Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Bože, to byla ale slátanina. Člověk, co toto psal asi nebyl úplně při smyslech a pohlaváři v České televizi také ne.

V oku hurikánu (2018)

Po delší době fajn akční výplachovka a parádním soundtrackem od Lorna Balfa. Ten skladatel se mi líbí čím dál tím víc.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Tato filmova trilogie si ze vsech tri knizek, ktere Dashner napsal vzala nastesti jen velmi malo a scenarista nam naserviroval vlastni trilogii s Dashnerovym napadem a postavami. Ja jsem jeho knihy precetla a musim konstatovat, ze filmy se mi libily mnohem vic, hlavne pak druhy dil, ktery je knize velmi vzdaleny. V knihach se vsechno hrozne popisovalo a akce tam moc nebyla, a kdyz uz, tak me nedokazala strhnout. Ve filmu to vsechno odsejpa, akcni je to dost a postavy se mi tady svym chovanim libily daleko vice, nez v Dashnerovych knihach, a to hlavne Thomas. Za me spokojenost.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Musím uznat snahu Johnsona jít vlastní, neokoukanou cestou, která ne všem fandům musí být po chuti. Co se týká mladých, nových postav, tak ani v tomto filmu si k nim nedokážu vybudovat nějaký lepší vztah a pořád je mi jaksi jedno, co se s nimi dál stane. Problém byl ale už před lety u Abrahamse, který krom recyklace příběhu Nové neděje nabídl mladé postavy, kterým bohužel schází charizma, aby je člověk měl fakt rád a hltal jejich dobrodružství. A to nemluvím o tom, že chudákovi Lukovi naložil stejný osud jako měl Obi-Wan ve čtyřce a odklidil ho na několik let do zapadákova, kde ho náhodou vyhledá hrdina shodou okolností Jedi. Snoke bohužel není vůbec žádný strach vzbuzující padouch, ale zřejmě jím ani nikdy neměl být, jinak by byl doufám více propracovaný, než to co jsme viděli a třeba takový Reyin výcvik je zde jiný i proto, protože i Lukovi postoje jsou jiné a chápu ho, že potom co se mu stalo je takový jaký je. Ne všichni se musí zachovat stejně jako tenkrát Obi-Wan nebo Yoda. Co bych Johnsonovi fakt vytkla, tak tu kopírku Návratu Jediho ke konci filmu, no naštěstí s z ní vybruslil novým zajímavým způsobem. Film je lepší než předchozí snímek, ale stejně mu něco chybí - asi výraznější hrdinové, které by měl člověk rád, bál se o ně a fandil jim.

Earth: Den na zázračné planetě (2017)

Lidi si tady stěžují na komentář od Ivana Trojana, ale já musim bohužel konstatovat, že anglický komentář od Roberta Redforda mě zklamal na celé čáře. Co to jako bylo? Nemastné, neslané s nuhňavou angličtinou, které nebylo rozumět. Z tohoto důvodu srážím hodnocení a raději si znovu pustim Planetu Zemi 2 s úžasným komentářem od Davida Attenborouga.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Opět nádherné záběry zvířat a krajiny doplněné úžasnou hudbou a komentářem od biologického guru Davida Attenborougha, nemám co bych dodala dál. Prostě pastva pro oči i uši a mi lidé by jsme si opět měli uvědomit, jak je naše planeta krásná, křehká a snadno zranitelná. Velmi mě potěšily i deníky, které ukazují, jak se štáb potýkal s počasím i různými nastrahami, aby se záběr zvířat povedl co nejlépe zachytit.

Vetřelec: Covenant (2017)

Pitomost, která původnímu Vetřelci nesahá ani po kotniky. Docela mě pobavilo použití původní Goldsmithovi hudby, která tady ale vůbec nefungovala. Toto se vážně nepovedlo a Ridley by vážně měl tuto ságu už opustit.

Duch ve stroji (2017)

Film pro me bohuzel nemel vyrazne zapamatujici sceny, nic moc se tam nedelo, a kdyz uz tak byl konec filmu. Ocenuji vyborny soundtrack a efekty, ale myslym, ze to bude tak jedine, na co si u tohoto filmu vzpomenu.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Neskutečně nášlapaná.akční fantasy jízda. Musím pochválit její netradiční ztvárnění, herce a výborný soundtrack, který tak film žene ještě více v před. Po dlouhé době jsem odcházela z kina velmi spokojená. Je fakt obrovská škoda, že díky nepovedené reklamní kampani a nic moc trailerech se o ni nejeví takový zájem jaky by si zasloužila.

Pátá vlna (2016)

NUDA! Během uvedené stopáže se bohužel pro diváka nestane nic zajímavého, či něco co by si snad mohl zapamatovat. Tady není nic, ani zajímavý příběh ani zajímavé postavy. Jediný plus ode mě má Henry Jackaman za soundtrack, který je zajímavý. Knihu jsem nečetla, takže po této stránce nemohu srovnat výsledný film s knižní předlohou, ale po tomto filmu dost pochybuju, že si ji budu chtít přečíst.