Mumie (2023)

Nenáročný animák, ktorý trefne pobaví, ale zároveň neprinesie veľa nového. Taký štandardný moderný snímok pre deti a čo to aj pre dospelých. Vizuálne na úrovni tých najlepších amerických produkčných spoločností. Chcelo by to ale trošku lepší nápad a trošku originálnejšie prevedenie. Inak ale spĺňa svoj účel. 60 %

Osm hor (2022)

Komorne ladený príbeh dvoch mužov a ich priateľstva, ktoré sa tiahne celým životom na pozadí nádhernej alpskej prírody, ktorá je tak podmanivá, že som z nej nevedel spustiť oči. Škoda len, že príroda bolo to maximum, čo tento snímok dokázal ponúknuť, nakoľko príbehovo a scenáristicky to bola dosť nuda a veľa sa tam toho po pravde neudialo. Dialógy celkom fajn, ale niečo tomu proste chýbalo. 60 %

Princezna zakletá v čase 2 (2022)

Druhé pokračovanie rozprávky v inom štýle ako tá pôvodná, ale zato opäť s premakanými vizuálnymi efektami a s výpravnou atmosférou podobnou jednotke. Celkovo sa ale čaro jednotky vytratilo a už sa tu dával prím na vedľajšiu postavu Amélie, ktorá ma až tak nezaujala. Každopádne stále je to v rámci žánru jeden z tých lepších počinov súčasnej českej kinematografie. 60 %

Zoubková víla (2022)

Infantilná rozprávočka vhodná pre najmenšie publikum, ktoré bude jasať blahom. Dospeláka to ale unudí k smrti, ale aspoň bude mať dobrý pocit, že privodil úsmev svojmu dieťatku. Akože bolo to milé, farebné so šťastným koncom a v pozadí pohodové pesničky, takže svoj primárny účel to splnilo, pre mňa to už ale nie je. 40 %

O myšce a medvědovi (2012)

Jemne infantilný dej, čo teda prichádza do úvahy aj pre staršie deti, veľmi zaujímavé animačné prevedenie a do toho poctivá rozprávková atmosféra s príjemným hudobným podmazom. Pre mňa len škoda v tom, že dejovo ma to vôbec nezaujalo a bola to taká trošku zbytočná rozprávka. Inak ale fungovalo asi všetko. 65 %

Bastardi (2014) (seriál) odpad!

Tak tento seriál je doslovným vrcholným zakončením tejto tupej série, ktorá asi ani nemala vzniknúť a keď mala, tak v úplne inom prevedení. Seriál doslova len varí z predošlých troch filmov - opakované zábery, prakticky celá trilógia ešte raz s pár pridaným scénami vo väznici, čo akože majú ukazovať osud Majera po trilógii. No proste celé zle. Jediné, čo stojí za zmienku, je úvodná skladba. Ostatné je číra katastrofa. 10 %

Mafia Mamma (2023)

Možno by tento snímok mal aj aký taký nábeh na slušnú mafiánsky ladenú komédiu, ale tuposť a nevysvetliteľne hlúpe konanie jednotlivých postáv tu bolo také viditeľné, že to až kľalo oči. Navyše Toni Colette v asi najhoršej filmovej roli vôbec, tie stupídne texty jej ozaj nesedeli. Monica Bellucci vo svojom veku prekvapilo postavou, ale určite nie hereckým umením. Jednoducho ako celok to nedávalo zmysel a v zásade je toto len čistý brainwash. 35 %

Všechno bude v pohodě (2022)

Dávam nejaké tie hviezdičky za unikátny artový štýl realizácie tohto snímku, avšak musím nesmelo priznať, že to išlo dosť mimo mňa, aj keď myšlienka mohla byť fajn. Jednoducho takéto až príliš artovo ladené filmy mi nie sú po chuti a možno na nich proste musím dospieť. 40 %

Kousek nebe (2022)

V jednoduchosti je krása, ktorú Michael Koch previedol na filmové plátno a nemusel sa ani veľmi unúvať nad vymýšľaním nadmerne zložitej dejovej linky. Práve naopak. Pomerne jednoduchý dej je tu vyobrazený klasicky artovým štýlom, ktorý ale nenudí a divák si určite príde na svoje. Vzťahy, jednoduchý život a nádherná príroda na pozadí jednej tragédie. Otázkou stále ostáva tá nepochopiteľne dlhá stopáž filmu miestami vyplnená nekonečnou prázdnotou, ale to už je o inej diskusii. 75 %

Sázka na zlato (2023)

Film plný retro hudby, odvážnych kostýmov a tej pravej feel good atmosféry hudobného sveta onej doby. Vcelku rád si tú hudbu vypočujem a na relax je to fajn, ale to zákulisie a udalosti predchádzajúce tomu, že sa nejaký singel stane slávnym, ma nikdy až tak nezaujímali, a ani tento snímok to nezmenil. Bol totiž nakrútený dosť toporne a nezáživne a ani herecké výkony nejako neoslnili. Jediné plus za sympatickú Lyndsy Fonseca. 55 %