Neklid (2011)

Páčilo sa mi to. Zaujímavosť celého filmu bola v neštandardných hlavných postavách s polárnymi filozofiami k životu. Bolo to také vytrhnutie z konvenčnej reality.

The Cake Eaters (2007)

Jediná chyba tohto filmu je, že je príliš krátky a nevydal zo seba svoj plný potenciál. Skončilo to akurát vtedy keď som bol pripravený prijať plnú dávku emócií, romantiky a drámy. Inak ale plná spokojnosť. Všetko mi tam sedelo, všetko fungovalo. Kristen úžasná ako vždy.

Anihilace (2018)

Čakal som sci-fi ale toto bolo také psycho, že som bol celkom v strese pri pozeraní. V klasickom horore, človek vie s čím môže počítať ale toto bol iný level. Porovnal by som to ku Krajine Zázrakov skríženej s Upside Down na hororový žáner. Minimálny príbeh, žiadne odpovede na otázky ale zase až tak to nevadilo. Malo to svoju sofistikovanú myšlienku a riešila sa tam okrajovo aj nejaká psychológia a filozofia. Čo mi vadilo bolo, že sa postavy vôbec nesprávali strategicky. Na to, že v tom mieste nebola žiadna istota ničoho, riešili veci moc ležérne. Ja som sa vcelku bavil, až na ten stres. To fakt nemusím. Neskutočne rád som za Natalie v hlavnej úlohe.

Před soumrakem (2004)

O hviezdu slabšie ako prvý diel. Chýbala mi tam romantická atmosféra. Už to neboli dvaja cudzí ľudia, ktorých dostala ich vzájomná atrakcia a túžba sa navzájom spoznať na potulky nočnou Viedňou. Už to boli dvaja vzdialení známi, ktorí sa rozprávali o tom, čo kto v živote prežil. Ďalšia zmena bola v témach konverzácií na pre mňa menej zaujímavé. Aj keď niekde v poslednej tretine ma to začalo extrémne baviť, keď prešli na rozoberanie životných právd. Čo sa mi vyslovene nepáčilo, bolo opätovné stretnutie hlavných postáv na začiatku filmu, ktoré bolo emočne aj obsahovo neskutočne slabé. Čo som absolútne nepochopil bolo to fajčenie v kaviarni. Tak veľmi mi to tam nesedelo, že to zabralo všetku moju vnemovú schopnosť a po minúte pozerania som musel film pretočiť, lebo som zistil, že som nespracoval jediné slovo, čo povedali. Napriek všetkému sa mi film páčil, veľmi príjemné pozeranie.

Před úsvitem (1995)

Tento film mi naozaj sadol. Náhodné stretnutie dvoch ľudí. Nočné bezcieľne blúdenie mestom. Zaujímavé rozhovory o rôznych témach a hypotézach. Chémia medzi hlavnými postavami fungovala veľmi dobre. Jednoducho magický večer plný romantiky. Fakt som si to užil. Aj sa mi dosť páčil návrat do deväťdesiatych rokov.

Úkryt (2002)

Super film. Veľmi dobré obsadenie. Jedinú pripomienku mám k tomu baráku. Aký chorý človek by chcel bývať v niečom takom?

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Vpodstate platí to isté ako pri druhom diely. Dobre spracované, akčné, drsné, emocionálne. Taký tuctový film ale zas prečo nie. Určite som sa bavil.

Zábavný park (2009)

Satirická tragédia života, keď absolvent vysokej školy zistí, že nie je kvalifikovaný ani na manuálnu prácu. Reznuté s romantikou, drámou a bláznivou komédiou. Veľa plusových bodov za Kristen. Má v sebe proste neskutočné čaro. Mne sa film dosť páčil.

Tvář vody (2017)

Vôbec nie som spokojný. Film je zaujímavý, to mu nechám. Nič sa v ňom ale dokopy nedeje, má dlhé nudné pasáže a ani vývoj celého vzťahu hlavných postáv mi neprišiel nejako úchvatne zvládnutý. Hawkins a Shannon to zahrali dobre. Celý film je ale taký nijaký. Plus dávam za dobové kulisy a rekvizity.