romantické bláboly, ale toto ma viac ako len príjemne prekvapilo. Po veľmi dlhej dobe som navštívila Slzavé údolie, a to dokonca opakovane aj po každom ďalšom pozretí. Prvá polovica filmu bola taká rozkošne rozpačitá a približne v polovici sa to zvrtlo o 180 stupňov do zúfalej depresie:( Nepozerať bez balíka kapesníkov!

Warrior (2011)

Odkedy som aj ja začala tak trochu rekreačne boxovať, tak mi už ani nieto bojové témy nie sú až také cudzie. Takže film sa mi páčil, nad moje očakávania, ale možno by som pridala ešte tak za gram sentimentu na koniec filmu. Tom Hardy je od filmu k filmu stále lepší. Chvíľami som mala chuť sa rozbehnúť, objať Riordana a následne ho poriadne nakopať do prdele za to jeho správanie. Potom som si to rozmyslela, asi by to nebol najlepší nápad a v tom lepšom prípade by on nakopal mňa:D A chválim aj trénera Franka, jeho prístup a kombináciu bojových športov a vážnej hudby (milujem Beethovena:)). Suma sumárum, 85%.