DCU: Liga spravedlivých: Trůn Atlantidy (2015)

Předlohu bohužel zatím neznám, tak hodnotím jen na základě toho, jak se mi líbil tento film a musím říct, že zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je to akčí i romantické, uběhne to jako voda.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Snažilo se to být epické, ale na závěr Pána Prstenů to bohužel nedosáhlo ani zdaleka. Problém s drakem je vyřešen hned na začátku a než se člověk stačí pořádně nadechnout, tak se už schyluje k mordům, které bohužel vydrží až do konce. Něco mi tu strašně chybělo, možná lepší příběh, než se dvě hodiny dívat na to jak všichni bojují, umírají a navíc je to zakončeno smrtí mého oblíbeného trpaslíka. Podle mě se jedná o zbytečný film, chápu Jackona, že když už točil Hobita, tak si řekl, že toho tam nacpe co nejvíc a producenti mu to velice rádi odkývali, ale co se týče mě, je někdy méně lepší, než-li více.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Není to vyloženě průšvih, ale dá se říct, že hned skoro po té úvodní akční scéně, která ještě celkem stála za to, na mě spadlo zklamání, kam se to vlastně vydalo. Sledovat desítky minut jak Barney lítá po celém světě a cpe nám místo našich starých známých, na které jsme se přišli podívat, partu mladých naprosto ničím nezajímavých pitomců? Kdo mi ale vzloženě vadil, tak to byla role Antonia Banderase. Co to jako mělo znamenat? Nechápu, proč musel ze sebe dělat takovýho pitomce, když mohla jeho role být normální a nikdo by mu neměl za zlé. Pokud totiž toto mělo být vtipné, tak předem omlouvám, ale jaksi jsem to nepochopila, asi proto, že mám bohužel jiný vkus humoru. To co fungovalo v jedničce a kupodivu i ve výborné dvojce, tady vyšumělo do ztracena, dokonce i vtipy, kterémy byly minulé dílz pěkně prošpikované, tady chyběly. Jediný, kdo si dokázal dělat legraci sám ze sebe byl Wesley, což je docela bída a potěšil mě i Harrison, který jako náhrada za Bruce zafungoval velmi dobře. Mel bohužel měl určitý potenciál, ale scénář z něj udělal jen dalšího klišovitého padoucha bez většího nápadu, na kterého všichni rychle zapomenou. Podtrženo sečteno, bohužel u mě tento díl padá do zapomění, příště si pustím jen jedničku a dvojku, trojku raději vynechám.

Co jsme komu udělali? (2014)

Vynikající francouzská komedie. Už dlouho jsem se v kině takto dobře nezasmála.

John Wick (2014)

Čistokrevný akčňáček, ve kterém se protivníci kosí ve velkém a k tomu hraje docela bezva soundtrack. Já jsem byla spokojená, dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Keanu se konečně po delší době dostal k akčnímu filmu, který mu sedl, netvářil se u toho znuděně, ale naštvaně, což mu svědčí o dost víc, než jeho herecký projev v 47 Roninech. Takže za mě spokojenost, doufám, že tito dva pánové ještě spolu něco natočí.

Strážci Galaxie (2014)

Jak už tady kdosi napsal, film se velmi povedl, ale takový druhý díl kapitána Amariky mě bavil více.

V oku tornáda (2014)

Mírně nadprůměrný, pohodový film, který se sice nevyhne některým klišé, ale jako prázdninová zábava funguje dobře. Potěšili mě jak vesměs sympatičtí herci, dobrý soundtrack od Briana Tylera, výborné efekty, tak i zvuková stránka. Příjemně mě překvapila i komická stránka filmu. Takže ano, já doporučuji.

Divergence (2014)

Rozhodně v současnosti jeden z lepších filmů natočených dle knihy.

Ledová archa (2013)

Nářez, tak tohla jsem nečekala.

Doupě (2014)

Film bohužel kopíruje děj filmu Okrsek 13, a to přímo doslova. Vyjímkou je snad jen pár narážek hlavních hrdinů a také to, že tady se hovoří anglicky a ne francouzsky. Bohužel mi tento film nepřinesl nic nového, co bych v Okrsku 13 už neviděla - nachlup stejné scény, stejní hrdinové, dialogy mezi nimi, nic nového. Je to škoda, mohlo se to natočit zase trochu jinak a ne stejně, a také to, že když už se konečně natočí akční film, tak to zrovna musí být předělávka jiného filmu a to přímo doslovná. Ale ty tři dám, už kvůli sympatickým hlavním hrdinům a parkůru Davida Bella.