Scooby-Doo and the Reluctant Werewolf (1988) (TV film)

Tento diel je celkom vydarený. Nápad s Draculom a s "príšernými" pretekármi a pretekami nie je na zahodenie. Tých vtipov tu bolo pomenej a Shaggy so Scoobym až tak neválili svoje hlášky, ale pozrieť sa na to dalo a malo to hlavu aj pätu. Tu mi paradoxne absencia ostatných až tak nevadila. 60 %

Červený střevíček a 7 statečných (2019)

Juhokórejci to celkom slušne zabili. Nielenže ukázali taký malý pomyselný prostredník takým "drakom" ako Pixar či DreamWorks, ale dokonca ponúkli zaujímavú verziu klasickej rozprávky. Animácie sú ozaj na minimálne konkurenčnej úrovni a aj dejovo to bolo niečo iné. Škoda trošku takých viac hluchých miest, ale celková pointa a prevedenie ma dostali, takže tú štvrtú hviezdu veľmi rád pridám. 75 %

Scooby-Doo and the Ghoul School (1988) (TV film)

Taký priemerný celovečerný snímok, ktorý ale vyniká množstvom strašidiel a zaujímavou záporáčkou, hlavne vtipnou. Každopádne ale tu síce vystupuje Scooby so Shaggym, ale ostatní tam nie sú, a trošku to uberá na kvalite. Účel to ale plní a to je asi to hlavné. 55 %

Zkrať to, zlato (2021)

Pri tomto snímku som si dokonale pripomenul môj najobľúbenejší film v rámci podobného žánru Click. Tieto filmy s časovou smyčkou ma dosť bavia a viem si predstaviť ešte pár podobných. Dá sa povedať, že toto je v podstate taká austrálska verzia Clicku upgradnutá o väčšiu časovú tieseň. Každopádne ale účel to splnilo, ja som sa bavil, ale pozor, nemožno to veľmi nazývať komédiou, to by bolo zavádzanie. 75 %

Rozhněvaný muž (2021)

Jason Statham prichádza opäť v dobre forme a spoločne s Guyom Ritchieom prinášajú výživnú akčnú jednohubku, ktorá nie je typickým masakrálnym výplachom v štýle typického revenge movie, ale prináša čosi zvláštneho naviac. Samotné prevedenie je unikátnejšie, akčné scény nie tak vyšpičkované, ale za to atmosferické s epickým hudobným podmazom. Chcelo to ešte vyšperkovať ten záver, ktorý bol podľa mňa dosť odfláknutý, ale inak sa na to pozeralo dobre. Škoda tých pár hluchých miest a spomínaného záveru, štyri hviezdy ale zaslúžené. 75 %

Scooby-Doo a bratři Boo (1987) (TV film)

Jeden z prvých celovečerných Scooby-Doo snímkov a musím povedať, že dosť nudný. Je tu síce tá najlepšia dvojica Scooby so Shaggym, ale je tu aj otravný Scrappy a ostatné postavičky chýbajú, čo trošku uberá na kvalite. Ani príbehovo to nie je žiadne terno a trošku sa to opakuje, podobne je to aj s fórikmi. Scooby akosi stráca dych. 40 %

Cruella (2021)

Do tohto snímku som sa pustil s obavou, že sa unudím k smrti, keďže samotná séria 101 dalmatíncov mne osobne až tak nesedí. Toto je ale iný príbeh a Gillespie z Cruelly spravil výživný a energický guilty pleasure movie, pri ktorom sa nudíte len veľmi málo a ktorý vám aj napriek dlhej stopáži ubehne ako nič. Ako istý sequel k známejšej sérii to funguje dobre a natočené je to v štýle klasických temných komiksových blockbusterov. Do toho skvele primiešaný soundtrackový koktejl a zaujímavé herecké výkony, ktorým kraľujú obidve Emmy. Avšak štvrtú hviezdu musím pridať za Emmu Stone, ktorá predvádza životný výkon a je neskutočne sexi. Skrátka vydarená disneyovka, ktorú sa oplatí aspoň raz vidieť. 80 %

Mortal Kombat (2021)

Veľmi slušná guilty pleasure zábavka, ktorá v sebe nesie silný ázijský odkaz pôvodnej hry Mortal Kombat. Herecky síce nie až tak vyšperkované a dialógovo už vôbec, ale vizuálne divadlo to úplne zatieni. Skvele zobrazené jednotlivé postavy a milovníci tejto hry sa podľa mňa budú rozplývať. Ja som proste zresetoval mozog a nechal sa unášať bezduchou akciou, ale to k tomu asi patrí. 65 %

Scooby-Doo a 13 duchů (1985) (seriál)

Myšlienka trinástich duchov celkom zaujímavá a určite pridala tomuto seriálu šťavu. Ide zatiaľ asi o jediný seriál Scooby-Dooho na priame pokračovanie, aj keď len náznakovo. Jednotlivé diely boli ako na kolísanke, jedny lepšie, iné horšie, ale akosi sa mi nepáčili animácie. Na ten nový look Daphne som si akosi nezvykol a Scrappy mi stále lezie na nervy. Takže opäť len ďalší priemernejší seriál, ktorý miestami pobavil a miestami dosť nudil. 55 %

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Milujem túto dvojicu. Vyrastal som na nich a v rámci večerníčkov som sa neskutočne tešil na každú ďalšiu epizódu. Je nutné uznať, že najlepšie sú úplne pôvodné diely od Hanny a Barbery, ktoré jednoznačne položili základ úspechu Toma a Jerryho, čo bolo podporené aj mnohými oskarovými nomináciami či víťazstvami. Príbehovo síce jednoduché a priamočiare, ale zato zábavné, občas mi toho Toma bolo ozaj ľúto, ale Jerry jednoducho musí byť ok :) Aj napriek tomu, že kvalita postupom času klesala, táto klasika u mňa nemôže mať iné ako 5 hviezdičkové hodnotenie. 85 %