Útok na věžák (2011)

Tak tomu říkám pořádná mimozemská invaze, jenže bohužel milí emzáci neví co jsou zač typičtí angličtí teplákáři a věřte mi, že se budou divit. Super akce natočená za pár korun teda liber a dává solidně na prdel slabému Super 8. Krutá párty v jednom krásném panelákovém komplexu v Londýně nabírá na obrátkách, takže se pohodlně usaďte a vychutnejte si blízká setkání třetího druhu. 80%

Goemon (2009)

Tak tohle né, to je moc i na moji barevnou fantazii, takovýhle s odpuštěním zhovadilý omalovánky bez pořádnýho děje a s tupým příběhem mě opravdu nemohou oslovit. Přitom nápad to není špatnej tu animaci takhle spojit, no škoda, že to nevyšlo - snad příště.

Muži v naději (2011)

Tak zaprvé:nemusím české filmy, ale Muži v naději příjemně překvapili a za druhé:proč pět hvězd: hlavně protože můžu a taky proto že beru v potaz bídu, nouzi a šeď české kinematografie, ze které tento snímek vystupuje s grácií hlavně díky skvělé dvojici Macháček - Polívka. Vtipně napsané dialogy, pár skvělých vtípků, všudypřítomná nevěra a jako bonbónek navrch krásná Vica Kerekes. Jsem rád, že po tak strašně dlouhé době, jsem si užil český film a můžu a hlavně chci dát pět hvězd.

Symptom Pandorum (2009)

Temné, drsné, pochmurné, akční sci-fi které baví, nebo alespoň mě bavilo. Děj odsejpá přesně jak má, vesmírná loď je velmi dobře udělaná a zápletka připoutala můj pohled na celých 103minut. Hlavní hrdina si mě celkem bez problému získal a ostatní herci nebyli vůbec k zahození. Pandorum velmi mile překvapilo a dokazuje, že dobré sci-fi je pořád v kurzu.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Našláplá ukecaná komedie o přátelství, vztazích a změně stylu života. Spousta vtipně napsaných postav rozjíždí zábavu a tempo překvapivě drží až do samotného konce, kde přijde vyvrcholení v podobě mezidruhového sexu - to mě vážně odrovnalo. Moc se mi líbilo, že zde nebylo přeromantikováno a vše je bráno tak nějak příjemně a hlavně vesele. No a to že Frodo a Sam byli buzíci jsem se dozvěděl až tady.80%

Sejmout zabijáka (2011)

Pořád přemýšlím, čím že mě to Danny Green tak dostal a dumám nad tím zda nepřiplácnout tu pátou hvězdu. Atmosféra dobového Clevelandu a mafiánské praktiky hlavního hrdiny mě neskutečně bavily a jeho obrat k lepšímu pohladil. Celkově to na mě vážně zapůsobilo a rozhodně se k Dannymu ještě vrátím. Sice dávám jen čtyři hvězdy, ale 85% je jasnejch.

Thor (2011)

Dva kompletně odlišné pohledy na hodnocení, svět Asgardu a příběh v něm bych ocenil klidně na pět hvězd, ale svět a děj na zemi byl těžce průměrný, místy až podprůměrný. Natálka opět potvrzuje, že není mou oblíbenkyní, ovšem Chris je švihák Asgardský a další herci byli vybráni bravurně. Na zemi se mi však postavy v kostýmech jevily dost uměle a tak trochu jako z maškarního bálu, to však nebyl žádný větší problém si tuto nadprůměrnou komixárnu parádně užít.

Hodný, zlý a divný (2008)

Těžce zpackaná předělávka klasického westernu. Osobně westerny nemusím a jediné co mě zaujalo byla poznámka akční v popisu filmu. Pustil jsem si to bez většího očekávání a proto jsem nebyl nijak zvlášť překvapen, že jsem to v půlce vypnul a dokoukal jsem to asi až po týdnu. Nudné, místy trapné a hlavně bez hlavy a paty...

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

U nových pirátů žádné převratné novinky nečekejte, je to prostě zase ta samá bláznivá akce s potrhlým Deppem v hlavní roli a zachraňujícím místy hodně zdlouhavý a nezáživný děj. Osobně mám pocit, že se to dalo minimálně o půl hodinky zkrátit a zrychlit tak dějovou linku(například příběh mořské panny a kněze byl hodně zbytečný). Potěšující pro mě byla skutečnost, že trapně zaláskovaná dvojka Bloom a Knightley zde nejsou a nahrazuje je božská Penélope. Přemýšlel jsem proč nedat čtyři hvězdy a projednou nebýt shovívavý a žádný důvod mě nenapadl a proto 75%.

Dobrý ročník (2006)

Něco voňavého, krásného, úsměvného a milého je nám podávano z prosluněné Fracie. Kontrast mezi škaredým světem amerického bussinesmana a nádherným a harrmonickým světem ovíněné Francie. Nijak průlomový film to v žádném případě není, ale na nedělní večer je to příjemné zpestření a klidné ukončení náročného víkendu. 75%