RetroMan

Česko

Twitter: RetroMan

• 12.2.2012  19:39
    Inquisición (1976)

První část filmu pro toho, kdo viděl Kladivo na čarodějnice, byla celkem předvídatelná. Obrat nastal ve druhé části, ve které můžeme vidět i obřady černé mše a samotného Vládce temnot. Všiml jsem si jednoho paradoxu, a to toho, že ihned v prvním záběru na Paula Naschy se mi vybavil Tomáš Halík. Zajímalo by mě, zda-li představitelé církve zhlédli tento a jim podobné snímky? Ono i současný papež Benedikt XIV. byl prefektem Kongregace pro nauku víry, což je organizace, která byla následnicí římské inkvizice.

• 12.2.2012  19:20

Dobrý film plný kacířských myšlenek a středověkých reálií. Některé drastické scény bych asi vystřihl, protože odvádějí pozornost od ústředního tématu filmu, kterým jsou katolická dogmata (např. první Adamova žena Lilith, proč církev řídí jen muži apod.). Změnu, kterou prochází Flavia při své cestě za pomstou a svobodou, je cítit v každém záběru. Jedna část mi zde vadila nejvíce. Totiž, když Flavia nechá brutálně pozabíjet všechny, kteří se provinili, ať už vůči ní nebo někomu jinému.

• 11.2.2012  16:11

Jess Franco natočil a řádně si užil film, který by lépe seděl na něj samotného. Kněz na své křižácké výpravě se pokouší zbavovat svět lehkých holek v jednom pařížském klubu. Na to, že film natočil Franco, se jedná o malý úspěch, protože jeho role kněze mu dokonale padne. Jedná se vlastně o kriminálku. Policie pátrá po masovém vrahovi, který vraždí rituálním způsobem, jako by se snažil vymítat ďábla z těl hříšnic. Svůj příběh také sepíše a odevzdá místnímu nakladateli lechtivých časopisů. Zajímavostí filmu je, že postava kněze pochází z Československa odkud utekl do Německa, kde řádil podobným způsobem.

• 11.2.2012  15:43

Nejslabší díl o černé Emanuelle, který je podobný filmům Lloyda Simandla s tím rozdílem, že Simandl by to asi natočil lépe, i s lepším výběrem krásných žen. Scény mučení a týrání jsou drsné, nahoty poměrně poskrovnu. Děj je jednoduše předvídatelný. Zkrátka jsou lepší filmy z prostředí ženských věznic.

• 10.2.2012  16:38

I přes nízkou kvalitu filmového materiálu a špatnou kameru lze snímek vidět. Mladá židovka je za zabití důstojníka SS uvězněna do tábora/bordelu č. 27, kde je několikrát znásilňována. Tábor slouží k potěše vojákům wehrmachtu. Jednoho dne si přijde kapitán von Stein vybrat další dívku ke svým hrátkám. Za její opovážlivost si vybere Hanu a je mile překvapen, jak to dobře umí s bičem, což vyhovuje jeho choutkám. Zamilují se do sebe a kapitán změní Haninu totožnost na Lolu tak, aby více odpovídala árijským požadavkům. Zůstane Hana Hanou nebo se změní v Lolu? První, co mě napadlo, je nereálnost děje, ale budiž. Jedná se o sexploitation film s hard-core záběry. Pro fanoušky nazixploitation povinná "četba".

• 9.2.2012  09:49
    Orgasmo nero (1982)

Film působí hlavně kontrastem exotiky s evropským myšlením. V exteriérech na plážích Dominikánské republiky černé tělo na bílém písku svíjící se v orgasmických křečích vynikne a zaujme. Rituál snědení srdce svého mrtvého otce, bratra nebo manžela také patří mezi zvyky domorodých kmenů. Ústředním tématem filmu je znovuobjevení potence hlavní představitelky. A to se podařilo.

• 9.2.2012  09:19
    Eva nera (1976)

Celkově by se dalo říci, že film je až na několik pasáží nudný. Erotické scény brzy končí nebo ani nezačnou. Ještě, že Eva má větší zájem o děvčata, než o muže. K nejlepším erotickým scénám patří scéna ve sprše se svou pohlednou kamarádkou a show dvou Číňanek v ženském klubu. Nechápu, proč americký titul láká diváky na Emanuellu v Japonsku, když hlavní postava se jmenuje Eva, příběh se odehrává v Hongkongu a na konci filmu Evu uštkne mamba, čímž by celá série o černé Emanuelle skončila. Ke kladům filmu patří herpetologicky zanícený Jack Palance a jeho lehce vyšinutý filmový bratr Gabriele Tinti (manžel Laury Gemser). Mezi zápory bych vyjmenoval zejména hudbu, zvuk a uspávající ženský vokál, který spolu s nízkou kvalitou filmového materiálu na celkovém dojmu nepřidává.

• 8.2.2012  13:03
    Justine (1977)

Začátek filmu může připomínat filmy s tématikou nunsploitation. Ale pak se děj filmu přesouvá z kláštera do skutečného světa, bahna reality. Pařížský nevěstinec a jeho návštěvníci, bandité žijící po svém a nakonec i ten dobře vypadající rytíř na bílém koni se mění v noční můry plné děsu. Důležitější ale bylo zachování smyslu původní předlohy a ještě důležitější byl výběr hlavní hrdinky, která sama o sobě je symbolem nevinnosti. A na ten konec se těžko zapomíná. Není to výborný film, ale stojí za vidění.

• 8.2.2012  12:22

Skutečně má film všechny Francovy atributy. Jedná se zejména o tyto: zvláštnost - zvrhlost - nesouvislost - špatnost. Režisér opět převedl na plátno svůj sen (já měl také podobný) ve své bizarní podobě. Nejvíce mi vadila absence smyslu výslechů a mučení. Ani zde přítomné ženy neoplývaly bůhvíjakým šarmem (v jednu chvíli jsem nerozpoznal, zda-li vidím zezadu muže nebo ženu). A proto, kdo by chtěl vidět lepší film s nahými ženami, nechť zkusí jiný, ať už Francův nebo od někoho jiného.

• 6.2.2012  16:33

V jejím prvním filmu se černá Emanuelle uměla pěkně odvázat a myslím, že v ostatních filmech už neposkytla tolik zadost svým choutkám jako v tomto prvním díle. Pokud uvidíte original uncut verzi, budete příjemně překvapeni (samozřejmě, že v uričtých pasážích filmu byla Laura zastupována dablérkou). Při tomto natáčení se 25-letá Laura seznámila se svým o 18 let starším manželem Gabrielem Tintim.

• 6.2.2012  16:02

Další z mnoha WIP exploitation filmů, u kterých je kvalita vyšší než u některých jeho napodobenin. Zde jde o akčnější a erotičtější podívanou a postava hlavní ošetřovatelky je rozhodně nekonvenční a bezprostřední kočka. V mnoha podobných filmech se pak nic nedovídáme o jeho aktérkách. V tomto však ano, ačkoli je jejich závěr na můj vkus moc rychlý (ne-li nemožný).

• 6.2.2012  15:55
    Caged Heat (1974)

Podle mého názoru asi nejlepší film WIP subžánru. V první řadě nejde režisér prvoplánově po obnažování ženských vnadidel (tak jako jiní jeho kolegové), ale zachází dál ve vykreslování rozličných charakterů vězenkyň, dozorčích a ředitelky. Na kvalitu nejlepších filmů z mužského vězeňského prostředí snímek nemá, proto dávám jen 3*, ve srovnání s ostatními exploitation filmy rozhodně nadprůměr.

• 5.2.2012  08:35

Klasické WIP béčko s jasným cílem ukázat nějaké to násilí, nahotu, sexuální scény, vydírání a ponižování, vzpouru a útěk. Na film jsem se vydržel dívat celou dobu, protože bylo na co. Jen jednu věc nepochopím. Proč si El Capitano vybral Angelu (chtěl zkušenou a zralou), když ostatní byly atraktivnější.

• 5.2.2012  07:55
    Snuff (1975)

Karlos80 příběh skvěle vystihl. Za samotný celý příběh, děj a obsazení dávám jednu *, ale za poslední 5-minutovku další *. Dívat se na film je ztráta času, leda tak pro pobavení (ovšem v angličtině). Stahovat film kvůli posledním 5 minutám mi taky přijde zbytečné.

• 4.2.2012  14:29
    Sadisticum (2008)

Explicitně natočený snímek o vzniku sadistických choutek i v těch nejobyčejnějších lidech. Hlavní hrdina asi ve 20 letech znásilní a poté i rozřeže tělo dívky. Po několika letech praxe se jeho sadistické chování znásobuje a nabízí podobně zaměřeným lidem jakousi show, při které oběť mučí a zabije (většinou rozseká nebo rozřeže). Mezi přihlížejícími je však i jeden policista... Tento film mi připomněl snímek Angst a pokud máte rádi sérii Saw a čekali jste na ještě vyhrocenější scény, nenechte si Sadisticum ujít. Bohužel jsem film viděl v původním znění v němčině, které nerozumím tolik jako angličtině, tak mi zřejmě uniklo několik motivů a závěrů.

• 4.2.2012  14:19
    Gwendoline (1984)

Pro mě velmi milé překvapení. Při sledování jsem si vzpomněl, že jsem i tento kus viděl kdysi na VHS s rychlodabingem. Napínavé dobrodružství plné vtipu a komických situací ve stylu Honba za diamantem a podobných filmů, kdy sličná děva spolu se svou komornou je doprovázena na výpravě za nalezením svého otce (sběrače motýlů) krásným mužem s velkýma modrýma očima a silnými jemnými pažemi. Vždy jsem si představoval, že uvidím hlavní představitelky nahé, a v tomto filmu se tak stane.

• 4.2.2012  08:35

Nízkou atraktivitu prvních dvou povídek absolutně převažuje druhá polovina filmu.

• 4.2.2012  08:12
    Fascination (1979)

Anémie (chudokrevnost) byla vždy typickou nemocí lidí, kteří museli popíjet alespoň zvířecí krev kvůli své léčbě. Chuť zvířecí krve přestává stačit a tak se zrodil vampirismus (viz podobně Alžběta Bathory). Tento snímek však není ani příliš krvavý, ani zajímavý. Jedinou perlou filmu je krásná Brigitte Lahaie.

• 13.8.2011  17:37

Adult verze Tarzana a Jane. Tento nízkorozpočtový skvost není ani vtipný ani zajímavý. Jeden veselý moment je ten, že Tarzun překonává cestu lesem nikoli pomocí lián, ale pomocí provazů a počíná si tak neopatrně, že narazí rozkrokem čelně na strom. Vyhledá statnou černošku, aby mu pofoukala bolístku. Rázem vzniká milostný trojúhelník a do toho ten hrozný opičák, který ke všemu obě dvě aktérky tohoto home-videa jako asi znásilní, nebo co. Do celého filmu se míhají prostřihy dokumentů se záběry safari zvířat. Dost mi vadilo, že aktéři neotvírají pusu, ale postsynchron byl ozvučen. Takže by bylo asi lepší, kdyby film byl animovaný. Kdo by chtěl vidět lepší verzi, tak nechť zkusí verzi s Rocco Sifredim od Joe d'Amata.

• 1.8.2011  20:32

"Lekce 24: Po vodě se musí běžet hodně rychle!" Ačkoli jsem film viděl naposledy asi před 15 lety, měl jsem obavu, jak na mě zapůsobí po těch letech (protože jisté zklamání s odstupem let jsem doznal u filmu Fantóm Amsterdamu). Mě tenhle film opět pobavil. Jde sice o průměrně natočený film, ale ty scény a hlášky si pamatuju dodnes. Chiun i Remo jsou skvělá dvojka. Škoda jen, že film má podtitulek Dobrodužství začíná a tímto filmem asi i končí. Nejlepší film s Fredem Wardem.

• 1.8.2011  17:30

Film z kalifornské nudistické kolonie z r. 1961 je téměř dokumentárním filmem. O jedinou zápletku se postará redaktor, kterému tahle kolonie není vůbec po chuti, a reportérka, který objeví nový smysl svého života. Puritánská Amerika dokázala nemožné: film z nudistické kolonie obsahuje "jen" tits & butts.

• 1.8.2011  17:07
    Cinderella (1977)

Velmi vtipná soft-erotická parodie na známou Popelku, ve které uvidíte více, než si v klasické pohádce. Hudební čísla se celkem podařila, krása nahých žen a zejména humor ve scénkách je na 3*, podobný jako v kreslených pornopohádkách. Bohužel maj ingliš is not very gut, takže jsem nezachytil všechno, ale přesto pro anglicky rozumějící dospělé obecenstvo je to vtipná a hambatá šaráda.

• 25.7.2011  07:44
    Escalofrío (1978)

Divil jsem se, jak dokáže oldsc(h)oolový trash se 70. let přitáhnout mou pozornost, zejména v době současných triků a gore efektů. Sice se s Pánem Temnot ve filmu nesetkáme, za to máme však jako na talíři přehledné návody na černou mši i s kvalitními erotickými scénami. Ačkoli Italové i Španělé jsou "poctiví" katolíci, dokáží vytvořit obraz satanismu působivěji než Američané. Film nedoporučuji vegetariánům a milovníkům psů. Cesta Boží i cesta Satana je odlišná, ale má stejný cíl. A tím je poznání. Tak kterou si vybrat?

• 9.7.2011  22:02
    Abeceda (studentský film) (1969)

Čekal jsem víc, asi jsem to nepochopil :(

• 8.7.2011  18:30
    Srbský film (2010)

Je to první (možná poslední) film, který nemůžu hodnotit na pomyslné škále totálního braku a skvělých filmů, které jsem viděl víc než pětkrát. Možná si jej budu muset pustit ještě jednou a dívat se na něj jako na film. A to si určitě tenhle film zaslouží. Protože podle emocí tenhle film hodnotit nemůžu. Naposledy jsem u tohoto postupu přemýšlel nad SALÓ, ale v něm jsem viděl alespoň obžalobu zvůle nacistických pohlavárů. Bohužel jsem ve stejný den viděl i film KVĚTINA A HAD, což je k výše zhlédnutému večerníček pro dospělé.

• 7.7.2011  21:32
    Trasgredire (2000)

Tinto nezklamal. Vybrané Hot & Sexy modelky jsou na můj vkus dobře. Děj se opírá o základní témata promiskuity a volné lásky a žárlivého mládence hlavní představitelky, která se skoro celý film obnažuje, takže je alespoň na co koukat a nemusíte film posouvat vpřed, spíš vzad. No nakonec si všichni užijou svoje. Závěr pro muže: takové jsou všechny ... nebo ne?

• 7.7.2011  21:26

Takový mexický instruktážní náborový film pro mladé novicky, s čím vším se mohou potýkat za zdmi kláštera. Boj se svou touhou a se svými přirozenými sklony se dá vyhrát dvěma způsoby. Buď zatvrzele se silnou vůlí plnit Slovo Pána nebo bojovat se Satanem, ať už vnějším nebo vnitřním. Zde nadějná adeptka bojuje proti svému vnitřnímu démonu a zdařile podléhá. Jak vše dopadne, se můžete dozvědět po shlédnutí tohoto díla. Takový velmi slabý odvar filmu Ďáblové (1971) Kena Russella.

• 7.7.2011  21:15

Napůl bláznivá komedie a napůl šílenej horor. Skutečně v prvních 15 minutách se rozjíždí duchařina o hledání masovýho vraha, ale v dalších částech se zápletka tak šíleně zvrtává v maso minimálně tří barev s příchutí feferonkový čokolády. První náznak zvratu jsem zaznamenal u reakcí japonského televizního komentátora. A pak buď se ztratil scénář neboť si zbytek nedokážu jinak vysvětlit. Za zmínku stojí akční mlátička na konci. Při sledování jsem si vzpomněl na Choking Hazard, až na tu nepřítomnost zombie. Ještě, že ty vybraný Japonky byly docela pohledný.

• 18.3.2011  15:45

Jeden z nejhloupějších filmů, které jsem kdy viděl. Měla to být bláznivá komedie s trochou absurdního humoru a s přídechem duchařiny podle zásad bermudského trojúhelníku. Žádný gag mě vůbec nepobavil, jen jsem kroutil hlavou, pro koho je film určen. Minimum herců, dokonce v první třetině jen dva. Ptám se, jak je možné, že takovéto filmy mohou vzniknout. Protože to byl poslední film z mých 200 filmů od DVD Edice, jsem rád, že jsem to po roce přežil. Od nynějška budu sledovat jen kvalitnější filmy. Jedna hvězda za námět (který jsem si musel doplnit sám) a vytrvalost a odvahu herců, s jakou se pustili do výroby tohoto braku.

• 18.3.2011  15:35
    Zyzzyx Road (2006)

Kdyby alespoň vydržel ten humor z prvních patnácti minut, mohlo to být celkem dobré. Po zábavném začátku přijde pasáž věnovaná nudě se stále dokola se opakujícími scénami napadení automobilu "mrtvolou" a v poslední části jde o čistokrevnou schizofrenní orgii se vším všudy.