Do naha! (1997)

Takové to, když sledujete film a čekáte nějaké finále ve stylu Hollywoodu a najednou jedou závěrečné titulky. Příjemný film, zajímavá atmosféra a vkusný humor. Skvělý casting k tomu. Možná se to nedostane na můj pomyslný filmový Parnas, ale dobrá zábava to byla.

Očista navždy (2021) odpad!

Nuda k uzoufání. Těžko uvěřit, že za tím stojí stejný režisér, který točil skvělou jedničku.

Sedm statečných (2016)

Vlastně tomu chybělo všechno, co činilo legendou původní verzi. O samotném castingu: hodně se řešilo, že se musela "sedmička" rasově vyvážit. Přestože tohle násilné obsazování herců jen kvůli barvě pleti nesnáším, kupodivu mě to nijak zvlášť nedráždilo. Nicméně jak postavy bez mrknutí vnímali Washingtona, to mi přijde zbytečné. Naopak se to mohlo využít pro rasovou tématiku. Co se týče pohnutek většiny "statečných": vypadalo to, jako by šli bojovat víceméně z nudy. U nikoho jsem nevypozoroval skutečný důvod. Všechno bylo jen v náznacích. Ohledně přestřelek: ty byly fajn. Stačí to ale? Postavy měli tak neuvěřitelnou mušku, že to bylo až trapné. Frajeřinky s točením koltů to nespasily. Co ale tenhle remake postrádal ze všeho nejvíc, jsou rozhodně koule. Důvodem, proč mají chlapi rádi westerny, je ten všudypřítomný testosteron a macho feeling. A takovéhle pocity se u mě nedostavily. Přesto jsem ale udělil 3 hvězdičky. Je to hlavně proto, že se na to dalo dívat a příjemně to uteklo. Znovu už to ale nehrozí.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (2022)

Úplně v pohodě zábavný film. Bud s Terencem samozřejmě chyběli, ale nemíním tady odsuzovat tento snímek jen kvůli nostalgii. Takový hate si prostě nezaslouží.

Čarodějnice školou povinné (1998) (seriál)

Předchůdce toho "superoriginálního" Harryho Pottera. Rowlingová to vykradla skutečně šikovně (předlohu) a nebo si najala velmi kvalitní právníky. Tak či tak ji za to nemám rád. Zlatě za Mildred.

Snowflake Mountain: Citlivky v divočině (2022) (pořad)

Trochu nuda. Pro diváky z VB a US je to asi odvaz. U nás je však dost lidí, co v přírodě nějaký čas trávili. Tím pádem to "kruté zacházení" se spratky byla pro našince docela pohodka. Vrhnul bych je jen se spacákem pod širák a starejte se. Ok, ukažme těm lemplům a netáhlům, jak si poradit. Ale zbytek ať si ošéfují sami. Jenže tvůrcům bylo samozřejmě jasné, že by jim tam do večera vydržela s bídou půlka a druhá by to zabalil dřív, než by jim někdo řekl, že se hraje o prachy.

Resident Evil: Lék (2022) (seriál)

Pardon, nemělo by se to, ale hodnotím po čtvrtém dílu. Já už prostě na víc nemám. Je to totiž hyperkorentní slátanina, kde se více soustředili na to, aby tam měli příslušníci LGBT, černocha, černošskou ženskou hrdinku, pár latinoameričanů...no prostě aby si tam našel každý to své. Co na tom, že v Netflixu z guilty pleasure kultu vytvořili rodinné drama, kde se jen tak mimochodem občas objeví zombík a pár nesympatických herců. Zápletka je nudná a občas dokonce chybí úplně. To jsou ty pasáže, kde chce být tenhle seroš cool. Ta pachuť lacinosti na jazyku je ale až příliš cítit. Jakožto fanda RE jsem fakt akorát nasranej, protože tohle je prasárna. Přitom by se s tím dalo udělat tolik věcí...