RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 22.4.2010  22:27
    Krvavá Mary (2006)

Námět zajímavý, efekty na úrovni (konečně nebyly jen sestříhaný náznaky), herci průměrní, ale alespoň děvčata pohledná. Kdo se chce podívat na horror nižší úrovně, tak to stojí za vidění. Napětí po celou dobu filmu. Prostředí psychiatrické léčebny mě tolik nedeprimovalo, ale naopak dobře vykreslilo atmosféru.

• 17.4.2010  21:30

Jako drama o přežití to bylo docela zajímavý, herci museli hrát. To co bych od toho očekával, se splnilo - zlo je v každém z nás.

• 9.4.2010  16:34

Alan Cumming podal strhující výkon, se kterým by si z divadelních prken odnesl kdejakou cenu. Anne Heche to ve filmu sluší víc, než kde jinde. Spíš než o horor/komedie se jedná o psychothriller.

• 5.4.2010  18:37
    Dragon (2006)

Spíš než historický, akční sci-fi, dobrodružný (na pošetce) by se slušelo tenhle film nazvat pohádkou. Protože podle mého názoru tenhle film není pro dospělý. Děti by se asi nudily při dialozích herců. Ty bojové scény s mečem nestály za nic, ale příběh to mělo a herci a herečky se fakt snažili, asi nějakou zkušenost z historického šermu mají. Představitelku čarodějnice Freyi (proč tenhle název) jsem zrovna viděl i v jiným filmu a divil jsem se, že k tomuto složila i hudbu. Jako pohádku bych hodnotil i více. Princezna se zbytkem královy ochranky (2 muži) potká na cestě lesem 3 potulné zbojníky (2 muži, 1 žena) a pak ještě čarodějnici s vílou. Lesem pobíhají Elfové a hvízdá drak.

• 5.4.2010  18:20
    Dotek satana (2006)

Film nic moc, ale dalo se na to koukat. Jedna * za napětí (ano pravdu tam je), a druhá * za zajímavý překvapivý závěr. Alespoň že je představitelka pohledná holka.

• 5.4.2010  09:35

Dvě * jsou za pohled na obě představitelky (zejména na G. Turner a za její rozkošnou naivitu) a námět. O baseballových kartičkách nic nevím, ale taky je to loupež, akorát že bych asi za 20.000 dolarů nikoho nezabil, kdežto Steven zabil 3 lidi.

• 5.4.2010  09:17
    Dlouho hledaný syn (TV film) (2006)

Pěkný námět, ačkoli nereálný. Ten film má mnoho chyb, ale když jsem se nechal vtáhnout do děje a pocitů matky, hledajíc svého syna, tak jsem si u filmu příjemně odpočinul.

• 19.3.2010  07:56
    Až na dno (2008)

Zelená prý uklidňuje, tak co provádí s lidskou psychikou khaki? Tenhle film mi připomněl některé díly JAGu nebo Námořní vyšetřovací služby. Vražedná a podezřívavá psychóza se vrací i z války v poušti domů, do rodiny. Film odkazuje na skutečnou událost, kterých se stalo několik po návratu z války. Nejde o akční válečný film, ale film odehrávající se v a v okolí vojenské základny. Vojenská šikana jako výcvik a společné pitky vojáků na jedné straně, na druhé odhodlání a odvaha.

• 24.1.2014  04:53

"Třetí" pokračování filmu mě roztrpčilo ještě víc než druhý díl. A to zejména z toho důvodu, že Alex vypráví svůj šampiónský příběh svému synovi (což je hezké na rodinný film, ale když se neobjevuje žádná jeho žena a ve druhém díle z jednoho závěrečného polibku čáp nebo nějaký jiný pták nepřiletí --- já teda kroutím hlavou). A druhou, ještě horší skutečností, je začátek filmu, který mi připoměl x-té pokračování BEST OF THE BEST, ve kterých hlavní hrdina nakope prdel všem na potkání. Neměl by být přínos bojových umění ve filmu i v tom, že ukazuje cestu nekonfrontace a bojové scény nechávat jen na přesných a dobře načasovaných místech, jakým je např. turnaj? Jinak mě taky pobavil ten výcvik u Sunova bratra - práce na rodinné farmě s buvoly, tanec s kobrou, chytání šípů naslepo, 10 kliků a 5 shybů (některé záběry se zopakovaly), rozštěp anebo odmítnutí thajské masérky :) A hlavní záporák, Zvíře, mohl být taky lepší.

• 13.1.2014  07:24

S vypětím všech sil jsem dokoukal tento skvost a těšil se hlavně na přítomnost Armanda a Erica. Pan režisér a jeho první větší filmařský počin, opřený o jím napsanou knihu. Dále jsou koproducenty pořadu jeho manželka a sám velký herec Casper. Jinak co se týče dvou výše zmíněných postav, tak Armand vystupuje ve filmu třikrát asi tak na 2-3 minuty. A Eric v roli zahradníka se objeví taky třikrát, ale vždy jen na 5 vteřin. Herečka v hlavní roli Barbie Castro zde na ČSFD není ani uvedena, ale je těžce pracující žena a producentka, jak jsem zjistil na IMDb. Jinak obě herecká esa Casper a Eric mě začínají zajímat, protože v případě Erica účinkovat v několika filmech ročně je fakt záhul. Zatímco Casper stihne jen 3-6 filmů ročně, tak Eric např. v roce 2013 stihl účinkovat v 36 filmech a dvou seriálech.

• 16.12.2012  13:20

Tenhle svět mi nic neříká. Nemám rád hippies a komunitu psychointelektuálů, kteří se svými potrhlými výstřelky stávají uznávanými art-celebritami. Jedna velká nuda a až závěrečných 20 minut mne trochu probralo. Celkově je film zbytečně dlouhý. Hudba zdařilá ve své době, ale vkládat ji do každých scén, zejména rvaček, je ošidné. No a na konci se dozvíme hlavní ponaučení pro každou postavu zvlášť. Sex, drogy & rock'n'roll.

• 15.12.2012  13:57

Meyerova snaha o zápletku vychází naprázdno. Některé scény jsou zajímavé, např. dovádění ve vodě, úvodní titulky, ostré rvačky. V tomhle filmu se však žádné prsatice nenacházejí, a i když už je rok 1968, tak scény odhalených ženských vnad už nejsou tak sestříhané, jako v Meyerových předešlých filmech. Klasické B-movie, na které do týdne zapomenete.

• 15.12.2012  13:37

Nebo taky "Benny Hill točí Poslední plavky". Ačkoliv má film jakousi zápletku, mě nepřišla ani napínavá, ani zajímavá. Jestliže film stojí na ukázkách poprsí vyvinutých dam, tak je tak sestříhaný, že si je všechno třeba jen domýšlet a toužebného okamžiku se nedočkáme.

• 14.12.2012  17:25

Jedna a půl. Takové volné pokračování nadržené Lorny v barevném provedení. Lehký humor, velké výstřihy. Úplný začátek a úplný konec mi přišel nejhezčí.

• 9.12.2012  08:39
    Urychlovač zkázy (TV film) (2009)

Podobný filmy mě sice baví (např. filmy Tibora Takácse), ale tenhle kousek mi do mé skládačky nezapadl. První polovině filmu jsem nerozuměl, ve třetí čtvrtině jsem se neorientoval a v poslední části jsem se nudil. Už jsem si zvykl na levné počítačové simulace a obrazy, už jsem si zvykl na roztřesení kamery při každé detonaci nebo otřesů země. Už jsem si zvykl, že herecké výkony nebudou nejlepší (nebýt Davida, Rajiho a toho arabskýho teroristy, nehodnotím dvojici centerfolds), tak by nezbylo na co se dívat.

• 2.12.2012  15:28
    Lorna (1964)

Celý film drží jen velikost poprsí Lorny Maitland, ale i přes jejich velikost zážitek z děje upadá v zapomnění. Už nechci černoblbý filmy ani vidět.

• 2.12.2012  15:20

Děsně střižená westernová kola-loka s několika vtipnými scénkami, skeči a gagy, prošpikovaná gorilou, prsatými striptérkami a rednecky. Vše se stále dokola opakuje, až přijede statečný hrdina a vše urovnává do pořádku. Kdybych tak mohl já tenhle film urovnat do pořádku. Vlastně bych asi nemohl. Zasekl bych se u tý prsatý striptérky. Chápu, že v době, kdy neexistovala MTV a kabelová televize, to musel být odvaz.

• 2.12.2012  15:16

Vzhledem k tomu, že The Immoral Mr. Teas je sympaťák, tak v porovnání s panem opravářem jasně vede. Typ pana opraváře je určen pro jiný typ filmů, ve kterých by mohl sklidit více úsměvu. Absence nahoty také na atraktivitě filmu nepřidá. Prakticky se jedná o stejný film, jako výše zmíněný. Vypravěčem je tentokrát žena a není to ani tak vtipné.

• 1.12.2012  06:28

Pokud bych chtěl uvést klady filmu: tak by to byly tyto: charismatický Tony Todd, příběh podobný Bladeovi, výběr ženského obsazení (doktorka Van Helm, detektiv O'Hara, Nikki 7 a zejména Melissa Brasselle a její striptýz), působivé intro. Mezi negativa patří to ostatní: akční sekvence, triky na úrovni pohádkových příběhů, mužské herecké obsazení, místa natáčení.

• 17.11.2012  14:32

V prvních dvou třetinách jsou k vidění jen otřepaná westernová klišé. Scénky, odehrávající se ve filmovém westernovém městečku, saloonu a pokojích bordelu začínají nudit. V poslední třetině film míří ke svému cíli, a to pomstě za vraždu jedné ze sester, děvky a kleptomanky. Představitel hlavní role mi nějak nesedl, a tak jediné, na co se dalo koukat, bylo ženské obsazení (Kelly LeBrock - exmanželka Stevena Seagala, Rochelle Swanson a Kimberly Kelley). Přestřelky a další akční scény, včetně hudby, jsou tak odfláknuté, že postrádám i nějakou tu nahotinku. Škoda.

• 25.10.2012  15:43

Troma a Fred Olen Ray se spolu podílely na vzniku tohoto kusu. Protože nejsem fanouškem těchto a podobných dobrodružných fantasy filmů typu "meč & magie", nedokážu si tento film moc vychutnat. Jedná se o typickou Tromu a pro její fanoušky velmi dobrý film. Co mě naštvalo, bylo v jeden den vidět stejné scény souboje dinosaurů ve dvou různých filmech. Fred opět použil záběry z filmu Planet of Dinosaurs (1977). Předtím jsem však viděl The Phantom Empire, ve které jsou tyto scény znovu. Pro mě osobně velmi slabý film, jediné, na co jsem se vydržel dívat, byla půvabná Heidi Paine v roli Meliny. Šermířské souboje, kterých je ve filmu poměrně dost, také nestály za hodně, i když už jsem viděl i horší.

• 21.10.2012  15:28
    Alien Dead (1980)

Po úvodní scénce, ve které není takřka nic vidět se film rozjede v sytějších barvách, což však trvá nejvýše 20minut, během kterých jsem se dobře bavil nad amatérismem produkce, ze které sálalo "ed woodovské" nadšení u všech zřejmě začínajících filmotvůrců. Bohužel však po těchto 20 minutách pravé a nefalšované grindhouseové zábavy přechází zbytek stopáže ve výrazně podprůměrný až odpadní štyk. Převažující statická kamera, dialogy na úrovni dvanácti (možná jedenácti)-letých, střih v ještě probíhajícím rozhovoru, vynikající jižanský country střídající se se syntezátorovými zvuky typických cormanovek. Masky a zombie celkem ušly. Fanouškům této zábavy bych celé nedoporučil, možná jen těch 20 minut, ve kterých se snaží zástupce šerifa vypadat drsně.

• 28.9.2012  16:05

Další opus magnum Bruna Matteie a jeho plagiátorství. Ne už tak podařená kopie Ramba 2 a první části příběhu Strike Commanda. Jedna akční scéna sice střídá druhou (stejná kopie scény, ve které se Sly vypořádává s osádkou lodi), ale originalitou se režisér příliš nezabývá. Hvězdou je zde Brent Huff, další ze sbírky drsných mužů pokleslého herectví s nepřesvědčivým výkonem. Akce se střídá s humornými pasážemi, které mi však přišli natolik suché, že jsem se ani nepobavil nad vykradením scény z Indiana Jonese, ve které sličná Rosanna překonává v pití otylého štamgasta, kdesi uprostřed filipínské džungle (cílem hry nebylo, kdo první odpadne, ale kdo první krkne). Tentokrát se Brunovi zalíbily i jiné filmy, které se snažil napodobit (např. Honba za diamantem a Americký ninja). Možná by to byly dobré akční filmy 80.let, nebýt toho, že už jste některé scény viděly v jiných lepších filmech s jinými lepšími herci a lépe natočené.

• 22.8.2012  07:19
    Sladký dům hrůzy (TV film) (1989)

Hrozný duchařský příběh plný nesmyslných dialogů a ještě trapnějších scének. Ty dvě děti mi lezli krkem již od začátku. K tomu klišé, že se jeden nestačí divit. Jediným, co stojí za zmínku jsou gore efekty, ty jsou dost brutální, ale to je bohužel všechno. Postavy, které se mihotají příběhem, jsou podivné - vymítač, realitní agent, rodiče, tetička se strýčkem a ZAČÁTEK SPOILERu vrahem je zahradník KONEC SPOILERu. Původně jsem chtěl dát odpad, protože trapností je zde až zbytečně mnoho.

• 12.8.2012  15:09

S tvorbou Jesuse Franca jsem se rozloučil skutečně tou nejodvážnější cestou, jakou lze. Ve všech filmech, které jsem viděl, hrála Lina Romay excentrickou, stále nadrženou holku, co si to rozdá s každým, ale že ji uvidím v hardcore scénách, to jsem netušil. První část filmu ještě balancuje na hraně mezi SC a HC, ale druhá půle je jen už o ní. Taky jsem rád, že jsem viděl v hard scénách i mou snad ještě oblíbenější Martine Stedil. Ačkoli jsem si myslel, že půjde o parafrázi na Oscara Wilda, dějově mě to dost zklamalo.

• 12.8.2012  14:57

Jedna a půl. Další film Jesuse Franca na motivy hraběte Draculy. Hrábě Dracula odpočívá stále ve své rakvi a jeho výraz mi lezl na nervy. To už je lepší jiný Francův film Hrabě Dracula, ve kterém sice působí Ed Woodovské triky vtipně, ale žánrové obrázky jsou jako lusk + vyníkající hudba Bruna Nicolaie (kdeže se vzal ten hudební motiv, použitý i v novém Sherlocku Holmesovi?). Tento film však vypráví trochu jiný příběh. Jak je z názvu patrno, o dceři hraběte Draculy. Kromě známých a jinde viděných drákulovských variací je zde samozřejmě dost nahoty a lesbické erotiky, ale ne zas tak moc. Kromě atmosféry, ne však děsivé, ale žánrové, stojí za vidění krásná Britt Nichols v roli Luisy Karlsteinové. A propos upírský rod pochází z Karlštejnu!

• 11.8.2012  15:44

Lina Romay zase hraje Marii, zase je vězení, zase se na ní sápe Franco :). Ten chlapák si to teda vždycky umí užít. Bohužel slabota se táhne celým filmem jako lano, po kterém nakonec utečou tři uvězněné nevinné slečny. Lina je moc líná a všechno zachraňuje krásná Martine Stedil. Některý postavy byly fakt hrozný, např. ta bláznivá rusovláska Rosa. Zase to má špatnej konec a díky neustálé nahotě se to dá vcelku dobře vydržet. Podobné jako např. Sadomanía. Viděl jsem verzi o délce 81min v anglickém znění.

• 11.8.2012  15:28

Zvláštní film, který se odehrává na pomezí snu a skutečnosti, typický pro Franca. V tomto dominuje opět Lina Romay, které to mimochodem snad sluší ze všech filmů nejvíc, a Ajita Wilson. Opět jde o sex, opět jde o touhu a vášeň, které všichni podléhají. Zajímavý konec, zajímavá lokace, ale už jsem těmito filmy nějak přesycen. Některé scény jsou na hranici mezi softcore a hardcore.

• 10.8.2012  17:25

Střih: Bruno Mattei, hudba Bruno Nicolai. Slabý WIP, jiné Francovy filmy jsou lepší. Marie, která přišla do ženského vězení na Ostrov smrti jako poslední, dostala označení číslo 99. Věznici řídí sadistická ředitelka a guvernér Santos (Herbert Lom). Poté, co ve vězení umírá více žen, než je přirozené, posílá ministr spravedlnosti do věznice na kontrolu Leonii Caroll, která se snaží o zmírňování trestů a také zažádá o prošetření případu Marie. Nakonec se Marie spolu s dalšími dvěma dívkami pokusí utéct, ale útěk nedopadne dobře. Podobný jako snímek Sadomania. Rozdíl je v tom, že v Sadomanii byla nahota od začátku do konce, v tomto filmu je nahoty málo, ale zato jsou použity XXX záběry z jiných filmů, což film úplně kazí.

• 10.8.2012  08:13

Z žánru WIP jeden z těch horších filmů. Ačkoli jsou celkem 4 dívky po většinu filmu nahé (za to *), ostatní složky filmu jsou trapné, až k ničemu. Za pozornost stojí blonďatá Karine Gambier a 18-letá Susan Hemingway. Schéma filmu je typické pro všechny filmy WIP. Skupina dívek je kdesi v džungli Latinské Ameriky zastavena velitelkou věznice, o které nikdo nemá ani potuchy. Kromě velitelky věznice je dalším postrachem dívek dr. Milton (Howard Vernon), který se svými sadistickými výslechy snaží získat další informace o rebelech, žijících ve městě. Útěk je neoriginální, cesta nahých dívek džunglí scestná a závěr není happyend.