Hulk (2003)

Můj oblíbený komiksový hrdina! Alespoň na chvíli být jako on. Naštvat se a moci pak zatočit, jednou provždy, s lidským odpadem! Mohlo to být sice o neměřitelný fous lepší, ale i tak skvělé a originální.

Osvícení (1980)

Jack Nicholson je jediná hvězda tohoto filmu. Film sám o sobě tolik nezáří. Nuda. Více se mi líbilo seriálové zpracování z roku 1997.

Transformers (2007)

Přehlídka digitálních triků a akce. Největší hračka Michaela Baye. Děti dětem.

Big Lebowski (1998)

Big Lebowski a jeho tepich. To prostě funguje!

Vratné lahve (2007)

Konečně, po dlouhé době, český film, který není jen o pověstné české malosti. Po dlouhé době film, schopný konkurence i v zahraničí. Veselé, hezké, ze života.

Bezstarostná jízda (1969)

Přeceňovaný film. Jako dokument doby obstojí, ale zábavu nečekejte. Závěrečná scéna je navíc naprosto mimo.

Iron Man (2008)

Skvělé zpracování komiksové předlohy. High-tech hračky, hláškující hrdina, triky. Není to nic světoborného, přesto vynikající zábava. Marvel poprvé naplno boduje.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Poslední Indy je bohužel slabší. Harrison Ford je v pohodě. Hraje bezvadně. Ale scénář je největším problémem. Nechápu, proč se na něj tak dlouho čekalo. Na tomto díle mi vadí i ten rozmázlý filtr, který dali před kameru, takže je to celé velice neostré, bez detailů. Pořadí oblíbenosti Indy filmů (od nejlepšího), nyní vidím asi takto: Indy 3, Indy 1, Indy 4, Indy 2.

Venkovský učitel (2008) odpad!

Zbytečný film nijak nevybočující z řady českých novodobých filmových nudností. Šíleně dlouhé záběry o ničem. Prkenní divadelní herci (až na Bydžovskou). Proč jen se každý český film snaží vypadat umělecko psychologicky?

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Film se minul účinkem. Trikově možná lepší než jednička, jinak velice hloupý. Chaotické akční scény, kdy absolutně nevíte, co se děje. Nebál jsem se, nudil jsem se.