Brousitch

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 6.7.2014  01:32
    Zátah 2 (2014)

"Je to zvláštní, ale oba Zátahy vlastně vůbec nepovažuju za filmy s bojovým uměním, i když tenhle žánr zatraceně zbožňuju. Vždycky mi přišlo, že je bojový umění prostě přirozená součást akčních scén. Coby filmy samotný beru dvojku jako čistou kriminálku s poldou v utajení a jedničku jako survival horror, do kterých je prostě nějakým způsobem zakomponovaný bojový umění. Vždyť filmům, kde jsou zbraně, se taky neříká 'filmy se zbraňovým manipulováním'." - Gareth Evans

• 25.4.2014  23:30
    Nepřítel (2013)

"Nejlépe bych Nepřítele popsal jako film od Antonioniho nebo Denyse Arcanda, kteří jsou sjetí LSD." - Denis Villeneuve

• 21.3.2014  19:50
    Pompeje (2014)

"Pracoval jsem na Pompejích pro studio Universal hodně dlouho. Dokonce jsem jel sbírat informace do Neapole, Herculanea a Pompejí, což zabralo asi dva týdny. A za tyhle dva týdny jsem zjistil tolik informací, že by mohl tenhle film rozebrat záběr po záběru. Viděli oni vůbec nějaké video na YouTube, na kterém byla skutečná sopka nebo pyroklastický oblak?" - Cary Joji Fukunaga

• 18.3.2014  12:50

"Lidé se nás v počátku ptali, jestli budeme nějak čerpat z té Jay Wardovy záměrně primitivnější a hrubé verze animace, to ale nikdy nebyl náš záměr. Film by se pak vlastně stal jakýmsi komentářem originálu. My ale chtěli vzít obsah a koncept seriálu a udělat z toho samostatný celovečerní film, který téměř s neochvějnou vážností ctí původní postavy a bere je smrtelně vážně." - Rob Minkoff

• 18.3.2014  12:32

< metafora > Poslouchání cizí konverzace, které nerozumíte, a když se chcete zeptat o čem se mluví, všichni se nakrknutě otočí a udělají: "Pšššt!" < / metafora > Bizarní film s nulovou snahou rozšířit fanouškovskou základnu.

• 8.3.2014  15:48
    Late Night with Seth Meyers (TV pořad) (2014)

Weekday Night Live. Bez gauče! Očekával jsem NBC variaci na kravaťáckou satiru z Comedy Centralu, ale ejhle, je to takový zvláštní indie improvizačení, kde by měl každej vtip skončit před třema pointama a při kterým "se Seth hledá" v laciných kulisách, zatímco se lidi nesmějou.

• 28.2.2014  15:08
    Revenge for Jolly! (2012)

A Oscar Isaac řekl svému manažerovi: "V roce 2013 budu hrát jen ve filmech, kde mají prominentní roli domácí mazlíčci. A je jedno, že to klidně budou filmy, kde musím bez motivace doprovázet utrápenýho magora, který neví, jak jinak ukončit scénu, než tím, že se začne střílet. Rozmanitý hvězdy na plakáty k nalákání jejich nicnetušících fanoušků a tak, vždyť to znáš." Doufám, že dostal ten manažer padáka...

• 28.2.2014  15:02

Silná vrtule, která dokáže vyvětrat tu Lenovu zatuchlost. "I'm gonna say it one more time, I'm not gonna stop."

• 25.2.2014  14:29
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

Jako od Triera.

• 23.2.2014  23:21
    The Spoils of Babylon (TV seriál) (2014)

Spousta "wigs" a jedna "Wiig" bohužel neznačí spoustu zábavy. Vlastně nevím, jestli je vůbec účelem tohohle seriálu bavit, nebo má divák po jeho vzoru jen dramaticky a údivem žasnout nad tím, jak mají tvůrci nakoukány minisérie a jak dokáží s přehledem mrhat hereckým potenciálem voskových figurín, červeným vínem a diorámaty.

• 13.2.2014  12:33

Game of Bros., která by strašně chtěla expit k vysokejm levelům multižánrový rozmanitosti, ale nakonec je z ní upachtěnej raid, kde jsou všichni Leeroy Jenkins.

• 14.1.2014  18:32

"Ten první týden jsem byl tak vystrašenej, že to podělám a natočím propadák, protože Matthew s Jaredem mi dávali tolik a ty jejich postavy měly tak obrovskej rozměr, že jsem se je snažil dokonce klidnit a snímat v celcích nebo od pasu nahoru." - Jean-Marc Vallée

• 13.1.2014  19:54

"Natáčím filmy, na které bych se jako divák nejraději díval. Moc často se ale takové filmy už nerodí. Proto mám rád americké filmaře, bratry Coenovi a dva Andersony, Wese a Paula Thomase, kteří jsou také provázáni s realitou a mají tu neuvěřitelnou schopnost činit takové ve svých příbězích i očividně umělé věci." - Paolo Sorrentino

• 9.1.2014  21:57
    Ona (2013)

'Ztraceno v překladu binárního kódu' ze světa, kde má Scarlett Johansson míry 3:8:6 a chlapi, co vypadají jako flaneloví boxeři z dob císaře pána, mají možnost randit s nejfajnovějšíma herečkama týhle generace. Pohodovej vývar z futorohipsteroviny (i s povinným ukulele), kterej osobitě a pravdivě útočí na všechny dvoukomorový procesory. Spike se nezapře a nezaprodá.

• 5.1.2014  23:01

Klasická S. B. Cohenovina, akorát Knoxville a spol. za sebou nemají studium na Cambridge. Do dvojky Honey Boo Boo jako vnučku.

• 4.1.2014  22:17

Má to rozhodně větší koule než Django, přeneseně samozřejmě, protože McQueen jede Greengrassovskou školu - nepateticky, syrově a s odstupem jednoho oceánu, kdy vám to uteče jako když prásknete bičem. Zimmer si jinak myslel, že když oseká orchestr na kvartet, tak nikdo nic nepozná, ale já si do Solomonova motivu stejně musel pořád drnkat tu Marrovu kytarovou melodii z Počátku.

• 28.12.2013  01:50
    Planetes (TV seriál) (2003)

Anime Gravitace Alfonso Cuaróna z paralelní dimenze, kde se Sandra Bullock rozhodla neopustit žánr romantickejch komedií.

• 19.12.2013  20:42

Bude to epos srovnatelný s Hobitem, akorát tady bude podstatně víc pytlíků a „Šmakových zornic“. Každopádně 50 odstínů může jít fňukat do kouta, protože má v porovnání s Trierem, který na Rosenbergově škále skandálnosti jede s materiálem tak maximálně Rychlý prachy, o poznání menšího piňdoura. O pár chlupů lepší než Stud nebo Klip. Stojí za to jít na to do kina? Rozhodně stojí a i bez viagry, "porno s příběhem" totiž nikdy nebylo tak zábavné, nešťastné a plné Bacha. Definování filmového orgasmu ale až k pětihodinové verzi, coitus interruptus nepreferuju.

• 12.12.2013  23:46
    Riley Rewind (2013)

Equals Tón Tón Tón. V deseti vteřinách to dokáže lítat od smrti ke gay vtipům a ve výsledku pak nefunguje skoro nic. A při tom to stačilo jen přetočit a rozhodnout se ze dvou možností - komedie X drama. Takhle je to 50 na 50 a já taky bohužel dávám jen 50.

• 10.12.2013  13:59
    Muse - koncert 2013 (koncert) (2013)

Skoro krok zpátky. 4Káčkový kamery od Sony jsou velký jako Fiat 126, a tak jen jezdí sem a tam nebo natáčí lidi, jak si kupujou pivo. Bellamy by navíc chtěl bejt Antonioni, ale ty kapitalistický vsuvky vypadají jako když jede do Říma s láskou Woody Allen. Hudebně je to ale pořád jako Lamborghini - krásně nadesignovaný, občas se to nebojí přihodit nějakou ostrou hranu a má to tak silnej motor, že neustále přemýšlíte nad tím, jak to ti gladiátoři jen ve čtyřech dělají. Palec teda nahoru a dost už s italskýma referencema.

• 7.12.2013  23:38

"Filmy mě poslední dobou nudí. Z 90 % vždycky z kina odejdu, protože mě ten film nedokáže uspokojit jako komplexní celek, není prostě dostatečně vyrovnaný, propracovaný. Nedokážu prostě říct: 'Alespoň její herecký výkon byl super, když nic jiného.' Musí tam fungovat všechno, nebo nic." - Sebastián Silva

• 10.11.2013  23:21
    Zmizení (2013)

"Některé části Zmizení jsou klišé a k nim se můžete postavit dvěma způsoby - buď budete dělat, že to klišé není a nakonec do nich spadnete po krk, anebo ta klišé konfrontujete a pokusíte se v nich najít autenticitu a způsob, jak je odlišně vyjádřit před kamerou." - Denis Villeneuve

• 10.11.2013  23:05

Jen tři výtky - za 1) armáda, která vlastní atomovku, nemůže vypadat jako parta chlápků, co jezdí o víkendu na paintball, za 2) on byl její bratranec, ale vyspali se spolu? a za 3) už druhá romantika tenhle rok, ve který má Šarša pomatenej vnitřní hlas.

• 9.11.2013  23:35

Tohle potřebovalo Apatowa jako sůl.

• 9.11.2013  17:45
    Miley: The Movement (TV film) (2013)

Miley chodí po rádiích a fňuká, že má singl na dvojce a ne na jedničce. A proto jste tady vy, oddaní fanoušci, kteří si podle nashvillského práva musíte do konce života kupovat alba interpreta, kterýho jste slyšeli jako prvního, a to bez ohledu na to, jestli líže kladivo nebo ne. No to abych se začal poohlížet po nových elpíčkách Dády. Čekal jsem alespoň koncertní dokument ve stylu Biebera, One D nebo Katy Perry, kde s dcerkama roztomile trsají jejich tátové, bohužel je to jen hodinová propagace novýho cédéčka, kde se polonahá Schmiley diví, proč má kašel. Kar-wai Wong točí lepší reklamy.

• 5.10.2013  17:17
    Rivalové (2013)

"Niki Lauda je hodně upřímný člověk, který se nevyhýbá konfliktům a všechno vám řekne rovnou do očí, což je věc, která vás občas vyvede z míry, ale kterou mu hodně závidím. Když mi poprvé volal, řekl mi: 'Vypadá, to tedy, že se budeme muset sejít osobně. Přijeď tedy do Vídně, ale vezmi si jen malé zavazadlo pro případ, že bychom si nesedli a já tě poslal obratem do prdele." - Daniel Brühl

• 3.10.2013  22:24
    Gravitace (2013)

"Byla to výborná zkušenost i přes všechny nepřízně osudu, kterým jsme čelili, ale v žádném případě bych už nikdy nic podobného neudělal. Natočím teď jakýkoliv film, ve kterém lidi jen chodí, sedí nebo leží. Je mi to fuk." - Alfonso Cuarón

• 3.10.2013  13:11
    Zdravím, dámy! (TV seriál) (2013)

"Randění v LA je těžký. Nedávno jsem chtěl zajít do jednoho klubu a vyhazovač se na mě jen podíval a říká: "My tady chceme lidi, který nám uvnitř zajistí stylovost, ne technickou podporu." - Stephen Merchant

• 12.9.2013  23:22

Wright udělá víc stíraček než holka, co je v létě na brigádě u benzínky.

• 7.9.2013  23:32

"Šlo mi o to natočit takový film o dospívání, jaký jste ještě neviděli. Někdo mi to nedávno popsal jako mix Super Nintenda a Terrence Malicka. To se mi líbí. - Jordan Vogt-Roberts

<< předchozí 1 2 3 4 5 6