Den otců (2011)

Jedinečný film, kterému nelze nic vytknout a proto musím dát plný počet. Srdce každého pravého filmového fanouška zaplesá radostí hned v úvodních minutách filmu. Ve snímku můžeme najít téměř cokoli, přesahuje do několika žánrů a vymyká se běžným lidským hodnotám. Objevuje se zde příběh pomsty, lásky, víry a mnoho dalšího. Den otců se klade za úkol zaujmout i náročnějšího diváka, když nám citlivě předkládá rodinné a morální hodnoty a učí nás být lepším člověkem. Proto Den otců doporučuji hlavně rodinám s dětmi a projekci v širším rodinném kruhu.

Ještěři (2001)

Celkem slušné horrorové béčko. Scény s dinosaury jsou sice ukradené z jiného filmu ale to nijak nevadí. Jim Winorski zase přišel s něčím co se k němu skvěle hodí. Pokud někdo vyhledává takovéhle filmy, tak se má na co těšit. Rozhodně nečekejte dobré efekty, herce nebo jakoukoli logiku. Jediné co mi vadilo byla asi deseti minutová sexuální scéna, tak ale něco tam dát museli :-). Jednoduše je to klasické béčko s dinosaury, které má pobavit. Nic vážného nebo seriózního se od toho očekávat nedá.

Záhrobní komando (1987)

Výborná dětská horrorová. komedie, ve které máme možnost vidět snad ty nejzásadnější monstra horrorového filmu. Tempo filmu svižně ubíhá a neobsahuje žádná hluchá místa, kde bychom se nudili. Efekty jsou na skvělé úrovni, zvlášť vlkodlak má výborný kostým. Tenhle film je nejspíš primárně určen pro dětské publikum ale doporučuji ho hlavně těm, kteří se chtějí zase na chvíli vrátit do dětských let, kdy snili o různých příšerách a potajmu večer sledovali v televizi staré horrory. Milovníci monster si to najdou své ač Netvor z laguny tu byl zbytečný, byl tu jen tak do počtu aby se neřeklo. To mě trochu mrzelo, mohli mu dát víc prostoru.

Wimbledon (2004)

Celkem pěkná romantická komedie. Jak tenhle žánr v žádném případě nevyhledávám, tak se mi to líbilo. Jediné co mě přimělo vůbec uvažovat o zapnutí tohoto filmu byl třetí žánr sportovní. Je jasné, že se nevyhneme žádnému klasickému žánrovém klišé ale to u tohoto kousku rozhodně nevadí. Sice mi trochu neseděla Bettaniho role takového prostého sympaťáka a dobráka ale celkem jsem se s tím smířil. Pátou hvězdičku ubírám za sportovní nepřesnosti a naivitu.

Electroshock (2011) (studentský film)

Studentský film, který mě naprosto okouzlil. Animace je přesně podle mého vkusu a po pravdě se mi líbí daleko více než většina animovaných filmů, které jsem poslední dobou viděl. V originalitě a vtipnosti příběhu je taky úplně někde jinde. Jde vidět, že když vás něco baví a nemáte starosti z toho jaký bude mít film úspěch a kolik vydělá, může vzniknout něco originálního a zábavné. Těch 9 minut, které film má je naprosto dostačujících, myslím, že kdyby se někdo pokusil na tohle téma natočit celovečerní film, tak by to nemělo takový úspěch a byla by to nuda. Doufám, že tvůrci neřekli poslední slovo a chystají další snímek.

Exit Humanity (2011)

Moc dlouhé. Sem tam nějaká akční scéna, která celkem ušla ale celkově film zabily dlouhé úseky, kdy se hlavní hrdina vykecával o tom jak je mu těžko u srdce, že mu zemřela rodina. Mě s líbilo tak 30 minut během filmu a konec, který byl parádně udělaný. Tomu kdo má rád sáhodlouhé rozmluvy o tom co dělat, když ztratíme naději a víru se to dozajista bude líbit. Já už si to nikdy znovu nepustím. Díky ale riccimu za titulky.

Todd and the Book of Pure Evil (2003) odpad!

To byla vážně kokotina. Ještě, že jsem ji viděl až po seriálu. Nuda, debilní postavy. Hnusní haranti. Co víc říct?

La cara oculta (2011)

Rozhodně nedoporučuji se před projekcí filmu dívat na trailer, který je jeden velký spoiler a hned nám vyzradí celou pointu filmu. Jinak to byl skvělý španělský thriller s dost ponurou atmosférou. Film můžu jen doporučit. Moje titulky http://www.titulky.com/La-cara-oculta-197330.htm

The Divide (2011)

U mě rozhodně nejlepší scifi za hodně dlouho dobu. Naprosto nevím co si mám o tom mám myslet, tak depresivní podívaná se mi už dlouho nenaskytla, ve filmu uvidíme všechno to co je na lidech nejhorší, jejich skrytou druhou tvář a to bez zábran nebo příkras. Během dvou hodin neuvidíme nic pozitivního, když už čekáme, že to nemůže být horší a, že dál už to stupňovat nejde, přijde další stupeň šílenství a násilí. Jediné co se mi nelíbilo je místy nelogické chování postav, jenže můžu říct nelogické když nevím jak se kdo chová v takové situaci?

Bitva o Los Angeles (2011) odpad!

Strašná napodobenina velmi známého filmu, který nemusím ani zmiňovat. Sice mám filmy od Asylumu zvrhle rád ale měli by raději zůstat u digitálních příšer, to má alespoň styl.