Mamma Mia! (2008)

Tak já byla móóóc nadšená. Totální relax. Měla jsem zamluvené DVD na první den oficiálního prodeje jako dárek pro rodiče, kteří už do kina nechodí. Nakonec jsme ho koupili 2x, protože by nám bylo trapné prosit o zapůjčení. Prostě jsme nemohli vydržet. Koho znám, tak byl opravdu nadšený. Přitom originální písně Abby nemám ráda.

Fantastický pan Lišák (2009)

Moc dobré. Koukali jsme se dva dospělí a dva čtyřletí kluci. NĚKOLIKRÁT v průběhu jednoho týdne. Kluci vydželi celý film a my také. Přitom to není film typu Shreck, dokonce bych si myslela, že je to hlavně pro dospělé. Příjemné překvapení !

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

S předlohou to má společný sice pouze hlavní motiv, ale to nevadí. Pěkná výprava, má to spád a když je v titulcích Jackie Chan, tak vlastně nemůžete být překvapeni tím, co vidíte. Dětem se to bude líbit :))) Fogg je na mě moc střelený, ale ve filmu je vše jinak, takže ani tahle změna není ke škodě.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Jako skalní fanynka Terminátorů mohu objektivně prohlásit: něco tomu chybí. To, že jsem trojku viděla jen jednou a zapoměla na ní...

Les contes d'Hoffmann (The Tales of Hoffmann) (1981) (divadelní záznam)

Viděla jsem to jako dítě. Vím, že příběh a hlavně hudba na mě udělala ohromný dojem a občas si vzpomenu, že bych si to chtěla ještě poslechnout. Jsem člověk bez hudebního sluchu a mně utkví opravdu jen silná melodie, ale pamatuji se, že jsem si ještě dlouho broukala. Musely být opravdu dobře natočené, protože dítě a opera...:))) Dávám si Hofmanovy povídky do budíčku :)))

Georges Bizet: Carmen (1984)

Viděla jsem to jako dítě, hudba překrásná, ale já mám problém s příběhem.:))) Nesnáším, když je někdo schopen zahodit vše kvůli někomu, kdo si to nezaslouží.

Bratr (1997)

Je to už dlouho, co jsem to viděla, ale kdysi na mě Bratr nechal velký dojem. Tím, že o Rusku slyšíme drsné zkazky, člověk prostě neví, jestli by to nebylo možné :)))

Na sv. Valentýna (2010)

Strašně podobné Lásce nebeské, ale tím film falešně ztrácí body. Napřed jsem totiž byla zklamaná a pořád myslela na to, o kolik byla Láska nebeská lepší. Až další dny ,když jsem se smíchem vyprávěla scénky, jsem si uvědomila, že to byl hezký kousek. Víc legrační než romantický. Obzvláště vtipné: Queen Latifah omylem vezme telefon za Anne Hathaway :)))

Pretty Woman (1990)

Už 20 let pěkný film :))) Hlášky z filmu jsou tak známé a některé scény nesmrtelně oblíbené, že Julia Roberts jednou větou roztomile "paroduje" sama sebe ve filmu "Na sv. Valentýna"

Návrat do Cold Mountain (2003)

Pěkné, dramatické, výborné herecké výkony, ale já už to raději nechci vidět. Celý film jsem odpočítávala minuty do konce, v hrůze o hlavního hrdinu. Držela jsem palce a stejně to nestačilo :)))