• Romantický

Dar (2009)

Film bez velkých ambicí, který však skvěle vykresluje osud jedné obyčejné rodinky. Při sledování si uvědomíte, že něco takového se může stát i vám. Myslím, že jde o téma, které osloví každého. Pierce Brosnan se tady předvedl v jedné ze svých nejlepších rolí (tedy aspoď dle mého) a svěle mu sekunduje dvojice dam - Susan Sarandon a Carey Mulligan. Pro mě sice ne "the greatest" ale určitě "great". Takže 85% je tvých :)

Ďábel nosí Pradu (2006)

Mezi romantickými komediemi patří k tomu lepšímu, co mohla americká trvorba vyprodukavat. Meryl Streep opět dokazuje, že není pouze herečkou vážných rolí. Přijemně překvapuje i Anne Hathaway, která odhodila tvář princezny Mii a velmi příjemně ztvárnila roli začínající "asistentky". Celkově tedy 70%

Čokoláda (2000)

Film, u kterého jsem přišla na chuť čokoládě :) Výborná Judi Dench jako babička. Jen škoda, že Depp nedostal větší příležitost. Film nepostrádá zvláštní atmosféru a trocha mystiky nikdy neuškodí.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Jedna z mála dobrých věcí televizní tvorby posledních let. Má to děj, nepostrádá to vtip a napětí. Tady jsem také poprvé zaregistrovala Ivana Trojana. Tudíž celkem tak 80%

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Svělá práce pana Otčenáška a Daňka doplněná mistrovstvím pana Filipa. Každý díl mě udržoval v napětí a dokonce jsem se i na další díly těšila (což se mi stává málokdy). Celé dílo korunují samotní herci. Z mého pohledu 4 hvězda. Bylo by jich 5, kdyby se Přemek (V. Postránecký) vrátil z Anglie :)

Bílá nemoc (1937)

Jeden z mála filmů, který se vyrovná knižní předloze. Čapek je skvělý vypravěč a Hassovi se povedlo mi nezbortit mou představu o postavách. Vše se dokonale spojilo s mou fantazií v celek. Samozřejmě nepočítám hvězdné obsazení, které je jen třešničkou na dortu. Není to sice na 100% ale takovách 90% je možných.

Černá labuť (2010)

Napínavé, strhující, dramatické. V mně to nechalo zážitek na dlouhou dobu. Velmi pěkně propracované psychologie postav. Řekla bych, že jde o jeden z mála snímků, který si oskarové ohodnocení zaslouží.

Cizinec (2010)

Z mé strany trochu nepochopená věc. Navíc moc nemusím Angelinu Jolie. Nepříliš povedený thriller mi spíš připadal jako parodie na Jamese Bonda, ale nikoliv tak zajímavá a napínavá jako 007. Do karet tomuto filmu nehraje ani závěr. Měla jsem pocit, že se autor scénáře do psaní tak zamotal, že na scénu vyslal "deus ex machina" aby ukončil trápení všech zúčastněných. Tedy 3 hvězdy a z tho jedna patří Deppovi

Bota jménem Melichar (1983)

Přijemná záležitost po nedělním obědu. Každopádně také jeden z oblíbenců mého dětství. Vždy jsem toužila po tak pěkném a vtipném spolužákovi, jakým byl David Rauch, no tak dámy, které se ve 12ti nepodlamovala kolena u televizní obrazovky :)

Báječná léta pod psa (1997)

Není pravidlem, že dobrý námět = dobrý film, ale Nikolaevovi se to povedlo dokonale. A nejen jemu. Herecký koncert na všech frontách. A mimochodem tady jsem si poprvé všimla mistrovského umu pana Javorského, jehož jsem měla zafixovaného jako chlapce Kyslíka, ze kterého udělala vojna chlapa :)