• Thriller

Hoši z Brazílie (1978)

Kvalitní thriller, který svého času asi nepřidal některým labilnějším duším klidné spaní, protože v té době bylo téma žijících nacistických zločinců daleko aktuálnějším tématem než dnešní době. Nejvíce mě překvapil věrohodný herecký výkon Gregory Pecka - jeho arogantní výrazy a kecy o rasové nadřazenosti byly naprosto věrohodné, jeden z nejlepších hereckých výkonu jaký jsem dosud viděl.

Dobrodruh (1983)

Hodně slabý film, možná jeden z nejslabších který jsem s Belmondem v hlavní roli doposud viděl. Většinu podstatného už tady shrnuli Matty s Gudaulinem, jen bych chtěl dodat jeden postřeh. Bohužel i tak zkušenému režisérovi, kterým ve své době už Jacques Derey jednoznačně byl, se podařilo dost fatální selhání, když ve filmu místo policejního komisaře, kterého hraje Jean-Paul Belmondo zde vidíme Jean-Paul Belmonda, který si hraje na policejního komisaře. Po většinu filmové stopáže tak scénu okupuje filmová hvězda, které by ženská část obsazení dala klidně i zadarmo a mužská část si po setkání s ním musí lečít své pošramocené chlapské ego. Tohle se prostě nesmí stát (pokud to není vyloženě záměr a to si až tak nemyslím) a posílá to film někam do béčkové úrovně.

Any Old Port! (1932)

Samotný příběh patří spíše k těm slabším, ale všechno se změní jakmile nastoupí Laurel do ringu co by lovná zvěř.

Po dobrodružství Poseidonu (1979)

Přiznávám se zcela dobrovolně, že film Dobrodružství Poseidonu jsem zatím ještě neviděl, takže těžko mužu srovnávat oba filmy, ale tento film i přes přítomnost (mého oblíbence) Michaela Caine mužu hodnotit jen jako opravdu hodně průměrný a realitě hodně vzdálený. Opravdu nejsem žádný odborník na krizové situace, ale čistě co do logiky věcí, pokud bych se dostal na potápějící se loď a podařilo by se mi objevit nějaké přeživší (popřípadě si přivlastnil nějaké peníze), moc bych se nezabýval nějakou sáhodlouhou konverzací a mazal bych rychle pryč. Takhle jsem musel přežít dlouhé minuty zbytečných konverzací, až jsem si někdy trochu škodolibě přál, aby se lodí otřásla mohutná detonace a já si mohl říct "to máte za to".

Návrat pana účetního (1996)

První díl pana účetního byl celkem povedený a držel si určitou úroveň, bohužel od druhého dílu dál to všechno směřuje ... no však víte kam.

Na samotě u lesa (1976)

Za čtyřicet let se toho opravdu hodně změnilo a víkendové lufťáky nahradila obludnost moderní doby zvaná satelitní městečka. Ale všechna čest, tahle filmová klasika nic neztratila ze své panenské krásy a není prakticky měsíce, abych si v nějaké souvislosti nevzpomněl na pana Lorence - nejlevnějšího zedníka v kraji.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Po skončení filmu jsem cítil určité zklamání podobně jako malé dítě, které je s maminkou v obchodě a věří, že se dočká alespoň toho lízátka a nakonec nic nedostane. Možná bylo chybou, že jsem se na tuto skoro nejstarší parodii podíval až po víc jak třiceti letech od jejího vzniku, po všech existujících bláznivých střelách a žhavých výstřelech, které nastavily určitou srovnávácí laťku (a že jí nastavily hodně vysoko). Bohužel vtipů na zasmání moc nebylo, hlavní hrdina bojující se svými válečnými traumaty nevýrazný. Snad jediné, co stalo za pozornost, byl automatický pilot a Kareem Abdul-Jabbar.

Sedmá rota za úplňku (1977)

"Já mám svou síť, žena má svou síť, švára má svou síť." Po prvních patnácti minutách jsem měl chuť vypnout televizi, ale nakonec dobře, že jsem to neudělal, protože takové odbojáře jen tak svět neviděl. Stará dobra frncouzská komedie.

Nesprávná truhla (1966)

Na můj vkus až moc střelená anglická černá komedie, která na mě jakožto suchozemského středoevropana moc nezabrala. Hlavně konec je těžce ujetý. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak obyčejný průměr, u kterého nevidím jediný důvod, proč bych jí měl vidět ještě jednou.

Prachy v prachu (1982)

Do samotného přepadení se nic vyloženě přelomového neděje, ale jakmile dvojce překročí práh dveří pobočky, nastává naprosto neskutečná zábava, která nemá a asi už ani nebude mít ve svém žánru konkurenci. Za první půlku ***, za druhou jasných *****.