Laputa: Nebeský zámek (1986)

Teda najít tu tenhle film je trošku oříšek. Laputa tu v názvu vůbec není a Zámek v oblacích je název pro Howlův chodící hrad:) Miyazakiho filmy téměř nikdy nejsou šlápnutí vedle(nebo tedy já jsem ještě vedle nešlápla). Laputa mi hodně připomínal Princeznu Mononoke, jen poselství bylo trochu jiné. Opět nádherně vyvedené krajinky, celé město v oblacích je jedna báseň. Člověku jen odkapává slina, že se tam nedá přestěhovat. Krásné scénky, které oslňují svou jednoduchostí(robot, co nosí kytičky na hrob nebo odhazuje spadlý kluzák, aby zachránil ptačí hnízdo). Příběh je zaměřený spíše na dva hlavní hrdiny a přišel mi celkově jemnější než hutná Mononoke. Taky se ale trochu více vlekl. Jinak ale nemám, co vytknout.

Zmatená duše (2007)

Budu přísná. Tohle nijaké plácání v hlavní roli se trvale zakaboněným Matthew Perrym mě opravdu za srdce nevzalo. Ten příběh je prostě...divný. Svým zvláštním způsobem švihlý, ale bohužel zcela odosobněný. Šine se odnikud nikam a nic zajímavého se nestane a přesně takové pocity ve mě zanechal - nijaké.

Krev jako čokoláda (2007)

Chvilku to vypadalo zajímavě, pak to bylo spíš hloupé. Něco mezi Underworldem a Stmíváním, se stejně divnými postavami a herci. Ta první honicí scéna, kde se všichni mění na vlky se nicméně docela povedla. Připomínalo mi to National Geographic:) Vlci jsou prima zvířata.

Poslední mise (2006)

Heh...no co dodat. Chtěla jsem se alespoň smát, ale ono se to bralo, tak vážně, že to moc nešlo. Honička v autech prolétajících okny z jednoho domu do druhého, neprůstřelná kukaň u soudu, protivná hrdinova přítelkyně, půlka "herců" zase s módním přízvukem. A ten příběh je odpad odpadu. Trapný, stokrát omletý, nudný a debilní. Stálo mě to hodně, dokoukat to do konce. Ne-fanoušci Drew Fullera nechť si odečtou dvě hvězdičky.

Válka draků (2009) odpad!

Ono to bylo myšleno vážně? Já jsem po třech minutách došla k názoru, že jsem zřejmě nevědomky zapnula nějaký fan-made film. Já nevím, proč vždycky někdo zprzní zrovna ty fantasy příběhy(nebo je to možná tím, že koukám moc na fantasy, takže zprzněnosti z ostatních žánrů neznám). No prostě ve zkratce, tohle bylo fakt příšerný. Ta úvodní bitva - OMG, lepší efekty má i ČT se svými televizními pohádkami. Příběhové i scénáristické klišé nad klišé. Kvalita všeho těžce pod bodem hnusu. Šílená kravina.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Nebylo to špatné. Děj byl tedy hodně předvídatelný, škoda některých postav, které by si zasloužili více prostoru(Gambit) a akční části, zejména souboje mi připadaly trochu nedotažené - zkrátka ne tak "cool" jak se na komiksáky sluší. Ale jinak Hugh Jackman zafungoval perfektně a vůbec celá obeznámenost s prostředím je celem fajn k tomu, aby vzbudila dojem, že "starý dobrý Rosomák je zpátky". Mohla to být větší pecka, ale pořád mi to přijde o třídu lepší než třetí, zpackaní, X-meni.

Andělé a démoni (2009)

Asi takhle - líbí se mi Hanks, líbí se mi Šifra, líbí se mi Andělé. Ty dva filmy nejsou úplně stejné. Tam kde Šifra bývala dobrodružstvím o odkrývání veledůležitého tajemství, jsou Andělé více jako thriller s náboženským pozadím, nicméně základ zůstal v podstatě stejný. Oproti minulému filmu mají Andělé celkově slabší nosnou dějovou linii a sází trochu víc na akci. Ale budiž. Bohužel...postava Ewana McGregora byla přesně taková, jak jsem se celou stopáž obávala. Proč se tam nacházela ta ženská mi nějak ušlo.

VALL-I (2008)

Tak nějak se nedovedu rozhodnout, jak tento film ocenit. Bylo to jemné, citlivé, tiché, klidné a celkem vkusné. Akorát se tam toho moc nedělo. Na začátku zajímavě vybudovaná atmosféra opuštěné Země se opravdu moc povedla, ale jinak se mě to zase nijak zásadně netklo a nemyslím, že se na to podívám ještě někdy znovu. Každopádně lepší tři hvězdičky asi. Na animáka překvapivě smysluplné, mezi těmi ostatními kravinami, tohle bych alespoň dětem pustila s čistým svědomím.

Ztracené město (2008) (TV film)

Vcelku pěkná blbost. Jediné, co jakž takž stojí za to pokoukání je Ian Somerhalder(s odřenýma ušima). Zbytek jsou dřeva, Bettina Zimmermann dokonce nejen herecké. Drtivá většina postav má příšerně silný přízvuk. Až tak moc, že to není ani vtipné. A ten příběh o Mojžíšovi, který vládl žezlem egyptského boha Sobeka, vyprávěný navíc knězi Vatikánu. No to už je mišmaš na druhou.