Mlčení (2016)

I přes to, nebo možná naopak právě proto, že jsem ateistka, filmy s náboženskou tématikou patří mezi mé oblíbené... jsou plné otázek a rozporuplností a tenhle film přesně zahrál na mou notu. A nejlepší na celém tom zážitku bylo, že jsem hlavní hrdiny vnímala jako záporáky. Nemá smysl se dlouze rozepisovat, tohle prostě stojí za to vidět. Vše tu šlape jak má a kupodivu na svou délku a to množství dialogů, film nemá žádný hluchý moment a ani vteřinu nenudí... Garfield se letos překvapivě celkem dobře vybarvuje, a Driver, i když neměl tolik prostoru, nemůžu jinak než zase pochválit... ten ušoun mě baví a dojímá v každé své roli (vyjma Star Wars teda :D).

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Gibson je zpět a je to dobře. Líbil se mi plynulý a pomalý přechod z pohádkového, vtipného začátku, přes vážnější, ale pořád, díky Vaughnovi, vtipem přítomný výcvik, po již vážný, drsný a krvavý boj v druhé polovině filmu. Stejně tak oceňuji, že se boj netočil jenom kolem hlavního hrdiny: v první části boje ho vlastně až tolik nevidíme a pozorujeme hlavně osudy ostatních vojáků... Mel zde netlačil na pilu a udělal dobře. Možná jenom ke konci mohl vynechat to odpinknutí granátu. Kde ale Mel tlačil na pilu, a to v dobrém slova smyslu : bojové scény... V tomto duchu mě velmi pobavil komentář *Zecka* a jeho představa Mela, který : "se svým šíleným výrazem řve: "VÍÍÍC KRVEEE, KURVAAA" :D Ale mě se to naopak líbilo. NE, v boji jsem nikdy nebyla... nikdy jsem výbuchy, ani střeva, ani souboj na život a na smrt neviděla na vlastní oči... ale přesně takhle si to představuji. Vše na mě působilo neuvěřitelně reálně... všechny efekty byly poctivé... a toho si velmi cením. Za mě se Hacksaw Ridge řadí k těm výborným válečným filmům, které si ráda pustím znovu. Na závěr řeknu už jen, že chci VÍÍÍC GIBSONA, KU***** !!! :D

Lion (2016)

Mnozí asi snímek označí jako prvoplánový a vypočítavý doják... tak ať. Já jsem náhodou nadšená, že jsem po velmi dlouhé době potřebovala kapesník na potok slz. Hudba a kamera určitě zasluhují pochvalu, stejně tak jako samotný režisér, vzhledem k tomu, že se jedná o jeho první celovečerní film. Natočit snímek podle skutečné události je vždy oříšek, režisér by měl respektovat příběh, ale zároveň točí film pro diváky... není to lehký úkol a já myslím, že Davis to zvládl dobře. Jenom ty nominace na Oscary letos moc nechápu... neříkám, že Dev Patel a Nicole Kidman hráli špatně, ale malý Sunny Pawar je oba přeci přímo rozdrtil. Sunny je pro mě malý okatý zázrak a objev, a co do talentu dětských herců ho řadím hned vedle Onaty Aprile ("What Maisie Knew") a Jacoba Tremblayho ("Room"). Tihle tři mě dokázali dojmout víc než jejich dospělí kolegové... První polovina filmu mi trhala srdce, člověk si uvědomí v jak odlišném světě žije... a hlavně jsem si celou dobu říkala: Facku fakt, tos kurňa nemohl zůstat na té lavičce?

Proč právě on? (2016)

Něco tomu k vyššímu hodnocení chybělo a ani to není snímek, ke kterému bych se musela vracet... ale jinak tahle komedie splnila účel - dobře jsem se bavila a dokonce při smíchu ukápla slza. Ano James Franco, takže ano pokleslý a vulgární humor... ale jednou za čas proč ne. Hlavně herectví Franca a Cranstona... některé výrazy obličeje byly k popukání.

Velká čínská zeď (2016)

Od tohoto filmu nečekejte víc než jen pár hezkých vizuálních triků, pár nápaditých bojových scén, a vtipného "Oberyna" - Pedro Pascala. V dnešní době pokročilé filmové vizuální technologie a grafiky mi vadí, když jsou efekty příliš počítačové a laciné... už se to dnes přece svede lépe. A co to prosím bylo za dialogy ?? A co tu proboha dělá Matt Damon a Willem Dafoe ? Docela jsem se u toho filmu zasmála... což rozhodně není kompliment...

Fantom opery (2004)

Poprvé jsem tento snímek viděla na mini cestovním přehrávači (cca 16cm úhlopříčka), kde si člověk absolutně nemůže vychutnat ten úžasný vizuál, a i přesto nikdy nezapomenu jak mě pohltila ta nevídaně záhadná, temná a mrazivá atmosféra. Samotná hudba je pak mistrovským dílem, které zaslouží ocenění a hlubokou poklonu. Po letech jsem se k filmu vrátila a viděla ho na promítacím plátně... zvýšila bych hodnocení, kdybych mohla. Už jen úvodní přesun z černobílého do barevného... ožívající lustr a divadlo, doprovázený slavnou fantomovskou znělkou, člověku zježí chlupy na těle. Výprava a kostýmy jsou působivé, až dechberoucí. Všudypřítomná barevnost filmu svědčí... a dokonce i ta chvílemi kýčovitá barevnost tu funguje- znázornění dobra a zla - bojová scéna mezi Raoulem (bílý kůň, bílá košile)a fantomem (černý kůň, černý plášť). Hereckému obsazení nemohu absolutně nic vytknout - Emmy Rossum je krásná, nadaná, něžná, nevinná Christine Daée, která je rozpolcena mezi Patrickem Wilsonem, Raoulem (podobně nevinným mladíkem, který nabízí něžnou a čistou lásku) a Gerardem Butlerem (temným, sexy, posedlým fantomem, který nabízí lásku vášnivou, nabízí život v temnotě s účelem tvořit krásnou hudbu). Za mě, Joel Schumacher natočil ve všech směrech dokonalou podívanou, ke které se vždy budu ráda vracet.

La La Land (2016)

"Takové filmy se už netočí" - Pro jednou mohu souhlasit s trailerem. Takový zážitek jsem rozhodně nečekala. Úvodní scéna mi vykouzlila úsměv na tváři a ten mě nepustil do závěrečných titulků... dokonce se mě držel až do příjezdu domů. K tomu navíc jsem si neustále broukala tu nádhernou klavírní melodii... a chtělo se mi tančit. Po dlouhé době jsem se setkala s vtipem, který nebyl nucený ani laciný... Takhle má vypadat muzikál : působivá výprava, mistrovská kamera, hudba a písničky jsou melodické, podmanivé, chytlavé.... ne jako u Bídníků, kde 95 procent písní melodii postrádá a v životě si je nezapamatujete. Emma Stone a Ryan Gosling k sobě na filmovém plátně prostě patří, podobně jako kdysi Kathleen Turner a Michael Douglas, takže doufám, že je spolu ještě uvidíme. Celou dobu jsem čekala, kdy se dostaví zklamání, kdy si řeknu - mohl to být výborný film, ale tímhle to fakt pokazili. Při mém překvapení se nic takového nestalo... Zážitek jak má být, dokonalé pohlazení na duši.

Frank a Lola (2016)

Michael Shannon bývá dle mých zkušeností ve většině případů zárukou kvality... to tentokrát není úplně ten případ. Dlouho jsem ve filmu nenarazila na tak naivní, nelogicky a nepravděpodobně se chovající postavy... Ano, lidská psychologie je spletitá a často nelogická, ale většinou se empaticky do postav dokážu vžít a dokážu je pochopit... tady se mi to ale moc nedařilo.

Assassin’s Creed (2016)

Jakožto laik, který nemá srovnání s hrou mohu snímek jen pochválit. Hned v prvních záběrech zaujme kamera a působivá výprava, která lahodí oku. Hudba je to jediné co ze hry znám a i tu filmovou mohu pozitivně ohodnotit: duchem se předloze přibližuje... a lahodí tak pro změnu uchu. Zalíbila se mi natolik, že hned při příchodu domů jsem si soundtrack šla pustit. Herecké výkony jsou standardně dobré, tak jak se u Marion a Michaela dá očekávat. Výborně natočené jsou pak akční a bojové scény... Pro dlouhé době mohu říct, že jsem u nějakého filmu měla vysoká očekávání a nedostavilo se zklamání.

Sirotčinec (2007)

Nepatřím mezi hororové fanoušky - většinou na ně koukám přes prsty, se zvukem na minimu a světlem na maximu. Jsem jeden velký posera :) Nejsou tu žádná střeva a podobné nechutnosti ani přehnané množství lekaček... ale hororový nádech tvoří mysteriózní, temná atmosféra. A TEN KONEC... ten konec!!! Který mě totálně rozsekal a který je pro mě jeden z nejlepších filmových konců, co jsem kdy viděla. Jeden z mála hororů, který bych doporučila.