Bastardi 2 (2011)

Slabý odvar jedničky. To, co mě bavilo na jedničce nejvíc, tak to tady prakticky nebylo. Zvrhlo se to celé v podivnou detektivku, ve které se pořád jen vzteká a zamýšlí Dejdar.

Aeon Flux (2005)

Tohle je asi tak tisískrát větší nářez, než přeceňováný a totálně unuděný Matrix. Jistě, Charlize Theron vypadá úchvatně, ale není to stěžejní část celého filmu. Všechno krásně odsejpá a akce je vymazlená. Po technologické stránce také nemám výtek. Je to jedna z nejlepších komixových adaptací a to se klidně na hlavu stavte!

Sestra (2008) odpad!

Samotná předloha byla nehorázná vyzvracenina, která vycházela z nějakých halucinogenních stavu Jáchyma Topola. Prasečina je i hudba Psích vojáků. No a když se někdo ujme toto vše spojit a udělat z toho film, tak to nemohlo dopadnout dobře. Chápu, proč to někteří hodnotí kladně. Připadají si tak více na úrovni a intelektuálně. No...já jim to brát nebudu...

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

Nebylo to tak zlé, abych to musel moc kritizovat. Digitálně vytvořené postavičky byly podle mě hezky vyvedené a kromě Helenky Nováčkové, Petry Černocké a Jiřiny Bohdalové (fakt se mi nelíbilo to její přehrávání) byly i slušné herecké výkony. Postava Crashmana byla ovšem otřesná. Oddychovka dobrá, ale podruhé už to za shlédnutí nestojí.

Alois Nebel (2011)

No nic no. Já se na to docela těšil, ale tohle bylo vážné otřesné. Animační technologie byla bezesporu zajímává a snad jen za ní dávám onu 1 hvězdičku. Příběh nikde, vztahy nikde, sympatie k nikomu, atmosféra bída. Ona je asi něco špatně, když člověk na nic ve filmu "nečeká". Tak nějak to celé plyne, až to doplyne do konce. Během toho plynutí se pak takřka nic nestane a aby to všechno bylo hrozně "artové", tak si párkrát vyslechne kraviny, jako je přeříkávání jízdního řádu. Jako tohle fakt ne. V posledních třech letech jsem viděl drtivou většinu filmu, co se dostaly do kin. Tohle je ovšem jeden z nejhorších.

Buly (1992) (pořad)

Těžko hledat lepší výplň o přestávkách hokeje. Jediný, kdo mě (a nejen mě) dokáže totálně vytočit, je Jana Niklová. Něco tak strašně protivného, nesympatického, neprofesionálního a neuvěřitelně trapného a omylného jsem nikdá neviděl. To je vlastně snad jediný důvod, proč jsem byl nucen dát hvězdu dolů. Jinak jsem maximálně spokojen i s odborníky.

Rango (2011)

Možná jsem od toho moc očekával, ale moc jsem se nebavil. Nejlepší to celé bylo víceméně do té doby, než Rango přišel do městečka. Pak v té zbytečně zmatené změti upadl vtip a říz a nějak se to táhlo. Na jedno podívání dobrý, ale vícekrát už ne. Tohle drží nad vodou snad jen technické zpracování.

Kůže, kterou nosím (2011)

Asi nepatřím mezi cílovou skupinu tohoto snímku a tomu odpovídají i mé pocity z některých jeho aspektů. Nicméně se zde objevilo i několik velmi silných momentů a některé záběry také stály za to (nevěřil bych, že někdo dokáže natočit tak zajímavě, jak někdo dýchá). Zápletka to byla bezesporu originální, ale nějak to nejsem schopen vstřebávat. Vzhledem k obecné spokojenosti ostatních, se omlouvám, že jsem nehodnotil lépe, ale asi je to vážně dáno tím, že na tyhle filmy zrovna nejsem (měl jsem možnost jít do kina buď na Lvího krále a nebo na toto, tak jsem si vybral tohle a nelituji toho).

Vem si mou duši (2010)

Tři hvězdičky jsou docela přísné, nicméně po shrnutí nedostatků nemůžu dát víc. Vrahoun byl docela dobře vyšpekulovaný a nemám k němu větších výhrad (snad jen by mohl mít kreativnější vražedný nástroj a mohl by projevit i více invence při vraždění. Co jsem ovšem nedokázal tak úplně překousnout, bylo přehršle komediální prvků. Jsou filmy, u kterých se to plánuje už od začátku a tak se to hodí (např. Feast). Tady to ale úplně rozráželo atmosféru a tak jsem místy nevěděl, jestli Craven chtěl udělat horor nebo teenagerovskou komedii. A dialogy bylo opravdu strašně dementní a trvám na tom, že je nemohl psát střízlivý člověk. V závěru podotýkám, že 3 hvězdičky nebyly zase tak přísné a víceméně padly jen díky mé slabosti pro vyvražďováky.

Oggy a škodíci (1998) (seriál)

Jako dítě jsem vyrůstal na Tomovi a Jerrym a prostě jsem jě miloval. Nebo spíše Toma, jelikož jsem Jerryho vždy považoval za hlavního padoucha a z duše jsem ho nenáviděl (už to tak mám - stejné u ptáka Uličníka, Zajíce z Jen počkej zajíci apod.). Nicméně nyní už mě vůbec nebaví. U Oggyho je to však úplně něco jiného, tady totiž miluju všechny postavy a vždycky jsem vysmátý od ucha k uchu. Ale třeba na Simpsonovi to zase dosahovat nemůže. Takže hezké 4 hvězdičky.