Já, legenda (2007)

Opuštěný a přírodou ovládlý New York, tu tam se prožene stádo srnek, tráva čouhá z každé spáry na chodníku, zpěv ptáčků a jinak ničím jiným nerušené ticho. Prostě romantika. Jenže dál už tam nic jiného není. Zombie filmy opravdu opravdu nemám ráda, takže když už v tomhle filmu musely být, tak jsem vděčná za to, že jen pár minut a že očividně nebylo nosnou linií filmu, jak se jimi hlavní hrdina nechá sežrat. Jenže ten film prostě po navození správné atmosféry vyšumí pryč. Jako audiovizuální exkurze do vylidněné budoucnosti je to ale zdařilé:)

Next (2007)

Bohužel totální kravina, která má možná dva zajímavé momenty(možná). Už jen samotná idea filmu...že někdo vidí DVĚ MINUTY do budoucnosti staví snímek na hodně ostrou hranu logiky, přes kterou pak přepadává nepříjemně často. Navzdory velmi zajímavému námětu je to půl na půl nuda nebo trapnost. Jessica Biel - hrůza, Julianne Moore - hrůza, Nicholas Cage - snaží se, ale hrůza. Víc nemám co dodat.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Nemůžu si pomoct, ale mě to připadalo vyloženě blbý. Přehlídka různých stvořeníček a příšerek, která neměla jinak žádný význam, zcela předvídatelné okamžiky, které občas šly i proti rozumu a překvapivě dost trapných momentů a situační komika zcela nevhodně umístěná do akčních scén. Chyběl mi agent Meyers, jehož postava v prvním díle fungovala jako jakýsi zprostředkovatel do světa Hellboye a jehož interakce s hlavní postavou film kořenily. Ve dvojce se veškeré kouzlo a osobitost jaksi vytratily a nejhorší je, že(ač to zní absurdně) mi to místy hrozně připomínalo Shreka. No a na konec fakt, že hlavní "záporák" je třikrát sympatičtější než Hellboy, takže jsem celou dobu fandila jemu. Závěr filmu tak pro mě přirozeně nemohl být nijak naplňující. Oceňuji, že se podařilo vytvořit protivníka, který se neomezil jen na černobílého parchanta, ale v tomto případě je to zdrojem velkého zklamání, protože vyhrát musí bohužel Hellboy.

Fate/stay night (2006) (seriál)

Naprosto úžasná záležitost. Akce vám doslova vhání život do žil, zatímco příběhy postav se vás dotknou hluboko uvnitř. Každá minuta tohoto seriálu je doslova drahokamem.

Aa! Megami-sama! (1993) (seriál)

Tohle je nádherný seriál. Komický a dojemný, s perfektně zvládnutým finále. Strčíte do přehrávače a zvednete se až to skončí.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Madagascar patří k mým oblíbeným animákům. Druhého dílu jsem se docela obávala, ale jsem ráda, že výsledek jakž takž drží laťku. I když přeci jen na první díl to nemá. Hlavně děj se posunul. Od milých trablů ústřední čtveřice, která v lese zakopla, o co mohla, jsme se přesunuli kamsi k politickým intrikám a machinacím o post alfa lva, což se dalo čekat, ale můj oblíbený čaj to zrovna není. Co mi podívanou rušilo a kazilo nejvíc byla ale ta babka. Nevím jestli je to úplně nejlepší nápad podat jednoho z hlavních nepřátel hrdinů jako stařenku a vkládat do filmu takové scény jako byla boxovačka s Alexem. No každopádně ta bába to u mě projela na celé čáře. Některé kouzelné momenty ve vás ale příjemně zůstanou - malý Alex, savany pokryté miliony identických zeber(a hledejte v tom Martyho), žirafí díru na umírání či opičí dělníci...

Max Payne (2008)

Co je to poslední dobu za módu končit filmy bez jakéhokoliv doslovu? Neschopnost vymyslet pořádné zakončení? Max Payne není nijak výrazný průšvih. Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem dala čtyři, protože jsem se slušně bavila a v podstatě mě rušily jen významné nelogičnosti. Nicméně chápu rozčarování, které nejspíš panuje mezi fanoušky hry. Nehrála jsem ji celou, ale jasně vidím, že její atmosféra ve filmu není zastoupena vůbec. Druhým problémem jsou akční scény - těch bullet-timeových, vymazlených okamžiků tam prostě mělo být víc. Vtisklo by to Maxi Paynovi svou jedinečnost, kterou tak moc potřebuje(o to víc, že se jedná o adaptaci hry, pro níž byl bullet-time jedním ze základních atributů). Mark Wahlberg mi docela sednul, ale muže rozdrceného smrtí manželky a dítěte by mohl hrát poněkud....rozdrceněji. Také jeho nástupy do akce bych si občas představovala víc cool. Když si hrajeme na herní adaptaci s koženými bundami, drsnými chlapáky a zpomalenými střílečkami, tak hlavní hrdina, co se do závěrečného střetu belhá jako chrobák vypadá trošku jetě.

Atlantida: Tajemná říše (2001)

Opravdu nudné, chudé, nezábavné, trapné...Kvalita na úrovni průměrné televizní produkce, kterou se zaplácávají sobotní rána. Mám pokračovat?

Atlantis: Milo se vrací (2003)

To jako splácali tři epizody nikdy nerealizovaného seriálu, vydali to na dvd a kasují za to peníze? Celé to opět vypadá jak jeden z těch ubohých animovaných seriálů, které dávají v osm ráno na Nově, aby děti nezlobily.

Frekvence (2000)

Tak nevím, přišlo mi to hrozně dlouhé a roztahané a navíc mě to prostě nijak zvlášť nechytlo. V podstatě jsem čekala, že zápletka filmu se bude točit okolo Johnovy snahy zachránit otce a místo toho jsem dostala další tři zápletky, jejichž tempo se postupným mícháním nehezky zvyšovalo, až jsem si pak jen přála, aby to už hlavně nějak skončilo.