Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Chviku jsem na to koukala dost divně, ale pak to zničehož nic byl zase starý dobrý trpaslík a já se parádně bavila. A tři díly mi rozhodně nestačí:)

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Tři až čtyři hvězdy. Je to vlastně docela milý animák, i docela vtipný. Když pominu ty klasické plakací scénky o tom, jak pejsek miluje holčičku a holčička miluje pejska a nic na světě se tomu nepostaví, které si tvůrci asi nedokáží odpustit a nějak záhadný výběr herců, jejichž hlasy mi moc nesedly, tak to bylo dobré. Ovšem až na toho odporného křečka. Brrr.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Vypilovaný seriál, který jde na dřeň lidským vztahům a společnosti. Sci-fi kabátek tu hraje spíš předposlední roli, než že by to bylo něco zásadního. Tohle je prostě o lidech. Jsou ve válce a bojují o přežití. Se vším všudy. Na druhou stranu, ony ani ty vesmírné souboje nejsou odbyté a kouká se na ně doslova bez dechu. Tady zkrátka všechno klape tak, jak má. Hudba, herci, příběh, dialogy. A nečekané zvraty jsou tu skutečně nečekané. Battlestar Galactica mě nepřestává bavit. A zajímavé je, že takřka bez výjimky nikdy nedokážete předem odhadnout, jak se jednotlivé postavy zachovají, ani jejich odpovědi v rozhovorech. Ale můžete to zkoušet:)

Muž z Acapulca (1973)

"Já když vidím takovou včelku, jak si poletuje z květu na květ a zachovává tím kontinuitu života, jsem k smrti dojat." A já též. Muž z Acapulca má své právoplatné místo mezi nejhláškovějšími filmy. Co věta, to perla. Bob Saint- Clare válí!

13 (2008) (TV film)

Nemilosrdná vykrádačka Bournovy trilogie, dokonce i s neopakovatelným hudebním motivem v pozadí některých akčních scén. Stephen Dorff na tu roli nestačí a Val Kilmer si u mě definitivně potvrdil místo opravdu obohého herce. Až začínám přemýšlet, na kterých filmech si to vlastně vydobyl holywoodskou slávou. Snad i tohle všechno bych překousla, kdyby to nebylo tak nudné. Je to opravdu poměrně hutný snímek, který se velice ztěžka táhne přes dvě a půl hodiny. Čas od času se zamotá sám v sobě a balancuje na samé hranici jakési zábavnosti. P.S.: Souboj se střepy je ale za všechny prachy:)

Comeback (2008) (seriál)

Já jsem mile překvapená, protože se u toho fakt směju. A už jen to, v kombinaci s faktem, že je to český seriál, u mě stačí na čtyři hvězdičky.

Marley a já (2008)

Celkem solidní film, hlavně ke konci. Těžko asi říct, co je to za žánr, ale Jennifer Aniston a Owen Wilsonovi to spolu docela klape, příběh taky relativně normální, plus přiměřená dávka pousmání... suma sumárum nic výjimečného jsem na tom neshledala. Ovšem sledovat dvě hodiny toho psa, jak vyvádí vylomeniny...já bych ho prostě musela zabít.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Adam Sandler mě překvapil výjimečně normálním hereckým výkonem, prostým přízemních vulgarismů(ačkoli občas to už docela balancovalo). Jinak je to ale jen další z řádky amerických rodinných pohádkových filmů.

Inkoustové srdce (2008)

Zas ta nutkavá touha propasírovat do všeho děti. A zase se to tím jen kazí:/ Celkově nijak zvlášť zajímavý snímek, s povedenými triky, trapným děckem a s ,jako vždy excelentním, Paulem Betannym.

Román pro ženy (2004)

Aj párkrát jsem se i docela zasmála. Místy to jede dost přes hranu mého vkusu, ale maminka Stašová to většinou zachraňuje potřebnou dávkou nadhledu a komiky. Bez ní by ten film asi za moc nestál...