Sherlock Holmes (2009)

Po tom nadšeném povyku jsem možná čekala víc, ale podívat se na Roberta Downey Jr. a Jude Lawa v atmosférické detektivce je i tak dost dobrá zábava. Z Sherlocka Holmese i Dr. Watsona se ale staly jistým způsobem neuchopitelné postavy. Oproti televiznímu, zaprášenému ztvárnění je to příjemná změna, ale ne a ne do nich úplně proniknout. Oba pánové mi zkrátka zůstávali po celou dobu zahaleni v lehkém oparu tajemna, což je prostě škoda.

Oko dravce (2008)

Na mě až moc zarostlý Shia.

Summer (2008)

Potěš koště, jestli jsou všichni v Anglii takhle sprostí, polovina vět ve filmu začínala na "fuck":) Klasický nezávislý typ filmu o ničem a přitom o všem, když se pořádně díváte. Děj to nemá, protože ho to mít nepotřebuje. Přiznám se, že bez Carlyla bych asi hodnotila o hvězdičku míň, ale to stejně nemá cenu řešit, když tam byl. Byl to pěkný film a samozřejmě jsem si na závěr poplakala:) Jediné, co mi vadilo bylo, že ta totální absence děje tam občas byla znát.

Jack Hunter: Prokletí hrobky Achnatona (2008) (TV film)

Jako od jedničky žádný posun. Přitom mi vyloženě nevadí, že se to tváří jako Indiana, popř. tucet dalších podobných filmů, ale naprostý nedostatek něčeho zajímavého. Když přehlédnu, že se tam vystřídají snad úplně všechna nejklišovatější klišé, což vás připraví o jakékoliv překvapení, tak prostě nechápu, jak je tak snadno možné natočit film, kde se nevyskytuje žádná sympatická postava. Nikde nikdo, koho byste měli rádi...Je to jako černá díra uprostřed tohoto filmu a do ní padá všechno ostatní. Protože když už neumím natočit originální nebo zábavný dobrodružný film, tak jediné co by to mohlo ještě zachránit jsou postavy.

Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů (2008) (TV film)

Jak zabít dobrodružný film? Plácněte tam hloupu nánu, od které se bude moct hlavní hrdina nechat jakože urážet a kterou bude moct tu tam zachraňovat(za vydatného jekotu). A pokud máte možnost se této příšerně otravné postavy zbavit, což se pro druhý a třetí díl přímo nabízí, tak ji tam nechte. É voilá - zabitý film jak vyšitý:)

Battlestar Galactica: Břitva (2007) (TV film)

Pro mě celkem nezáživných 120 min s chatrnou zápletkou, vznášející se v oparu úchylné admirálky Cainové. Pořád Galactica, ale asi by se mi nic nestalo, kdybych si to nechala ujít.

Battlestar Galactica: Plán (2009)

Spíš než film je to jak sestřih nepoužitých scén. Finální Cavilovo prozření pak stojí na tak chatrných podkladech, že nevím jestli ho myslel vážně nebo jen kecal...

Moje superbejvalka (2006)

Tohle byl pravděpodobně ten nejstupidnější film, co jsem kdy viděla.

Záplava (2007)

A mně se to, přátelé, kupodivu nezdálo blbé. Oproti očekávání musím vyzdvihnout velmi slušné herecké výkony, obzvlášť samozřejmě Carlylův. Fascinující ovšem bylo, jak si Rob na začátku filmu roztrhne nohu a absolutně nikdo tomu až do konce nevěnuje žádnou pozornost(čili mi nějaké uniká, proč to tam vlastně bylo. Nebo snad že by bylo něco víc v té delší verzi?...). Trochu mě zarazil soundtrack, který čítal celkem dva, střídavě se opakující motivy(sice povedené, ale...). Jinak mě to ničím neurazilo, a i když se to ke konci už docela táhlo, tak jsem to bez problémů ukoukala a vlastně z toho mám poměrně dobrý pocit. Asi jsem ráda, že jsem koukala na kratší verzi, nedovedu si představit, co do té delší nacpali.