Kubasino

Kubasino

Jakub Vrba

okres Hradec Králové
student VŠ / externí filmový publicista

homepage

1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
  • 3.8.2020  13:25
  Gympl (2007)
  ***

  Nervy mi Gympl nedrásal, ale vyplesklý jsem z něho nebyl a už vůbec z něj nebudu citovat, jak většina mých vrstevníků. Prostě průměr.

  • 18.7.2020  22:49

  Mám rád vězeňské filmy, ale tohle bylo spíše z toho slabšího soudku. Nicméně takhle když nemůžete spát...

  • 30.5.2020  01:01
  Vrána (1994)
  *****

  Pomozte mi někdo s těmi hvězdičkami, asi jsme jim neporozumněl. Malarkey de facto Vránu vychválil, ale poslal jen 3 hvězdy. Tak to asi dělám celou dobu blbě. Možná naopak. Ale teď vážně - Vrána je nádherný film! Má jednu z nejlepších atmosfér vůbec, skvělou "dobovou" hudbu, super výkon Brandona (tady zase rozumně)... zkrátka v rámci žánru špička. Kdo má rád komiksové adaptace, tady bude slintat blahem.

  • 30.5.2020  00:50

  Chudák Radek Cihla v tom svém pseudointelektuálním mikrosvětě... Někteří lidé nikdy nepochopí diferenciaci filmových žánrů a subžánrů, přičemž ve své omezenosti porovnávají věci veskrze neporovnatelné. Každý film cílí na něco jiného, má jiný záměr a v neposlední řadě jiné ambice. Nic osobního, ale Radkovi bych doporučil jiný obor, než je ten filmový. Zjevně mu příliš nerozumí... Dejme ale stranou osobní zášť na zaostalé jedince. Van Damme nikdy nebude "charakterní" herec a nebudete mu věřit každé slovo, jako třeba Tomovi Hanksovi ve Philadelphii nebo Williamovi H. Macymu ve filmu Od dveří ke dveřím. Ale víte co?! Ono je to je to fuk! Zkusme vnímat kinematografii jako živoucí celek, jehož části zároveň sami žijí svým životem. Jednou z takových částí je žánr "martial arts". Subžánrem budiž "revenge martial arts". A co by takový film měl mít? Pohybově nadaného hlavního představitele: done. Herce, co má alespoň špetku charisma: done. Zajímavé bojové scény: done (s výhradami). Tady nutno podotknout, že bojové choreografie najdeme i lepší (Ip Man), ale v rámci žánru: good enough. Dostatečně "nenávistischopného" záporáka: done (sakra, je to Bolo). Old feel hudbu: done bez výhrad. Peripetii: kromě relativně naivního důvodu účasti na kumite přichází i důvod pomsty (klasická revenge smyčka). + přidejme pěknou holku, rozumné cajty (alespoň v závěru), pestrou směs různých typů bojových umění, špetku humoru... Jako je zbytečné tu představovat klady tohoto filmu. Nafrnění rádoby inteligenti tyhle věci stejně nikdy nepochopí. A ti rozumnější mu i tak dají šanci. Van Damme natočil kupu sra*ek, ale Krvavý sport je tom nejen v rámci žánru...

  • 20.4.2020  22:11

  Já s tímto německým "masterpiecem" nemám problém. Pro puberťáky je to "good enough", takže se průměrné hodnocení hodí celkem dobře. Starší větve, co tu distingovaně hodnotí, by tak mohly jít od válu a nechat si hodnocení na svoje artové samohany. Áno, jste strašně chytří a rozumíte filmům, ale co kdybyste si šli honit ego jinam?.

  • 20.4.2020  22:06

  Jsou věci, které nepochopím. Jak se mohl Andrej Babiš stát premiérem, jak se mohly ujmout e-cigarety a v neposlední řadě to, jak si mohl tento film přičichnout ke zlaté sošce. Sbírka klišé, kterou měl zachránit Východní dřevo a madam Swanková. Jedna věta a definice propadáku je na světě. Diváci se prostě nechali dojmout a průšvih byl na světě. Je celkem smutné, že doják o zmrzačené holce dostane takový hype. Porota Academy Awards se může nechat ovlivnit, ale co vede místní uživatele k tak vysokému hodnocení?!

  • 21.3.2020  01:15
  Tom a Jerry (TV seriál) (1940)
  ***

  Jerry je prostě zmrd (omlouvám se za tento výraz, ale jemněji to nelze). Úžasná zábava a velmi pěkná animace, nicméně zrůdnost Jerryho to všechno kazí. Tom není svatoušek, ale tvůrci se mohli zamyslet nad tím, aby trpěli oba stejně. Mně to kazí dojem...

  • 25.2.2020  22:50

  Naprosto nezasloužené 4 hvězdičky. Ale mé nostalgické a pubertální já ve mě převládlo. Takže pokud jste nadržený puberťák a máte zrovna slabší intelektuální chvilku, tak film oceníte. Je to ovsem něco neuvěřitelně stupidního.

  • 15.1.2020  00:11

  Příjemné překvapení. První třetinu filmu se prakticky nic neděje, aby posléze vše naběhlo do velkých obrátek. Zajímavá atmosféra a pár pěkných filmařských fines.

  • 20.11.2019  17:49
  Góóól! III. (2009)
  odpad!

  Totální dno. Těžko říct, pro koho je takový film určen. Snaha ukázat temnou stránku fotbalu je k ničemu, když jste lempl a neumíte to. Navíc sportovní fandové mají rádi vítězství *SPOILER* a například já si užiju proher svého týmu dost. Nepotřebuji se na porážku dívat ještě ve filmu...

  • 27.9.2019  23:34

  Tak dementní dialogy a nelogické kroky postav bych filmu dokázal odpustit, kdyby si byl vědom svých "kvalit". Problém je ale v tom, že si film hraje na inteligentní, přičemž brzy poznáte, že jste asi v jiném vesmíru, než tvůrci (albínští neonáckové? wtf!!!). Co je ale asi nejhorší, že byl Plán útěku hrozně nudný a nedokázal vtáhnout do děje. Skoro jsem o reklamě zapomněl, na co se dívám. Jsou chvíle, kdy jsem rád, že jsem za něco neutratil prachy v kině...

  • 6.9.2019  23:41
  Neutečeš (2014)
  ****

  Skvělý film, jehož recenze by si zasloužila důkladnější rozepsání. Já se všechno ale pokusím strhnout v pár bodech. Nejslabší stránkou je dozajista zápletka - *SPOILER* předávání jakéhosi prokletí skrze pohlavní styk je prostě divný. Přestože si libuji v podivnostech, tak tohle není nápad, na kterém se dá stavět. *KONEC SPOILERU* Casting naopak baví svou originalitou. Kdo se musí dívat na filmy s hereckými hvězdami, ten si na své nepřijde. Neotřelé tváře sympatických herců jsou příjemné a herecké výkony také nejsou špatné. Ten 80.-90. feeling je také fajn a přináší kapku nostalgie. Co je však naprosto famózní, je soundtrack filmu. Disasterpeace předložil něco tak mrazivého, hypnotického a děsivého, že se člověku nechce věřit, ze v jeho portfoliu žádné další filmy prakticky nenajdete a nachází se zde jen soundtracky k indie počítačovým hrám. Bezpečně nejlepší hororový hudební podkres, který jsem kdy slyšel. Podobný pocit jsem zažil snad jen u nového TRONa (teď nemluvím o legendách filmové hudby). V konečném výsledku mi tak snímek připadá hrubě podhodnocený...

  • 18.8.2019  03:16

  Hodně jsem se cukal, jestli vůbec dát 3 hvězdičky. Boyka je pořád zabijácká mlátička, ale človíček je to měkkej jako tvaroh. Ten "badass motherfucker" ze druhého dílu je dávno pryč a tahle trapná skořápka ze zbytků něčeho maximálně působivého je spíše k pláči. Na druhou stranu to potvrzuje to, co pořád říkám - ženy jsou překrásná stvoření, ale do akčňáku nepatří. Akorát se jejich přecitlivělé fluidum prosákne skrz maskuliní borce, kteří už nikdy nebudou tak elektrizujícím způsobem nesmrtelnými...

  • 25.3.2019  01:15

  Zapomenuto... Zkrátka když si budu chtít poslechnout Queen, tak si pustím jejich koncert. Nic víc tento film nenabízí. Ani Malek není tak fenomenální, respektive ani nemusí. Debilní scénář a ošuntělý námět nakonec není jeho vinou.

  • 9.3.2019  21:44
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  *

  Obrázek toho, jak málo stačí lidem k tomu, aby si oblíbili nějakou fantasy slátaninu. Několik lidí mě zklamalo, když o téhle prázdné kreaci začalo básnit. Tenhle fenomén je pro mě jednou z nejhůře uchopitelných sériálových počinů. Nerozumím tomu, co je tak oceňováno...

  • 9.3.2019  21:13

  Goldberg má mizivé charisma i herecký talent, Tu Lam je zase taková vata, aby tam byl jakože "martial art master". Je to přijatelná zábava, ale rmoutí mě spojení názvem s mojí oblíbenou Ohnivou výhní.

  • 9.3.2019  21:08
  Soutěž Iron Chef Amerika (TV pořad) (2005)
  ***

  Vlastně ani nevím, jak tohle hodnotit. Je to až moc šílené, než aby to člověk bral za regulerní kuchařskou soutěž. Po všech těch amatérech je však hezké vidět v akci i profíky.

  • 6.3.2019  16:40

  Hnus a hnus. Tahle trilogie nestojí za nic a to trpaslíka jinak zbožňuju.

  • 28.2.2019  22:49
  MOST! (TV seriál) (2019)
  ***

  No dobrý zase. Zábava to celkem je, nicméně opravdu se všichni chtějí bavit nad osudy životních trosek, které žijí v jednom z nejhnusnějších měst u nás?. Jako dobře jim tak. Tenhle fenomén mě docela minul a bez další série to přežiju.

  • 28.2.2019  22:46
  Panenka z pekla (TV film) (2014)
  **

  Mohlo to být lepší i horší (proto ostatně průměrné hodnocení). Pressly bude vždycky Joy z Earla, takže ji těžko vnímám jinak. Muldoon na mě působí jako transka a nese si stigma Melrose Place. "Skládankář" Tobin Bell má roli, kde se zrovna nevyřádí. Příběh je plytký a plochý, ale zabaví dostatečně ve chvíli, kdy nestojíte o nic náročného. V tu chvíli možná i přejděte sbírku klišé, kterou film panuje. A třeba i to, že vražedné běsněni panenky nedává vůbec smysl, stejně jakožto rádoby creepy závěr...

  • 28.2.2019  22:38
  Sám doma 4 (TV film) (2002)
  odpad!

  Křišťálově čistý humus. Špatně je vlastně úplně všechno. Zatímco si vzala trojka název a zbytek si pojala tak nějak po svém, čtyřka se bezostyšně pokouší parazitovat na slávě prvních dvou dílů (tedy alespoň postavami). Všechno to jde tak nějak cestou "fuck logic", kde nedává smysl vůbec nic. Logický není ani casting. Jediné, co dokážu pochopit, jsou zaječí úmysly starého lišáka Petera. Zbavil se rozmazlených spratků a šeredky, přičemž si to nakráčel do náruče výstavní milionářky Natálie. Ovšem nejžalostnější zoufalec je kluk, co hraje Kevina. Když se půjdu na hodinu projít po městě, tak najdu minimálně 5 lepších a sympatičtějších chlapců, kteří by roli Kevina obsadili lépe. Škoda slov na tenhle škvár, už takhle jsem napsal zbytečně moc.

  • 31.12.2018  21:00
  GO! (TV pořad) (2018)
  ***

  Novotný je přesně typ pro tenhle pořad a jsem za něj rád. Zeller jako by tam nebyl, takové nevýrazné nic. A Bouček je zoufalec na "entou" a zkazil mi celý pořad. Jinak jako je to copy and paste Top Gearu, ale to mi extra nevadí.

  • 28.12.2018  17:03
  Kouzelník Žito (TV film) (2018)
  odpad!

  Jak to sama Anna Kadeřávková zhodnotila, je to kráva. Kde vyhrabal Zelenka Šafaříka netuším, ale nemilé Anče nesahá ani po kotníky. Ta holka se pro herectví nenarodila. Tohoto podezření jsem pojal už v Ulici, ale Kouzelník Žito mě v tom utvrdil. Problém je hlavně v tom, že pokud herečka neumí hrát, tak by měla být alespoň pohledná a sympatická (např. Sandra Bullock). Ideální stav je samozřejmě kombinace obojího (u nás například Tereza Voříšková). Ančí ovšem sympatická není ani omylem a k tomu je to navíc tuctová žába. Abych však své hodnocení nezaložil jen na poznatcích okolo hlavní představitelky. Denis Šafařík neohromil, ale ani nenadchl. Dojem z pohádky ovšem nekazil on. Na tom se podílel především jalový scénář a zoufalá snaha udělat "klasickou pohádku", tedy přesně takovou tu, která se "už dneska netočí". Z přemíry snahy se pak stane paskvil, který nespasí ani hvězdy českého hereckého Parnasu, které musí dělat křoví křečovité dvojici hrdliček.

  • 16.12.2018  11:13
  Tamara Drewe (2010)
  *

  Tenhle film je prostě zlej. Nemyslím teď kvalitativní stránku, ale obsahovou. Tamara je zoufalá pelešivá kráva, která nebere ohled na ostatní a kdyby šel kolem jejího domu velbloud, tak roztáhne nohy i jemu. V takovém "fikčním" světě já žít nechci. Je mi líto obětí nevěry a pointa, ve které mládenec bez okolků skončí v náručí té promiskuitní coury, mě zrovna neuspokojuje. Jedna hvězda za slušné herecké obsazení a za ty dvě puberťačky, se kterými byla aspoň občas sranda. Jinak bych zvracel...

  • 6.10.2018  23:37
  Městské rybaření Mika Iaconelliho (TV seriál) (2018)
  odpad!

  Absolutní dno rybářských pořadů. Měl jsem co dělat, abych slovo "rybářských" nenapsal v uvozovkách. Iaconelli není žádný rybář a je mi srdečně jedno, jestli vyhrál nějaké závody. U vody se chová jako uřvané arogantní hovado, prut drží jako prase kost a k rybám se chová jako dobytek. Už jenom skutečnost, že tam má nahozeno 5 borců a jakmile jednomu zabere, tak tam Iaconelli přiběhne a s řevem začne klátit rybu ven a tváří se u toho, jako by tam stál celý den s prutem v ruce, pročež si takový úlovek zaslouží. Je mi z celého pořadu na nic!

  • 30.8.2018  21:09

  Ruku na srdce, seriál Strážci vesmíru nebyla záležitost, která by se zapsala zlatým písmem do dějin kinematografie. Nicméně jedné generaci (mé) poskytla hodiny zábavy. Tento film se zjevně rozhodl zadupat mé vzpomínky do země a rovnou se na ně i vymočil. Problém je už v absolutním nepochopení důvodů úspěchu seriálu. Jedním z nich byl především fakt, že byl seriál určen dětem (tzn. základka max.). Ta už trochu omšelá snaha všechno dělat co nejtemnější, aby se to líbilo dospělákům, je zde docela křečovitá. Partička teeňáků v epes rádes papundeklových rádoby zbrojích zkrátka nikdy nebude vypadat jako "bad ass motherfucker" grupa. Což mě přivádí k dalšímu problému. Kdo viděl seriál, tak si jistě pamatuje, jak rychle se děcka přizpůsobila situaci. Roli Power Rangers sice na první dobrou nepřijali, ale po pár sekvencích už se proháněli v megazordu, jako by s nechumelilo. Navíc to komentovali tak, že je zvláštní, jak jim to jde samo. A já říkám: Proč ne!!?. Je to sakra pro děti! Tím jsme zpátky u problému číslo jedna. Snaha předělat vyloženě dětskou blbůstku do této podoby prostě jinak skončit nemohla. A teď nekorektní okénko - za mořem už se nám definitivně s tou rasovou a genderovou korektností zbláznili. Žlutý Ranger bývala asiatka, černý Ranger býval černoch, růžový Ranger bývala tupoučká fiflenka, modrý Ranger typický geek a červený největší macho ze všech. Mimochodem - barvy Rangerů byly voleny podle barvy jejich oblečení v civilu. Někomu se to teď zdálo rasistické a sexistické, takže bylo třeba promíchat barvy a z Kimberly udělat inteligentní a uvědomělou ženu. Co na tom, že se holka s mexickými kořeny jmenuje Trini Kwan. V původním pilotu tu roli skutečně hrála hispánka, ale pochybuju, že o tom tvůrci filmu vědli... Zkrátka sorry, ale tahle rádoby emočně vypjatá akčňárna je průšvih a tohle si Saban a Levi nezasloužili!

  • 5.8.2018  19:17

  Hodnotím celkem vysoko z více důvodů. Patřím do generace, která tento snímek sledovala v době, kdy to bylo všechno příjemně ujeté a vlastně jsme ani neviděli, že je to hloupoučké. Prostě jsme se dobře bavili, protože jsme byli puberťáci a nepotřebovali jsme si hrát na pozéry (ehm Tosim, ehm Woody...). Je hrozně hloupé a nedospělé hodnotit film optikou diváky, jemuž není takový film určen. Když je vám nad 20, tak už to prostě není ono, máte vyšší nároky. Ale když jste v pubertě, tak se chcete především pobavit a je to dobře, protože starosti přijdou později...

  • 5.8.2018  19:09
  Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)
  ***

  Jedna z věcí, u kterých jsem nevěděl, jestli ji mám hodnotit. Nepatřím k těm, kteří říkají, že po odchodu Sheena to nebylo dobré. Problém je spíše v tom, že je to všechno děsně průměrné. Vtípky jsou fajn, ale na každý díl je těch kvalitnějších fakt málo a s dalšími díly dochází k problému, že se principielně opakují. Dvě hvězdy by byly zlé, ale více než tři dát nelze....

  • 26.7.2018  00:31

  Brak, shit, blbost, ptákovina. Jediná věc, která mě těší, je oživení pár postav z mé oblíbené hry. Jinak je to neskutečná bída a dělá ostudu jménu Mortal Kombat.

  • 26.7.2018  00:30

  A já to mám rád. Bez ambic na velkofilm, ale s (naplněnými) ambicemi na zábavu. Herecké obsazení bez problémů (snad jen Liu je takový...no nezajímavý). Příběh obyčejný, ale jasně definovaný a dobře odvyprávěný. Od tohoto druhu filmu není třeba čekat víc a ke královské zábavě to stačí.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7