Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (4 165)

Nesvatbov (2010)

Nemôžem si pomôcť, ale mne sa ten dokument veľmi páčil, ani nie kvôli tomu plesu a dávaniu nezadaných tridsiatnikov dokopy, ale kvôli tej autentickosti....a keďže ja sám som z východu, tak to proste musím oceniť. Miestami síce trápne, ale tak to len verne zobrazuje zmýšľanie zarytých prudérnych starých dievok...... 80 %

Expendables: Postradatelní (2010)

Teda vidieť najväčšie akčné esá svojej doby v jednom filme, tak to je naozaj skvelá podívaná :) Škoda len, že Arniemu a Bruceovi tam prischlo tak málo miesta, ale inak som sa naozaj nenudil. A poslednú polhodinku možno zhodnotiť azda ako jatky prirovnateľné k poslednému Rambovi. A všetkým týmto akčným esám skvele sekundoval Jason Statham...Každý film má svoju slabinu, a v tomto prípade to bola absencia nejakého zmysluplnejšieho deja, ale tak povedzme si pravdu, o tom ten film zrovna nebol :) 80 %

plakát

Simpsonovi - Vánoce u Simpsonových (1989) (epizoda)

Pilotný diel k najväčšej animovanej legende všetkých čias......dámy a páni, pripútajte sa, začínajú Simpsonovci!!! Na začiatok síce trošku nudné, ale budiž...začiatky sú vždy ťažké a vianočné diely sú aj tak väčšinou nudné, takže začiatok nemožno nejako kritizovať. GO SIMPSONS GO!!! 80 %

Vlkodlak (2010)

Priemerný film ako vyšitý...na jednej strane ťažkopádne natočený so žiadnym novým prínosom, ale na druhej strane starý známy motív a dalo sa to pozrieť, takže myslím, že na 3* to stačí. Hlavne kvôli Emily Blunt, tá tomu dala potrebnú šťavu a sklamalo ma obsadenie Anthonyho Hopkinsa. Jemu takéto roly nesedia, predsa len je to Pán Herec, takže predstavoval by som si ho v trošku kvalitatívne lepších filmoch. 60 %

plakát

The Simpsons: Family Therapy (1989) (TV film)

No, na rozdiel od tých úplne prvých sketchov, na tomto už vidno, že Simpsonovci dostávajú svoje reálne kontúry, nakoľko onedlho na to sa už naostro začína vysielať seriál. Animácia samozrejme tu je ešte dosť zlá, ale scénka je vtipná a nahovára niečo o tom, akým fenoménom sa tento seriál stane ;)

plakát

The Simpsons: Family Portrait (1988) (TV film)

Pekný pokus o urobenie rodinnej fotky, až na to, že Bartovi sa do toho normálneho ksichtenia akosi nechce :) Podarený sketch ešte z roku 1988, keď Simpsonovci začínajú.

plakát

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

90 %??? Ale tak to hádam nie ;) Síce som aj ja na tejto edukatívnej rozprávke vyrastal a je to naozaj pekná a náučná cesta za dejinami ľudstva v jednoduchej animovanej podobe vhodnej pre deti, ale zas nič také svetoborné to nie je. Pre detské oko diváka to naozaj odporúčam, ale predsa len som z toho akosi už vyrástol :) A okrem toho, nechytá sa to na Bol raz jeden život. 75 %

Prokletý ostrov (2010)

"Čo je v živote horšie? Žiť ako netvor alebo zomrieť ako slušný človek?" Nad tým sa treba naozaj zamyslieť. Skvelé ukončenie výnimočného "mysteráku", ktorý obohatil dve hodiny môjho všedného života. Konečne som videl film, v ktorom sa nemusím pozerať len na trápne komentáre či gýčovité zápletky a rozuzlenia. Film, ktorý si človek musí pozrieť viackrát, aby ho pochopil na 100 %, a práve v tom vidím Scorseseho genialitu. Naozaj skvele spravený film s výbornými hereckými výkonmi, neskutočne tajomnou atmosférou, ktorú dopĺňala mystická hudba. Nemal som diCapria veľmi rád, ale ten chlapík sa mi pomaly, ale isto dostáva pod kožu....a to som ešte nevidel Inception :) Tu naozaj ukázal svoju hereckú vyzretosť. Už po Blood Diamond som mal z neho dobrý pocit. Celkovo tento film nemôžem hodnotiť inak ako 5*, aj keď počas neho sa vyskytlo zopár gýčovitých scénok, ale to patrí ku každému veľdielu ;) 95 %

plakát

Happy Tree Friends: Overkill (2005)

Som veľkým obľúbencom série Happy Tree Friends, ale na čo bolo toto dobré? Tak to už naozaj nechápem. Toto fakt už nemalo vzniknúť. Stále dookola sa opakujúce tie isté scénky a žiadna pridaná hodnota vo forme nejakých nových príbehov. Dve hviezdičky naozaj len z povinnosti. 30 %

plakát

Happy Tree Friends: Winter Break (2004)

Tak tento špeciálny diel Happy Tree Friends už bol viac-menej zbytočný. Nielenže sa tam zas a znova opakujú tie isté príbehy, ale jednak mi to teda k Vianociam naozaj nesedí. Tretia hviezdička z milosti. 50 %