Nedotknutelní (2011)

Unikátní koktejl dojemnosti a humoru. A v obou případech přichází na pořad dne společný jmenovatel- upřímnost. A díky tomu výtečným protagonistům nejen jejich příběh věříte, vy ho jako divák spolu s nimi prožíváte. K tomu všemu hraje úžasný hudební podkres a celkově tak jde o brilantní kousek. Ke stovce chybělo malinko, pokazil ji jen až moc průhledný závěr. Edit: Po druhém shlédnutí přeci jen zvedám o deset na plnou palbu a navíc vkládám do svého top 10. 100 % Oblíbená část- návštěva divadla

Sedm životů (2008)

V mých očích neskutečně silný příběh během něhož mám na krajíčku. Při opakovaném shlédnutí, kdy už víte, jak to ve finále skončí, není dopad na diváka takový jako poprvé, ale já si to dokážu prožít i tak. Ústřední myšlenka je uvěřitelná a přitom unikátní. Hudba příběh skvěle doprovází a herci svými výbornými výkony vše jen podtrhují. A přestože to vyzní asi paradoxně, tak teď, čerstvě po závěrečných titulcích, nevím co víc napsat. Nebo spíš nechci víc psát. 100 % Oblíbená část- opravený slon

Sprosťárny (2013)

Takhle chytrou, vtipnou, nepředvídatelnou, ale i dojemnou záležitost jsem neviděl už ani nepamatuju a daný mix se povedl namíchat s neuvěřitelnou lehkostí a grácií. Bateman je chvíli k sežrání, jindy zase na přesdržku, ale vždycky vás zaujme, ať už se právě nachází v jakékoliv poloze. Z jeho role jako by prýštil elán a nadšení do práce, kterou na pomyslném plátně odvádí. K tomu mu výborně sekunduje Rohan Chand a pro mě je tak extrémně obtížné v tomto skvostu najít nedostatky. Tím největším tak zůstává pitomý český název, který se snímkem téměř nekoresponduje. K plnému prožitku jednoznačně doporučuji zdatnějším angličtinářům původní znění s titulky, protože u dabingu se obávám, že zanikne kouzlo některých dvojsmyslů. 100 % Oblíbená část- Guyova oplátka urážky jedné z matek v restauraci

Království (2007)

Co se mi na Království líbí nejvíc? Asi to, že nevykresluje příběh jen z jedné (americké) strany, ale nechává diváka nahlédnout i za arabskou oponu. Nejsou tu totiž jen záporáci, ale je zde i několik místních klaďasů, kterým je věnován sice relativně malý, ale přece jen nějaký prostor. A to je nesmírně osvěžující, protože si dokážu bez problémů představit, že se tvůrci mohli věnovat jen osudu čtveřice z USA a diváka tak připravit o to pověstné něco navíc. Takhle máme nejen flák, ale i koření. Prakticky nemám výtky k hereckému obsazení, hudba na jedničku, kamera umí vykouzlit ohromující momenty. Co ještě dodat? Asi už jen hodnocení- 100 %. Oblíbená část- závěrečná duální prostřihová scéna před titulky

Smrt čeká všude (2008)

Viděno samozřejmě opakovaně (jinak bych to těžko mohl zařadit do mého top 10), ale pokaždé zážitek silný tak, jako bych to shlédl poprvé. Renner hraje úžasně a přestože ne vždy budete s jeho postavou souhlasit, tak jako seržant James je připraven nést následky svých rozhodnutí. A že ne vždy budou růžové a pozitivní. V kladném hodnocení nelze opomenout kameru, protože se dočkáte spousty kvalitní práce a nejednoho unikátního momentu. Ač je stopáž více jak dvouhodinová, nuda v mém případě nepřichází na pořad dne. Jen víc takových snímků! 100 % Oblíbená část- záběr na vzedmutý prach z vraku auta po výbuchu

Jako za starejch časů (2012)

Po chvilce přemýšlení ještě měním ze čtyřech hvězd na plnej kotel. A proč? Už dlouho jsem totiž nebyl takto mile překvapen a potěšen. Ačkoliv hlavní postavy jsou záporáci, tak jim nelze nefandit. Obsazení se vydařilo na jedničku od největších rolí (jistota Pacino, parádní Walken, kterého jinak ani nemám rád!), přes vedlejší až po ty okrajové (nádherné a sympatické snad všechny holky- vnučka, partnerka pro tanec, šlapky v domě). Chlapi berou život tak jak je a situace jak přijdou. Nemohu než obdivovat. Pointy a směřování leckterých scén, stejně jako dialogy, jsou brilantní a i když mě za to někdo možná bude chtít kamenovat, tak já si několikrát během stopáže vybavil Pulp Fiction. K naprosté a bezvýhradní spokojenosti mi chyběl jen ještě výraznější soundtrack, kvůli čemuž jsem původně na chvilku dal o fous nižší hodnocení. Jenže ani ten nebyl špatný, byl "jen" dobrý. Takže čert to vem, bez jakýchkoliv výčitek 100 %. Oblíbená část- reakce doktora na otázku: "Jste opravdovej doktor?"

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nechci se rozepisovat, protože toto je jeden z filmů, který se prostě musí vidět. Abych to ale neodbyl jen jednou neurčitou větou, tak jde o příběh člověka, který se v určité chvíli rozhodne pustit do života po hlavě. Humor je vkusný a chytrý a vše se odehrává za doprovodu naprosto úžasného soundtracku. Edit: po druhém shlédnutí měním z devadesáti na absolutní hodnocení a vkládám do mých top 10 filmů. 100 % Oblíbená část- scéna podkreslená skladbou Space Oddity

Patrola (2012)

Film, který se mi v mé aktuální životní situaci naprosto přesně trefil do vkusu. Ačkoli jsem k Gyllenhaalovi v úvodu nechoval moc sympatií, postupem času si mě stále víc získával až mi nakonec nevadil. Peña taky v pořádku a samozřejmě moje milovaná Anna Kendrick byla třešničkou na dortu, ačkoli nebyla až tolik k vidění. Kamera je výborná, kontaktní, ale ne vlezlá a přespříliš roztřesená, jak se to v poslední době stává. Hudba boží. Nic bych ve scénáři neměnil, neodebíral, ale ani nepřidával. I ta poslední scéna byla dle mého zařazena s citem pro celkový zážitek. Absolutní hodnocení a změna v mém top 10 filmů. 100 % Oblíbená část- "Chci aby moje dítě dělalo poctivou práci..."

The Hire: Star (2001)

100 % Oblíbená část- Clive ukazující, že umí i bez rukou