• Pohádka

Jih proti Severu (1939)

Jsou filmy, které nezastarávají a filmy, které ano. Jih proti Severu je bohužel ten první případ. A není to problém knižní předlohy - ta se mi velice líbila, ale film mě prostě nechytil. (P.S. Ta Scarlettina služka je naprosto nesnesitelná.)

Šéfkuchař na grilu (2014)

Trochu reklama na Twitter a návod, jak ho použít k propagování vlastního businessu, trochu slabší příběh o sbližování otce a syna. Nejlepší jsou části, ve kterých se vaří (kterých je naštěstí dost), které vám reálně navozují chutě a touhu jít si něco uvařit.

Nekonečná láska (2014)

Slušné naplnění klasické šablony bohatá dívka, chudý kluk a rodiče (v tomto případě otec), co jejich lásce nepřejí. V tomto případě jejich "nekonečná láska" bojuje i traumatem z mrtvého sourozence a s otcem, který se chová mimořádně hrozně. Ale dívá se na to dobře :)

Zloba - Královna černé magie (2014)

Sólo pro Angelinu Jolie. Docela mne baví tyhle moderní variace pohádek, které se snaží rozbourat stereotypy a přijít s něčím novým. Podobně jako macecha (Cate Blanchett) v Popelce, i Maleficent přestává být pouhou personifikací zla, naopak se z ní stává osoba s vlastní historií, city a motivy. A ukazuje se, že to velice dobře funguje. Bohužel kromě Angeliny Jolie a krále, který přesvědčivě propadá vlastnímu šílenství, další části filmu se příliš nepovedly. Celé je to dlouhé, zaměřené na digitální triky, Aurora je nesmírně bezvýrazná a otravná a kmotřičky víly nesnesitelné. Docela ráda bych to celé viděla jako film zaměřený na dospělého diváka.

Já, padouch 2 (2013)

Příliš nechápu to poměrně vysoké hodnocení. Nepříliš objevná zápletka (chápu, že je to animák pro děti, ale stejně) doplněná o hrozivou romantickou zápletku. A k tomu ti mimoni - pořád jenom vydávají nějaké skřeky, padají a mlátí se. Já chci chytrý humor!

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Nejpříjemnější z letošních vánočních pohádek. Trochu nechápu její neustálé srovnávání s Popelkou, neboť tyto dvě pohádky nemají prakticky nic společného, vyjma toho, že hlavní hrdinka má ráda svého koně. Konečně pohádka, která má hudbu, kde se mluví spisovně a zdvořile a kde hlavní postavy působí sympaticky. A nikdo se tam příšerně nepitvoří.

Interview s upírem (1994)

Já a upíři si nepopovídáme. Nedokázali mě zabavit ani na dvouapůhodinové cestě autobusem, kdy jsem věru neměla vůbec nic jiného na práci a mohla jsem se jim plně věnovat. Louis je fňukna (v čemž souhlasím s Lestatem), Lestate je zase mírně vyšinutý a vrcholem jejich podivné trojice je Claudia, jejíž vztah k oběma je slušně řečeno trochu zvláštní. Je to zdlouhavé, podivné a nechytlo mě to.

První republika (2014) (seriál)

A ta duchařská linka, která nahrazovala scénáristy při posouvání děje kupředu, byla jako co? A taky to mohlo být tak o polovinu kratší. Vlastně jsem se třemi hvězdičkami ještě hodná...