Rogue One: Star Wars Story (2016)

Každá se Star Wars epizod měla výraznou ženskou postavu - epizody I-III Padmé, IV-VI Leiu a ty nové Rey. Tady nám naservírovali Jyn. Bohužel Jyn tady nemá výhodu rozvoje během tří filmů, abychom mohli lépe poznat jaká vlastně je a proč to vlastně dělá. Celý problém v Rogue One je totiž hlavně v postavách, které mi přišli takové nějaké, jejich motivace byli podivné a vůbec mi bylo jaksi jedno, jak to s nimi dopadlo. Závěr je ovšem ohromující, potěší i přítomnost Darth Vadera, který zde má dobrou scénu.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Stále ještě dobrý díl této omlazené série. Ve filmu se pořád něco děje, což je pozitivní, protože alespoň divák nemá čas přemýšlet o jiných věcech. Akce mi přišla celkem slušná, hlavní padouch opět klasicky krutý, aby pak dostal od Kirka nazadek, líbila se mi i Sofia Boutella a humorná stránka filmu. Navíc vám k závěrečným titulkám zahraje chytlavá písnička od Rhianny.

Captain America: Občanská válka (2016)

Tohle se mi hodně líbilo. Posunuje to příběh hrdinů zase o něco dále a jsem moc zvědavá, jak se tato nyní roztříštěná parta dá zase v Infinity War dohromady, aby se společně postavila Thanosovi. Musím vyzvihnout výborný castingový tah Spider-mana i samotného Black Pantera a už se moc těším na jeho sólovku. Samotné motivace postav, proč zrovna jednají tak jak jednají, jsou naprosto srozumitelné a lze se s nimy bez problémů ztotožnit (narozdíl od Batmana, jehož počáteční nepřátelství vůči Supermanovi mi jaksi nedávalo úplný smysl). Další film, který ukázal, že Marvels je zatím nepřekonaný, bratři Russové byla výborná režisérská volba a rozhodně se moc těším na jejich Infinity War.

Nightwing: The Series (2014) (seriál)

Na to, že se jedná o web seriál (najdete ho volně dostupný na youtube), tak dobrý. Jsou tu docela dobré bojové choreografie a i příběhová kostra není úplně špatná. Třeba z toho jednou bude dobrej seriál, jako Arrow či The Flash (až dojdou nápady) a Danny má i určité charisma jakožto Nightwing.

Hardcore Henry (2015)

Splněný sen každého pařmena i milovníka akce. To co jsem viděla bylo neskutečné, akční i vtipné. Rusáci mi dokázali, že i za málo peněz se dá natočit slušný akčňák. Jo a Sharleto opět neskutečnej (v dobrým slova smlyslu)!

Lov (2015) (seriál)

Úžasné záběry, komentář sira Attenborougha a do toho všeho ještě exelentní soundtrack od Stevena Price. Dokument, který se opět po právu zařadí mezi mé nejoblíbenější. BBC nemá ve světě tvorby dokumentů konkurenci a já neváhám nasadit nejlepší hodnocení.

Batman: Bad Blood (2016)

Sice za 3, ale tohle se mi líbilo daleko víc, než předigitalizovaný Batman v Superman. Příště doporučuju si vzít k ruce animátory těchto filmů, protože pokud scénář k Justice League vymyslí zase někdo jiný, tak to dopadne k hranou Justice nejspíš špatně. Jinak si myslím, že film má šťávu a za to málo minut nám nabídne dost solidních akcí, sympatické hrdiny a dobrý soundtrack.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Další velmi příjemná disneovka. Tentokrát musím pochválit výborný český dabing, který ni u jiných filmů vadí.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nejsem náročná, ale to co jsem dostala, nejsem si jistá. Nejvíc mi vadily ty nelogičnosti ve scénáři - Brucova zaujatost Supermanem byla na začátku ukázaná ve scéně, která mě naštvala (když vidím všude kolem sebe apokalypsu, tak přece nečekám v baráku až mi spadne na hlavu či až mi šéf zavolá, že tedy mohu odejít, tak neočekávané to zase nebylo a nějaký čas na únik z budovy byl), bohužel je toho ve filmu. Scénář je bohužel největší slabinou tohoto filmu - bere se moc vážně, není ničím odlehčený (pár vtípků tu akorát uslyšíte od Alfréda, a to je tak všechno). Jinak herci jsou dobří, dokonce i Affleck jako Batatman mě překvapil, že to jde a dokonce i Gal jako Woder Woman. Musím vyzdvihnout samozřejmě soundtrack od Hanze Zimmera a Junkieho XL, ze kterého se pro mě stává čím dál zajímavější skladatel. Jsem ale docela zvědavá na tu R-kovou verzi, co nám slíbili.

Deadpool (2016)

Deadpool všem rádoby slušným komiksákům ukázal, že to lze i nekorektně, vulgárně a vtipně a výsledek může být parádní pokud se do toho jde srdcem a ne vidinou hromady doláčů.