Skyfall (2012)

Pro mě po dlouhé době jedna z nejlepších Bondovek. Zážitek ze sledování je i na druhý den velice pozitivní, a to především velmi kvalitnímu obsazení, jak hereckém, tak realizačním. Hudba taktéž skvělá - Newman se nechal možná trochu inspirovat tvorbou Johna Powella, ale i tak se do filmu parádně hodila. Úvodní písnička od Adele také není špatná. Záporák Bardem je excelentní.

S ledovým klidem (2012)

Dá se to, ale nic světoborného tento průměrák nenabízí. Akce je tu poměrně dost, ale takovou jsem už viděli několikrát jinde. Filmu schází i pořádný soundtrack, který není příliž výrazný a nenabízí žádný zapamatovatelný motiv, jak tomu třeba je u hudby od Hanse Zimmera. Sigourney je tu jen proto, že si asi chtěla konečně střihnout i záporačku s pistolí, Bruce je tam jen na chvíli. Docela pěkně pokoukání pro mě bylo na Henryho Cavilla, bohužel mu zatím schází výraznější charuzma. Škoda, akčních filmů se v této době příliž mnoho netočí a to málo co vznikne často nabízí jen průměrnou zábavu.

Sněhurka (2012)

Bohužel ta akčnější Sněhurka se mi líbila víc.

Sněhurka a lovec (2012)

Pohádka o Sněhurce pro nové doby. Fantasy, dobrodružná s temnou záporačkou, která se celý film pídí po srdci a krvi své rivalky v kráse. Sněhurka od Disney bohužel dnes uchvátí tak maximálně velmi malé děti, zatímco ty větší už chtějí vidět více. Pro ně tu je hvězda z Twilightu, která se ohání mečem a rozhodně se ani z daleka nepodobá té ubohé, bezmocné kreslené Sněhurce. Kór časy se mění. I přesto všechno se mi to nakonec docela líbilo, drželo to nějak po hromadě a některé hlášky, které pronášel Chris byly i vtipné. Pro mě největší hvězdou byla bezpochyby Charlize, na které bylo vidět, jak si svou skrz na skrz prohnilou Ravennu užívá a zahrála ji fakt famózně. Osobně se mi líbila více než Kristen, která toho na můj vkus příliž mnoho nenahrála, snad až něco v závěru. Příjemně se mi koukalo i na oba pány (Chris a Sam), kteří rozhodně nejsou k zahození. Hezká je i hudba od Howarda, která se dobře poslouchá i samostaně.

Šest výstřelů (2012)

Náhodou jeden z rozhodně lepších filmů od JCVD, který nám chce ukázat, že ještě má co říct i kopnout. Akce docela slušná - souboje, střílečky, boje s nožem i střelba z raketometu, to všechno se zde za tu dobu objeví. Scénář sice dosti připomíná Neesonovo Taken, akorát místo Paříže se unáší v Moldávii. Já se u toho nenudila.

Temný rytíř povstal (2012)

Skvělé završení batmanovské trilogie, které ale bohužel trošku zaostalo nad druhým dílem. Na to, že se jedná o třetí díl, ale nadprůměrný výsledek!!!! Konečně jsem se dočkala kvalitního zakončení trilogie, které mě nezklamalo, a ne jak tomu bylo u totálně podprůměrného zakončení X-Menů. Osobně jsem velmi ráda, že Nolan vydržel u projektu až do konce a nepřenechal ho někomu jinému (bůh ví, co by z toho nakonec vylezlo). Poslední Batman nabízí nového protivníka, opět terorizující celé město a opět s notnou dávkou deprese. Hlavní hrdina si tak musí sáhnout až na dno svých možností, závěr filmu pak už odvíjí s klasickým scénářem a bojem dobra se zlem. Zajímavé bylo rozluzlení některých postav, hudba od Zimmera (tentokrát už bez účasti Jamese Newtona Howrda) opět geniální s novými motivy.

Tron: Povstání (2012) (seriál)

Pecka!!! Tak takovýto akční nářez jsem teda nečekala. A to prosím má každý díl pouhých 20 minut, které ale bohatě stačí k odvyprávění příběhu. Výborný předěl mezi původním Tronem a Legacy, potěšil mě dabing herců a také použití hudebního motivu z Legacy, který se mi moc líbil a do světa Trona se skvěle hodí. Pokud se tvůrcům podaří udržet toto tempo i nadále, aspiruje tento seriálek do seznamu mých oblíbených.

Underworld: Probuzení (2012)

Bez Scotta Speedmana ubyla Underworldu romantika a na řadu se dostal non stop akční nášup. Pro někoho dobře, já osobně měla Scotta ráda a tak mi nezbývá, než si počkat na další díl, kde se snad vrátí, a nebo si příběh domyslet. Na jedničku to nemá, ale na třetí díl docela slušný (když nepočítám Vzpouru Lycanů).

96 hodin: Odplata (2012)

Nepřišlo mi to zase až tak špatné. Samozřejmě, že kvalita jedničky tu chybí, ale Liamovi to stále ještě jde a je na něj, narozdíl od jiných (pan Seagal mi laskavě promine), sympatický pohled.

Drive Angry (2011)

Tak tohle mi bohužel vůbec nesedlo. Cage byl směšný a s těmi odbarvenými vlasy na blond? Líbil se mi snad jen jedině William Fichtner, který stál za větší pozornost, byl dvakrát více cool, než Cage a to tam měl méně prostoru.