Scooby-Doo a virtuální honička (2001)

Scoobyho partia je opäť raz pokope a tentokrát sa dostane do virtuálne počítačovej hry, v ktorej Scooby so Shaggym opäť hláškujú a opäť to má svoje čaro. Trošku mi ale vadila tá pointa a celkovo dejová linka. Pre deti super, pre dospelákov nedotiahnuté. Animačne na tú dobu pohodka. Tri hviezdy ako vyšité. 60 %

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Zack, 4 hodiny? To vážne? Prosím vás, vysvetlite mu niekto, že menej je niekedy viac. Ako unikátnym spôsobom zrežírovaný remake to funguje fajn a množstvo scén je topkou na vizuálnej úrovni, a to aj v čierno-bielom prevedení, ale snímok sa mi zdal maximálne rozvláčny a niekedy aj so zbytočnými scénami. Čo ale musím kvitovať, je to, že Snyder dal tomuto snímku "dušu", čo sa nepodarilo jeho predchodcovi. To ale neospravedlňuje tú nezmyselnú stopáž. 65 %

Croodsovi: Nový věk (2020)

Pokračovanie Croodsovcov síce nie vo veľkolepom štýle ako jednotka, ale stále pozerateľné, hravé a hlavne animačne odzbrojujúce. Ozaj DreamWorks tasí perfektné animácie vyšpikované do najmenších detailov, čo bola prednosť aj prvého dielu už pred siedmimi rokmi. Dejová linka je tu síce taká nemastná-neslaná a v zásade až tak nebaví, ale kompenzujú ju iné veci, a preto musím prihodiť aj štvrtú hviezdu. 70 %

WandaVision (2021) (seriál)

Pozerám, že Verbal si opäť ide svoje :) Ale k veci. Na tento seriál som bol veľmi zvedavý, lebo prakticky sa tu jedná o prvé udalosti (keď nepočítam Spidermana) po Thanosovom besnení. A musím priznať, že WandaVision splnil ako seriál očakávania a prišiel so zaujímavým námetom toho, ako sa Wanda vnútorne vysporiadava so smrťou Visiona z Endgame. Veľmi zaujímavo a unikátne natočené sprvoti ako komediálny seriál až sa napokon dostaneme k podstate. Vadila mi tu akurát tá čarodejnícka linka, ale inak som sa bavil a pokiaľ bude ďalšia séria, určite nevynechám. 75 %

Scooby-Doo a invaze vetřelců (2000)

Ďalší Scoobyho príbeh z tých vydarenejších, ktorý pobaví, má dobrú odľahčenú atmosféru a ktorý nesklame ani animáciami na tú dobu prepracovanými. Poteší aj účasť všetkých členov tímu Mystery Incorporated a Scoobyho hlášky opäť fungujú. Takže účel to stále plní a za mňa štvrtá hviezda je v tomto prípade povinnosťou. 70 %

Scooby-Doo a duch čarodějky (1999)

Síce aj v tomto prípade možno hovoriť o klasickej Scooby-Doo šablóne, ale druhým dychom musím priznať, že jednoducho to stále baví, má to tú správnu čierno-komediálnu atmosféru, animácie sú dobré a aj Scoobyho a Shaggyho hlášky stále fungujú. Takže tú štvrtú hviezdu si to zaslúži. Zombie Island bol ale lepší. 70 %

The Scooby-Doo Project (1999) (TV film)

Tak táto paródia nemá chybu. V podstate zábery z originálu, do ktorých sú zasadené jednotlivé postavičky zo Scooby-Doo zostavy. Veľmi umne zahrané so zopár ozaj podarenými hláškami a tak trochu aj výpoveď o tupom konaní postáv v samotnom BlairWitch projekte. Takže za mňa fajn a ja som sa pobavil. 70 %

Scooby-Doo a největší záhady (1999)

Komu sa nechce pozerať komplet celý Scooby seriál z predošlého obdobia, tak nech siahne po tomto snímku, ktorý zhŕňa pár najzaujímavejších epizód. Inak ale neprináša nič nové. 55 %

Maxinožka 2 (2020)

Pokračovanie Big Foot príbehov je také milé, neurazí, s peknou pointou a hlavne kvalitnými animáciami. Čo však zamrzí je fakt, že po zhliadnutí som na tento snímok prakticky okamžite zabudol a nevyvolal vo mne dokopy nič. Takže na posedenie fajn a pre deti určite super, ale hodnotím to ako klasický priemerný animák. 55 %

Scooby-Doo a ostrov zombií (1998)

Asi jedna z najlepších celovečerných epizód od Scoobyho s množstvom zombíkov, záhad a predovšetkým atmosféry. Animačne na tú dobu tiež slušné a fóriky Scoobyho a Shaggyho opäť pobavili. Štvrtú hviezdičku si to ale určite zaslúži už len za ten rockovo nadupaný sountrack. 75 %