• Thriller

Soukromá škola (1983)

Na tuhle teenegerskou komedii si pamatuji ještě z počátku 90. let, kdy jsem byl školou povinný. Nejvíce se mi tehdy líbila Jordana hopsající na koni :-) Rozhodně je to komedie, která ničím neurazí, protože tehdy ještě dobře věděli, kde je ona pomyslná hrana mezi komickou situací a trapností. Možná je jedna hvězdička navíc z nostalgie, ale mi se prostě humor typu "jaký je kurz, že vytáhne kozy z chlívku" docela líbil.

Playgirls (1995)

Oproti druhému pokračování se v prvnímu dílu vyskytuje i pár osob, které sice neumí hrat, ale zase působí civilně a celkem sympaticky. A za odvahu paní Kuklové něco ukázat :-)

Letadlová loď Enterprise (2006) (seriál)

Jestliže se mi něco na američanech libí, tak je to jejich úcta a hrdost ke svým válečným veteránům. Bohužel, je to trochu smutný kontrast s naším národem, kde každý zná září 1938, srpen 1968 a podle těchto historických události hodnoti celou naší armádu a dost se přehlíží různé zapomenuté boje, kde se naší vojáci či legionáři vyznamenali. Ale zpátky k tématu. Ona americká hrdost a patriotismus prolézající celým dokumentem může někomu lést na nervy, ale je třeba si otevřeně říct, že úspěch letadlové lodi Enterprise (a všech členů její posádky) je v historii válek prakticky nepřekonatelný. Je trochu paradoxem, že "Big E" stačilo k nesmrtelnosti jen tři a půl roku a ještě větším paradoxem, že nebýt velkého štěstí, mohla se klidně stát prvním cílem japonských útoků na Pearl Harbor. Seriál má spoustu vizuálních nedostatků (hlavně mě štvali několikrát opakované scény) a potvrzuje zažité pravidlo, že jedinou skutečnou továrnou na kvalitní dokumenty je BBC, ale jako fanoušek historie (a vzhledem ke svému nicku) nemůžu dát méně než čtyři hvězdičky. P.S. Nedávno byla sepsána petice, aby se nová letadlová loď, která se má spustit někdy v roce 2020, jmenovala právě Enterprise (nynější 50 roků stará jaderná letadlová loď Enterprise půjde za dva roky do důchodu)

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Po první pěti minutách jsem byl natěšený, že zase po dlouhé době vidím moderní komedii, kde se pobavím, bohužel s každou další minutou jako by film ztrácel na originalitě a stávalo se z něj čím dál větší klišé. Výsledek je tak někde na půl cesty - celkově jsem nebyl z filmu nadšeny ale ani nějak extra zklamán. Otázka je jestli je to dobře ? No nebudu to řešit – jedno kouknutí mi stačilo. 60 % je hezké číslo. „Přišel tu kvůli tobě“. „Kdo" ? „Ten, koho škrtíš.“

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Pro mě osobně nejlepší film Terence Hilla a Buda Spencera. Je to jednoduché, je to předvídavé, ale nemůžu si prostě pomoci - já se dobře bavil.

Velký šéf (1969)

Velký šéf bohužel patří k filmům, které zub času už trochu nahlodal. Film sice obsahuje spoustu nezapomenutelných scének (útěk z vězení, převoz Belmonda v posteli, zlobivá zuzanka atd.), ale jako celek působí trochu nekompaktně a nevyváženě. Všichni čtyři hlavní protagonisté se sice snaží jak o život, ale často jsem měl pocit, že neměli co hrát. Hodnocení - 70 %.

Manželé z roku II (1971)

Revoluce je doba značně nejistá a s Jeanem Paulem Belmondem si pěkně zahrává. Jednou je za zachránce, podruhé mu jako zrádci hrozí gilotina. A k tomu ty ženy - kdyby jenom věděly, co vlastně chcou :-) Stará dobra francouzská klasika za čtyři hvězdičky.

Tango a Cash (1989)

Tango a Cash, Cash a Tango, dvě šedé myšky otravující život všemocnému šefu nakromafie, který se je rozhodne odklidit do fešáckého vězení mezi nové (či staronové) kamarády. Stará dobrá klasika, kterou táhne ukecaný Kurt Russell a která si hrdě zaslouží punc "akční komedie".

Playgirls II (1995) odpad!

Jsou filmy, u kterých druhé pokračování celkem logicky nemůže dosáhnout kvality prvního dílu. A jsou filmy, jejichž první díl nasadil laťku tak hluboko, že nikdo neočekává, že by po té blamáži vůbec přišlo druhé pokračování. Ale Vít Olmer to dokázal - ještě štěstí, že máme tu demokracii, protože za tohle by zasloužil veřejnou popravu jako vystrahu pro ostatní rádobyumělce.

Pošetilost mocných (1971)

Funesovi by lidé fandili i kdyby hrál samotného Jacka Rozparovače. Zde jako ulisný a chamtivý pletichář coby ministr financí španělského královského dvora je prostě dokonalý.