• Krátkometrážní

Chinaski - Kérka (2010) (hudební videoklip)

Nátěr od Chinaski z živáku! Rocková pecka roku 2010!

Aféra Thomase Crowna (1999)

Příjemná oddychovka přesně ve stylu originálu, i když ten se mi líbil ještě o něco víc! Brosnan i Russo jsou velice fajn a remake pozvedají na slušnou úroveň. Mezi 3/4 hvězdnými obrazy:)).

Případ Thomase Crowna (1968)

Zdařilá kriminální oddychovka s perfektní ústřední dvojkou a především dobrou atmosférou (někdy i velice erotickou). Faye Dunaway v době své největší krásy:o)). Výborný střih a perfektní kamera udává filmu správné tempo. Remake nebyl špatný, ale klasika je klasika. Silné 4 hvězdy.

Absolvent (1967)

Fenomenální snímek! Perfektní scénář, úžasní herci, výborná hudba a k tomu dokonalá kamera, která si pohrává s každičkým detailem, a ještě navíc film s tak krásným finálem:)). Kultovní status naprosto chápu, jen nechápu ten počet Oscarů! :o)

Brazil (1985)

Kafka, Orwell, Gilliam...prostě fantasy mazec! PS: Jonathan Pryce ve své (zřejmě) nejlepší roli!

Kasabian: Live (2012) (koncert)

Kvílející kytary (no zas to nebudeme přehánět, je to přeci jen britpop), syrový zpěv, elektronický zvuk nutící poskakovat do rytmu a k tomu ještě smyčce, klavír, trubky, prostě vše, co se očekává u moderního rocku. Kasabian opravdu mohu!

Ondine (2009)

Příjemná romantika s pohádkovým nádechem. Hudba velice pěkně dokresluje irskou přírodu a herecké osazenstvo s režisérem dobře dramatizují celkový výsledek. Film za čtyři tulení kůže, Jordan stále umí!

Hans Staden (1999)

Slavný cestopis je zpracován velice realisticky, dokonce každá osoba mluví svým rodným jazykem a indiáni z džungle jsou prostě indiáni z džungle:o)). Avšak oproti knize mě snímek moc nebavil. Scénář je bez pořádných dramatických výjevů, jež bych u tohoto snímku očekával!

Vejdi do prázdna (2009)

Drogy, sex, umělecký trip se zajímavou kamerou, ale když Vás to 160 minut jen nudí, tak je něco špatně! Klasické experimentální dílo, buď naplno zaujme nebo naopak...