Marvels (2023)

Zase sa raz potvrdilo, že je lepšie ísť do kina a urobiť si názor sám. Týmto pozdravujem moviezone a ostatných mudrlantov, ktorí tu napálili menej ako 3 hviezdy.    Začnime teda hodnotením. Ide o najlepší Marvel film? Nie. Ide o najhorší Marvel film? Nie. Ide o najhorší MCU film? Nie!   Veľmi som sa bal toho, že mi Ms. Marvel znechutí celý film, ale opak bol pravdou. Tá postava a herečka sú super, len seriál stál za veľké hovno. :) Chémia medzi postavami bola výborná. Herecké obsadenie tiež, dokonca ani hlavná záporáčka nebola taká tragická, ako sa písalo. Napokon, nebola o nič horšia než taký Ronan. Skrátka poslúžila na to, aby sa mohol dať dokopy tím Marvels a urobiť si svoju prácu - zachrániť  Zem a celý vesmír. Čítal som aj recenzie, kde sa kritizoval fakt, že sa film strihal až do poslednej chvíle. Naaaah! Vôbec to tam nie je vidieť. Možno len 2x mi napadlo, že by sa tam hodila ešte krátka 10s medzi-scéna. CGI po dlhej dobe až na 1-2 momenty prekvapivo fakt skvelé. Hudba super. Akcia výborná. Vôbec nevadí krátka stopáž, ba ani jednoduchší príbeh. Je vidieť, že Marvel zvoľnil tempo a hoci musel toho zachraňovať veľa, podarilo sa mu to. Opäť, nie je to klasicky kvalitný Marvel film, ale cítiť z neho snahu o návrat ku koreňom. Naozaj som si to užil a som rád, že som v tom kine bol. Koniec filmu samozrejme buduje základy pre nevyhnutnú budúcnosť Marvelu, o ktorej sme všetci rak nejako tušili. No a potitulková scéna? Absolútny masaker a veľký prísľub do najbližších rokov. :) Choďte do toho kina, nenechajte sa odradiť fake zaslepenými rečami.

Loki - Věda/Fikce (2023) (epizoda)

Tak toto bola brutálna časť. Strašne sa mi páči kým sa stáva Loki. Jeho interakcia so Sylvie a ostatnými postavami je super. Ten Loki je fakt ako kus zlata medzi kmeňmi. Kiežby dokázal Marvel tvoriť takto kvalitné seriály aj s inými postavami a navrátil kvalitu aj do filmovej tvorby.

Loki - Srdce TVA (2023) (epizoda)

Je vidieť, že keď sa danému projektu venujú ľudia, ktorí majú postavy radi a záleží im aj na kvalite, tak ten príbeh stojí za to. Že profesionáli a fanúšikovia v jednom dokážu vytvoriť niečo premyslené a kvalitné. Som rád, že v tej kope kvantity sa ešte nájde aj niečo naozaj kvalitné. :)

Loki - Bídák Brad (2023) (epizoda)

Jediné co môžem vytknúť druhej časti je účes Sylvie. :D

Barbie (2023)

Až na ten koniec a vykreslenie žien a mužov, prekvapivo veľmi dobré.

Star Wars: Klonové války - Léčka (2008) (epizoda)

Párkrát som sa zasmial, ale inak neviem ako pri tomto vydržím až do finálnej časti poslednej série. Odhodlal som sa k tomu len kvôli doplneniu poznatkov o hranom SW svete, tak uvidíme.

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Toto bola tak dobrá časť. 🥹 Mám rád, keď nedopadne všetko hneď rozprávkovo a dobre. Keď sa karty trocha zamiešajú a k tomu prídu scenáristi s niečím zaujímavým. Naozaj veľmi dobré a dúfam, že zvyšná polovica mebude zaostávať. O to viac verím, že finále nenatočili na spôsob Marvelu, kde bude všetko hŕŕŕ a zrazu šťastný koniec.

Ahsoka - Část 1: Mistři a učedníci (2023) (epizoda)

Škoda, že je tam pravdepodobne toľko skrytých odkazov na seriálových Rebels, ktorých som nevidel. Tak, ako ani žiaden iný animovaný SW seriál. Príde mi, že znalosť tých seriálov bude asi dôležitá. Ako úvod celkom obstojný, ale nijako extra ma zatiaľ nenadchol. Na druhej strane, Andor mal tiež štart pomalší a patrí pre mňa medzi to najlepšie čo som od SW videl.