• Romantický

Muži v naději (2011)

Lepší než by se dalo podle traileru předpokládat. Film má spád, diváka čekají i nepředvídatelné zvraty. Přesvědčivý proutník Polívka a neméně dobrý Macháček jsou jen třešničkou na dortu celého snímku. Samozřejmě hlubokou myšlenku od filmu očekávat nelze (ale od jaké komedie ano), každopádně diváka pobaví a dopřeje mu trochu relaxace.

Půlnoc v Paříži (2011)

Tentokrát nám Allen nabízí lepší kousek než je VCB. Krásná Paříž výborně celý snímek doplňuje. Rachel McAdams hraje neuveřitelně přesvědčivou mršku a Owen Wilson je prostě bezkonkurenční a předčil mé představy.

Ospalá díra (1999)

Tak s tímto filmem se asi moje fantazie nepotkala ve správný čas. A to mám jinak Burtona ráda. Dle mého taková trochu všehochuť žánrů filmu moc neprospěla. Takže jen 3* a nejspíš už se reprízy z mé strany nedočká.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nutno říci, že se v podstatě naplnila má očekávání. Přestože děje je v této druhé části poskrovnu, nepůsobí to na diváka negativně a on vydrží sedět téměř 2 hodiny v kině, aniž by přemýšlel, co si potom dá k večeři. A kloubouk dolů před filmaři, že se rozhodli zařadit na závěr epilog - po 19-ti letech. Ten na mě působil komicky, už když jsem jej četla, natož, když jsem ho viděla. Ale já jsem s výsledkem spokojená, takže poslední Harry má ode mě 80%.

Vražda v Orient expresu (1974)

Svěle obsazená detektivka, se vším, co k tomu patří. Víc není, co dodat. 4* (souhlasím s Gemini - jen ten Finney mi na Poirota nesedí)

Indiskrétní příběh (1958)

Romantické a vtipné, co víc si přát na deštivý nedělní večer. Podtitul by mohl být - proč dělat něco jednoduše, když to jde i složitě. Mezi Grantem a Bergman to skvěle jiskří a na kvalitě tomuto snímku neubírá ani fakt, jak říká Matty, že Ingrid místy přehrává. Jako bonus si užijete "rozvernou" taneční kreaci Caryho Granta :-)

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Výborně odvedená práce dua Dietl - Dudek. Navíc herecký koncert všech představitelů. A pro mě strdeční záležitost. Stejně jako díky "Ve znamení Merkura" se spousta lidí vydalo na cestu práce u celníků, tak já jsem se po vzoru Bety vydala na dráhu medicínskou :-) Bezkonkurenčně 5*

Sanitka (1984) (seriál)

Jeden z mála seriálů z doktorského prostředí, který není příliš přitažený za vlasy (myslím po odborné stránce). Celkem divácky zajímavé prostředí a poměrně propracované jednotlivé příběhy postav. Navíc pohřeb Bartošky mě v ždycky dostane. Jediný, kdo mi vadí je Eva Hudečková, i když se snaží, mně prostě v této úloze nesedí. Ale proti gustu... Takže 4*

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Prostě klasika, na kterou jsem se dívala vždy po návratu ze školy. Hlavně jsem zbožňovala hlášky Kelly Bishop jako Emily (nezapomenutelný díl s příjezdem tchýně). Prostě a jednodše pohodová záležitost za 4*

Kulový blesk (1978)

Dnes už kultovní snímek české kinematografie. Fantazie dua Smoljak - Svěrák snad nezná mezí a navíc, když se režie ujme Zdeněk Podskalský, je úspěch téměř zaručen. Nejinak je tomu v případě Kulového blesku. NEzapomenutelné hlášky, které se staly součástí běžné mluvy. Dávám 5*, i když Máňa říkala, že to není směroplatný.