Pan (2015)

Pár zajímavých momentů a nápadů se bohužel utopilo ve spoustě SGI efektů, bez kterých si dnes už asi nikdo nedovede představit jak natočit film (opravdu mi to připadalo jako omalovánky). Což je škoda, protože já mám ráda, když sleduji něco reálného a ne, když na mě zelené plátno dýchá z každého záběru. Musím pozvednout soundtrack od Joha Powella, kterým opět dokázal, že je výborný skladatel a dal tak tomotu snímku hezký hudební podkreslení.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Jako zabiják sobotního večera to nebylo špatné. Po herecku Vin předvádí to co vždycky, Rose je pěkná, Michael Caine jen chvilku a Elijah nevyužitý. Čarodějnice zase počítačová (co to s těma počítači pořád mají, myslým si, že namaskovat herečku musí být levnější, než toto). Pokud budu chtít vidět nějaké lovce čarodějnic příště, tak si raději pustím Jeníčka a Mařenku, ti mají alespoň koule.

Králové hor (2015)

Nádherná příroda a záběry s orlem předčí i předvídatelný scénář o chlapci, který si nerozumí se svým otcem, ale nakonec k sobě přece jenom naleznou cestu. Já byla uchvácena a kupodivu mi tentokrát ani nevadil dabing.

Fantastická čtyřka (2015)

Ne úplně nejhorší, ale žádná sláva to taky nebyla. Pomalejší rozjezd mi vůbec nevadil, spíše naopak, ale ten konec? To jako vážně? Zachraňují to herci, kteří se mi v rolích líbili a nepůsobili křečovitě (nemohu porovnat s předešlou čtyřkou, jelikož jsem ji neviděla), ale to je asi tak všechno a pár zajímavých momentů. Jinak je to odfláknuté a promarněná snaha tvůrců filmu. Převtělení Viktora Dooma do padoucha bylo odfláknuté a nemělo skoro vůbec žádný prostror, většina scén, co jsem si stačila všimnout, byla dosti sestříhána, prakticky se lítalo od scený ke scéně bez zjevného propojení. Co se týká hudby, tak ta mi bohužel přišla příliž nevýrazná, jediný zapamatovatelný moment byl až se závěrečnými titulky a nejsem si jistá, zda jsem jej v průběhu filmu vůbec slyšela. Za toto bych všechny, kdo za tohle mohou (hlavně drahé pohlaváry ze studia) nejraději nakopala do zadku.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na jednu stranu úleva, že toto pokračování po tolika letech dopadlo dobře, ale na druhou stranu se nedokážu ubránit pocitu, že je toto pokračování zbytečné. Je těžké pokračovat, když už uběhla tak dlouhá doba a všichni hrdinové žijí své životy v knižním universu, které se Disney rozhodl bojkotovat a vydat svou vlastní cestou (chápu naštvané čtenáře, kteří byli zvyklí na to, že Han měl dvojčata a syna Anakina a Luke syna Bena, no tady je to celé jinak). Co se týká nových hrdinů, tak ti jsou ve směs sympaťáci (Finn, Rey a Dameron), hlavně představitelka Rey dokázala strhnout a lecos naznačuje její spojení s Lukem. Pak je tu ovšek Kaylo, který se měl prezentovat jakožto nový padouch, ale dle většiny nedokázal naplnit padouchovský potenciál (hlavně, kdy si sundá tu svou masku). Já si dovoluji s tímto nesouhlasit, myslím si, že tato postava vzhledem k okolnostem, které jí provází a kterými si prošla, má potenciál, jen zatím není plně vysvětlena, aby byla plně pochopena a zařazena (alespoň doufám, že nám v tomto nová epizoda udělá jasno a nebudeme si muset na pořádné vysvětlení počkat až do roku 2019). Chápat Kayla jakožto přímočarého padoucha, kterými byl třeba císař či potom dále Vader, myslím že nelze. Tato epizoda se bohužel nevyhla některým opakováním a nesmyslům, jako je ta nová Hvězda smrti, co vysává slunce. Celkem mě taky štvalo, že se Luka dočkáme až na konci filmu a musíme si tak na něj počkat dva roky. Jinak celkově ale hodnotím tuto novou kapitolu pozitivně, takže hurá do vzdálené galakxie.

Hitman: Agent 47 (2015)

Strašné, bohužel, tak debilní film by jeden pohledal. Film tvářící se, že je strašně cool a s chlapem, co vám bohužel není vůbec sympatický (chudák Rupert, jinde zase tak hrazně nevypadá ani nehraje). Korunu navíc tomu nasadila třicetikilová Hannah, která všem bez problémů nakope zadek a ze všeho se dostane díky své pozměněné genetice. Hm, to snad nemyslejí vážně!! Brak největšího kalibru, který už nikdy nechci vidět.

Spectre (2015)

Oproti Skyfall, ktera se mi moc libila, tak je tato nova bondovka krokem zpet k prumernosti nekterych ostatnich dilu. Stopaz je prehnana, uvodni song neni vylozene spatny, ale jinak nic moc, na rozdil od vyborneho Skyfallu od Adele si tuto vubec nezapatujete. Vylozene zklamanim je pro me Christoph Waltz jakozto zaporak, ktery mi prisel velmi slaby, cekala jsem neco vic, nez jsem dostala. Rozhodne jeden ze slabsich zaporaku, i kdyz ma Christoph dva Oskary. Co se tyka ostatnich hercu, Craig je porad dobry Bond, I kdyz je videt, ze uz starne, Monica tu ma pouze par minutovy stek, ve kterem toho moc nepredvede, Lea je pekna a jeji role nebyla spatna. Co dodat, asi to chce zase nejakou novou krev, ktera by prinesla nove napady.

Chappie (2015)

Ono to s tím Chappiem není vůbec jednoznačný. Chappie není akční film, ale spíše akční drama s robotem, který hledá sám sebe. Nebudu lhát, v kině mi byla skoro po celý film většina postav nesympatická, včetně postavy robota, kterého sice bravurně pomocí potion capture zahrál Sharleto, ale jinak mi byl tak nějak svým vyjadřováním protivný. S postavama v tomto filmu jsem měla opravdu problém, protože není zde komu fandit, nikdo s kým by se dalo sympytizovat. S tou akcí je to taky nějaký, pořádná akce je až na konci filmu. Jenže on ten film má tak výborný soundtrack od Hanse Zimmera, že když jsem na to kvůli němu koukala v letadle po druhé, tak jsem si nakonec přiznala, že to není taková hrůza, jak se může zdát a ten film má přece něco do sebe.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Další námětově povedený film se sympaťáky v čele a výborným soundtrackem k tomu. Prosím více takto laděných snímků, komiksňáků už stačilo.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Konečně po dlouhé době 100% akčňák, který si na nic nehraje a neběhá v něm hrdnina, co se zmenšuje, létá či má nějaké nadpřirozené schopnosti. Toma Cruise sice až tak moc nemusím, ale už kvůli tomu, že točí takovéto filmy jsem ochotná lecos zkousnout a jít na něj do kina. Zatím se mi to vždy vyplatilo. No a Rebecca je úžasná ženská, taková by snad chtěla být každá, alespoň já ano. Za mě maximální spokojenost.