Kmotr (1972)

Nádherný vstup do prostředí italo-americké rodiny. Coppola to zvádl dokonale. Ať už to byl výběr herců, kterým kraluje Marlon Brando, Al Pacino a James Caan, nebo výběr skladatele Nina Rota. Necitím se takřka hoden tento film hodnotit, neboť veškerá slova budou jen plkání. Geniálnost filmu nejde popsat slovy, člověk to musí vidět a bude žasnout!

Avatar (2009)

Nakonec jsem se rozhodl alespoň pro dvě hvězdičky. Původne jsem chtěl být přísnější, ale nějak mi to svědomí nedovolilo. Stejně jako by mi nedovolilo dát více. Nechci se příliš opakovat, většinu již zmínily kolegové Bieseger, esmoke, Runetek...prostě komentáře s dvěmi hvězdičkami a níže. Mě vážně moc moc moc vadil naprosto plitký, nezáživný a neoriginální příběh. Nemůžu hodnotit film podle vizuálních kvalit, to prostě nejde. Za ty má vlastně ty mé dvě hvězdičky. Za nic jiného si je film nezaslouží.

TRON: Legacy 3D (2010)

Další 3D film v mé divácké sbírce. Ovšem srovnávat Avatara a TRON: Legacy je samozřejmě nesmysl. Dají se zde ale nalézt důvody, proč u mě Avatar skončil s jednou hvězdičkou a TRON se čtyřmi. Je to jednoduché. Nedá se říct, že by TRON měl nějaký megapříběh, ale alespoň se netopí v megaklišé. Navíc vizuální stránka v kombinaci s úchvatnou hudbou Daft Punk dotváří unikátní dojem, které mi neuvěřitelně uchvátil. To se mi u Avatara nestalo. Přesto mi to nedalo na plný počet hvězdiček. Nejspíš kvůli tomu, že mi v hlavě vrtaly některé věci, které se mi zdály nedotažené. Je to můj subjektivní dojem, ale říkal jsem si, že se s virtuálním světem podle představ Kevina Flynna dalo trochu více pohrát. Jestli nebyl tak trochu "suchý", ale jak říkam, je to jen můj dojem. Přesto musím TRON: Legacy doporučit jako skvělý snímek, který má jen pár nevychataných mušek.

Dr. House (2004) (seriál)

Možná je to moje chyba, ale mě tento seriál vážně příliš neoslovil. Asi na tom něco bude, když projíždím programy a když vidím House, tak to přepínám. Málokdy kanál nechám na místě. Když už ano, tak mě House docela pobaví. Ale není to nic, co bych vyhledával.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Velice slušný seriál, kterému se však asi dostává více pozornosti, než by si snad zasloužil. Je ale pravdou, že pobaví velmi dobře a kromě nesnesitelného Johnnyho Galeckiho se i casting povedl na výbornou.

Megapiraňa (2010) (TV film)

Myslím, že zde mnoha lidem ušel termín Mockbuster. Jinak si nedokážu vysvětlit jejich přehnanou reakci. Vždyť film si už z principu na nic velkolepého nehraje. De facto jde o parodii trháků. V tomto roce se svezla na vlně Piraňa 3D. A upřímně, tohle se mi snad líbilo více. Geometrickou řadou rostoucí piraně prostě nemají chybu. Přiznám se, že jsem doufal, že je dlouho nebudou moct zabít, protože mě zajímalo, kam až porostou. Možná, že bych dal snad i pět hvězdiček, ale "romantický" vztah Paula Logana a Tiffany mě hrubě nesedl. Popravdě celá Tiffany mě na filmu jediná štvala.

Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994)

Musím souhlasit s Oskarem. Já jsem z tohoto filmu tak znechucený nebyl. Existují daleko větší slátaniny (podle Rosamunde Pilcher a Danielle Steel například). Mé svědomí mi nedovolí tento film stavět na stejnou úroveň. Byť vtipných momentů tolik nebylo, dokázal mě film natolik uspokojit, že jsem se vydržel dívat až do konce a docela to i odsejpalo. Přesto ale přes ty 2 hvězdy nemůžu, protože film opravdu podprůměrný byl. Ovšem ne tolik, jak se zde snaží drtivá většina prezentovat.

Ledově ostří (2007)

Hloupé, trapné, nudné. Těmito slovy by se pro mě dala charakterizovat tato naprostá zhovadilost. Já mám rád parodie, ale Jon Heder a Will Ferrell jsou ten největší humus pod sluncem. Já se zkrátka nemůžu smát dvou idiotům, co křepčí po ledě. Jedna hvězdička jen kvůli mé slabosti pro krasobruslení.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Slušná zábava. Vlastně jediný, koho nemůžu vystát je Ted Mosby. Je to takový tragéd, že je mi z toho až nevolno. Na druhou stranu to asi nebude vina herce, ale spíš toho, že ta role je takhle napsaná. A jakožto chlapa mě občas nebaví některé ty romantické pindy. To je ale asi vkus od vkusu. Ale jinak se u tohoto seriálu skutečně dobře baví a postava Barneyho je skvělá...

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Pro mě strašně těžce hodnotitelný film. Miluju tenhle žánr "obrovských potvor, které něco likvidují či zabíjejí" a stejně tak mám rád béčkové až céčkové filmy. Jenže tohl bylo takové nemastné neslané. Je asi něco špatně, když člověku hlavní herečka připadá jako arogantní kráva, která ještě navíc není ani pohledná. Efekty naprosto odpovídaly tomu, co jsem čekal. Co mě tam ale nevýslovně štvalo byly (jak už je v jednom komentáři níže) ty černobílé problesky. V akčních scénách jsem si říkal, že to je asi proto, aby nebylo tolik vidět, že filmaři neměli takový rozpočet. Ale proč se to objevovali i v těch poklidných scénách fakt nechápu. Ale za tak odvážný/drzý nápad natočit takovou krávovinu dávám 2 hvězdičky. Pro mě zklamání.