Shrek the Musical (2013)

Tak sa Shrek dočkal aj hranej muzikálovej verzie priamo na doskách znamenajúcich svet. New Yorský Broadway ožil známymi postavičkami a vypustil do sveta dvojhodinové vcelku magické predstavenie, ktoré určite ocenia všetci milovníci divadla. Ja som tento snímok videl len sprostredkovane, takže až tak ma to nedostalo, ale viem si predstaviť, že naživo na Brodwayi to musel byť skvelý zážitok. Akurát tie piesne mohli byť o niečo výživnejšie a bližšie pôvodnému soundtracku. 60 %

Shrek's Thrilling Tales (2012)

Shrekovské halloweenske príbehy, ktoré môžu deťom jemne nahnať strach, ale v zásade plnia akurát tak ten správny účel na požadovanej úrovni. Pokiaľ ste videli jednotlivé diely samostatne, potom nemá zmysel pozerať tento kompilát. Je to len priživovanie sa na značke. 40 %

Spravedlnost pro Emmetta Tilla (2022)

Tento snímok kľudne mohol ašpirovať na jedného z Oscarov, keby bol zrežírovaný o niečo zručnejšie a s väčším drivom. V zásade sa jedná o veľmi depresívny a smutný príbeh, ku ktorému si nesadajte v zlom citovom rozpoložení. Chce to trošku viac námahy prekonať emócie. Na strane druhej sa miestami budete nudiť, nakoľko sa to v druhej polovici zvrtne len na priemernú súdnu ťahanicu. Každopádne ale presvedčil skvelý herecký výkon od Danielle Deadwyler. V rámci žánru určite ten nadpriemernejší snímok, ktorý mal ale na viac. 65 %

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Celá táto séria je len veľmi priemernou hatlaninou známeho komiksu a ja som jej nikdy neprišiel na chuť. Tento štvrtý diel už len dokonal tú skazu hlúposti, neohrabanosti a dejovej prázdnoty. Depardieu je v roli Obelixa ako doma, ale aby Francúzi nedokázali ani na druhý pokus nájsť dôstojného nástupcu Claviera v roli Asterixa, tak to už je naozaj na zamyslenie. Suma sumárom, ďalší nudný diel pokrivujúci povesť komiksovej legendy. 40 %

Kocour v botách: Tři ďáblíci (2012)

Celkom milý kraťas o troch neposlušných mačiatkach, ktoré robia zle nielen samotnému kocúrovi. Ako doplnok k celovečeráku je to fajn, ale mne sa viac páčil práve film. Asi to je tým, že nemám veľmi rád mačiatka. Každopádne ale na malé pobavenie to postačí. 60 %

Asterix a Olympijské hry (2008)

Tento tretí diel už šiel kvalitatívne dosť dole a ten scenár bol deravý ako rešeto, a hlavne vrcholne nezaujímavý. Nápad s olympijskými hrami nenadchol a až na pár zaujímavých cameo rolí Schumachera, Zidana a Sklenaříkovej tu nebolo moc čo pozerať. Ani tie vtipy v konečnom dôsledku nefungovali a to preobsadenie Asterixa radšej ani nekomentujem. 40 %

Kocour v botách (2011)

Veľmi podarený spin-off ku Shrekovi, ktorý už postupne upadal, tak sa tvorcovia rozhodli načrieť do vôd vedľajších postavičiek a trošku ich rozvinúť. Pri kocúrovi v čižmách sa to parádne podarilo. V zásade tento snímok hovorí o minulosti a o tom, kto skutočne kocúr v čižmách vlastne je. Film je odviazaný s veľmi milou atmosférou, s niektorými emočnými situáciami a s o triedu vylepšenejšími animáciami ako pri Shrekovi. Takže za mňa určite spokojnosť a vcelku milé animované prekvapenie zo Shrek univerza. 75 %

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett (2021)

Predkrmový dokument pred samotným seriálom, ktorý nám priblíži postavu Boba Fett a aj to, ako sa v priebehu času jeho postava v SW filmoch vyvíjala. Je to skôr o charaktere postavy, ako o nejakom "making of" prístupe k samotnému seriálu. Takže ako doplnková informačná jednohubka je to fajn a minimálne mne to trošku pomohlo sa zorientovať v pravom charaktere tejto postavičky. 60 %

Někdo klepe na dveře (2023)

Trošku zbytočne podhodnotený snímok. Shyamalan nesklamal a opäť raz rukopisom jemu vlastným priniesol tajomný príbeh, ktorý vás vtiahne do deja v skľučujúcej atmosfére vytváranej postupne a dômyselne. Nápad zaujímavý, kamerové prevedenie podobné jeho predošlým filmom a do toho mrazivá hudba. V závere sa to už trošku začínalo kaziť, ale za to budovanie atmosféry a celkovú tajomnosť musím pridať štvrtú hviezdu. Jednoducho Shyamalan ako režisér mi neskutočne sedí a týmto filmom to len potvrdil. 75 %

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Pokračovanie Asterixa a Obelixa v podobnom duchu ako jednotka len s jedným dosť veľkým rozdielom - množstvom a kvalitou bizarných scén. Tých tu bolo toľko, že divák miestami nestihne registrovať a navyše aj dosť veľa paródií na rôzne iné snímky. Každopádne ale tento snímok ubíja dejová linka a dosť veľa zbytočných scén. Sexbomba Bellucci v najlepších rokoch potešila. 60 %