Anna Karenina (2012)

Když pominu plytkost knižní předlohy, která se hodí pro hodinový TV film, ale rozhodně ne pro celovečerní dvouhodinový snímek, tak scénář měl jednoznačně být přepracován tak, aby nenudil. Pokus o natočení divadelně-ateliérového filmu, kdy ušetříme za výpravu, ale divák bude mít pocit, že se nehnul z jednoho holywoodského studia, hrubě nevyšel. Digitální efekty vypadaly jak ze špatné počítačové hry a nakonec i herecké výkony působily strojeně jako všechno ostatní.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Fantastický koncept. Velmi pravděpodobné problémy blízké budoucnosti ve slušivém a originálním hávu, na kterém se nešetřilo. Každý díl hrají jiní, a přesto stále výborní herci, kterých má Británie očividně velkou zásobu. Výsledným efektem je necelá hodinka bez dechu.

Na dřeň (2012)

Ukázkový I-don't-give-a-shit hlavní hrdina ve filmu, který v paměti nezůstane déle než několik hodin.

Hledá se prezident (2013)

Pravda a láska vítězí pouze v pohádkách. ... já se z toho prasete nehroutím.

Smrtonosná past (1988)

John Rambo vládne lesu, John McClane zase betonu. A když už na něho vyskočí německý zombie, zachrání ho chrabrý americký šerif.

Poslední skaut (1991)

Napěchované hláškami až po strop, jedna vtipnější než druhá.

Pláž (2000)

Mohlo z toho být výborné dobrodružné drama, pokud by se scénáristé zaměřili více na původní cestovatelskou trojici a necpali do děje zbytečně psychedelické vztahy v komunitě.

Elitní jednotka (2007)

Hodně kritický pohled na brazilskou policii. Filmaři se vyžívají v naturalistickém vyobrazení výslechů a výcviku, ale trošku pokulhávají při natáčení přestřelek a akčních scén.

Diktátor (1940)

Asi velký a velmi důležitý film své doby, který končí zásadním poselstvím. Bohužel mi není blízký Chaplinův humor, takže jsem převážnou většinu filmu považoval za nudnou nebo trapnou. Co ale obdivuji je Chaplinova schopnost věrohodné imitace německého krutovládce.

Královská aféra (2012)

Intrikářské drama, kde jsem ale už od začátku tušil, jak všechno dopadne. K tradičně výbornému Mikkelsenovi se tentokrát přidali i další dobří herci, takže opravdu je na co se dívat.