The Pig Who Cried Werewolf (2011)

Tento krátky príbeh je súčasťou Shrekových thriller poviedok, ale v konečnom dôsledku sa tu objavia len vedľajšie postavy z tejto známej série. A zápletka s vlkolakom je dosť fádna a nudná, takže nič extra to divákovi neprinesie. Deti si ale určite prídu na svoje. 40 %

Thriller Night (2011)

Zombiekovský špeciál k Shrekovi vyznel celkom fajn. Ten nápad vyobraziť všetky podstatné postavičky ako zombiekov doplnený o skvelú Jacksonovu skladbu v konečnom dôsledku tvorí jeden z tých lepších animovaných kraťasov. Na to, že kraťasy nemám veľmi v láske, ma to celkom pobavilo. 60 %

V zajetí mysli (2022)

Veľmi priemerná kriminálna jednohubka. Lawrence si odskočil z komédie do dramatického žánru a vcelku príjemne prekvapil, pričom mu slušne sekundovala jeho sympatická kolegyňa. Ak ešte spomeniem celkom zaujímavé rozuzlenie, tak to je asi tak všetko pozitívne, čo tu nájdem. Väčšinu filmu som mal pocit, že pozerám CSI LA alebo niečo podobné, malo to strašne televízny vizuál, príliš priamočiare a predvídateľné až na ten záver a navyše brutálnym spôsobom tento film vykradol množstvo jeho slávnejších predchodcov a to už je pre mňa červená čiara. Jednu hviezdu ešte pridám za Malkovicha, ktorý je už možno za zenitom, ale tu vcelku fajn ukázal svoje herecké zručnosti, aj keď aj od neho by som čakal viac. Proste toto podľa môjho názoru v kine nemá čo robiť. 50 %

Asterix a Obelix (1999)

Prvé celovečerné hrané spracovanie známeho francúzskeho komiksu, ktoré bolo preslávené hlavne plejádou tých najlepších európskych hercov vrátane Depardiea (ešte v tom čase nebol prepnutý), Claviera, Begniniho, ktorých nádherne doplnila Laetitia Casta. Navyše už v tom čase bolo na tomto snímku vidieť nádych výpravnosti a slušného rozpočtu. Človek sa tu občas aj slušne zasmeje, ale že by som to považoval za moju obľúbenú sériu, to asi ťažko. 60 %

Donkey's Christmas Shrektacular (2010)

Myslím, že jedny Shrekove Vianoce bohato stačili. Toto už bolo naozaj zbytočné a iba sa tu viac-menej spievajú vianočné piesne, takže od originality to doslova utekalo míľovými krokmi. Aspoň že tie animácie sú na nejakej úrovni. Inak ale trapas. 30 %

Dragon Ball Z: Fukkacu no F (2015)

V rámci Dragon Ball univerza je Frieza môj najobľúbenejší záporák, takže jej oživenie celkom potešilo. Ale povedzme si pravdu, čo nové vymyslíte? Viac-menej dejová linka podobná tým predošlým, bojové scény sa opakujú a snímok ako taký už neprináša žiadny moment prekvapenia a doslova už varí len zo slávy svojich predchodcov. Takže za mňa len chabo priemerný animák, ktorý len jemne dopĺňa celkový dej univerza. Animácie sú ale už viditeľne lepšie. 55 %

Ono (2022)

Tohto škandinávskeho snímku je tak trochu škoda, lebo ako hororový žáner to oplývalo fantastickým námetom a v zásade aj scenárom. Kebyže je to zručnejšie natočené a vygradované tou správnou hororovou atmosférou, tak by to mohla byť aj žánrovka roka. Žiaľ, nefungovalo tu všetko, ako malo, a aj napriek silnému motívu tu absentoval presah na diváka a trošku zrozumiteľnejší prerod hlavnej postavy. Potešila sympatická hlavná predstaviteľka, ale ten operenec bol asi len zlý vtip. Osobne by som sa však nečudoval, keby sa toho chytil nejaký ten hollywoodsky režisér. 60 %

Kdopak by se Shreka bál (2010) (TV film)

Klasický halloweensky špeciál, aký má asi každý úspešnejší animák, a tento nejako výrazne nevybočuje od priemeru. Možno hádam tým, že tie príbehy, ktoré tu rozprávali naše obľúbené postavičky, boli miestami vtipne podané, ale miestami aj vcelku nie veľmi pre detské publikum. Každopádne ale účel to zrejme splnilo. 60 %

Dragon Ball Kai (2009) (seriál)

Reinkarnovaná verzia pôvodného seriálu Dragon Ball Z, ktorá sa v zásade líši len počtom epizód a trošku vylepšenými animáciami. Kto ale videl pôvodný seriál, tak bude musieť byť veľkým fanúšikom série, aby pozeral aj tento seriál. Každopádne ale ubraním epizód to malo rýchlejší spád a neskorším doplnením Buu Sagy v podstate komplexne a v skratke zhrnul celú dejovú linku predošlého seriálu. Ale ako hovorím, príde mi to ako dosť zbytočný remake. 55 %

Dealer III (2005)

Tento záverečný diel dánskej gangsterskej série sa začína a pokračuje pozvoľným tempom, aby postupne nabral grády, ktoré potom vyvrcholí nezabudnuteľnou dlho trvajúcou scénou v záverečnej tretine filmu. Zlatko Buric ako jediný hral vo všetkých častiach a právom mu Refn venoval jednu epizódu, ktorá asi najzásadnejšie ukazuje zvrátený svet podsvetia, a nielen toho dánskeho. Na európsku filmarinu je to veľmi vyspelé a miestami až surovo zarážajúce. 80 %