• Krátkometrážní

Bláznivá střela (1988)

Skvělá parodie všemožných policejních filmů a noir detektivek s neméně skvělým Leslie Neilsenem. Nutno vidět. 5*

Pot a krev (2013)

Na tenhle film mě dostatečně navnadil už první trailer. I když z klidnější první půlky filmu byste to neřekli, nakonec to opravdu byla testosteronem napumpovaná akce v čele s pobožným "The Rocekm", nesmrtelným "Monkem" a jako vždy chladným Edem Harrisem. Že by u Michaela Baye platilo čím menší rozpočet, tím lepší film? Kromě jednoho výbuchu si zde totiž žádný neužil a spíš jel bomby v posilovně - a bylo to dobře. Neotřelá a svěží letní zábava. Za mě 4*. "This is still based on real story."

Přísně tajné! (1984)

V pořadí třetí počin trojce Zucker, Abrahams, Zucker své tvůrce rozhodně nezapře. Přestože vptipy jsou zde servírovány pořádně až v druhé polovině filmu a pořád ne s takovou frekvencí, jako třeba u "Airplane!", jedná se stále o skvělou a vtipnou parodii. 4*.

Underworld: Probuzení (2012)

Ani návrat stále sexy Kate, přítomnost Charlese Dance a povedené akční scény bohužel nezachránily čtvrtý Underworld. Děj je prázdný, stejně tak scénář, a kromě té akce působí film velmi budgetově. Nejhorší na tom ale je, že ve své relativně krátké stopáži končí obrovským cliffhangerem a člověk má tak pocit jakoby zhlédl nedokončený film. Ovšem jestli má být další pokračování v kvalitativním duchu Resident Evila, tak už radši ne... 2*

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Skvělé pokračování, které si i bez původních tvůrců zachovalo svoje kouzlo. Finkleman to zmáknul dobře. Celý děj i vtipné situace jsou prakticky variací na ty z předchozího dílu, ale fungují stejně dobře. 4*.

Scary Movie 5 (2013)

Další přírůstek v této, poslední dobou, dost upadající sérii. Čekal jsem odpad, ale překvapivě to tak špatné nebylo. Když si odmyslíte tu stupiditu, tak se i trochu pobavíte. Trailer sice lákal hlavně na Charlieho Sheena a Lindsay Lohan - ti se ve filmu objeví asi na 5 minut, ale stojí to za to. Jako u každého Scary Movie se i zde dočkáme parodií na hned několik filmů. Hlavně tedy Paranormal Activity, pak Cabin in the Woods, Rise of the Planet Apes, Black Swan a Inception (která byla dost povedená). Ušetřeni nebyli ani Tiger Woods, nebo k mému překvapení - mem The most interesting man in the world :D. Dávám 2*. P.S. Ashley Tisdale byla neskutečně hot.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Třetí Underworld a zároveň prequel k předchozím dvěma dílům - tentokrát tedy (bohužel) bez Kate Beckinsale. Ubylo akce a lokací, ale na druhou stranu zase přibylo Billyho Nighya. Příběh zná nazpaměť každý, kdo viděl předchozí díl, takže film nemá v čem překvapit. A kupodivu i přes příjemně krátkou stopáž se našly hluché momenty. Nemůžu jinak, než 2* - sice velmi dobré 2*, ale na 3 to prostě nemá.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Skvělá komedie prošpikovaná vtípky a parodiemi a zaryté filmové klišé. Tvůrčí rukopis tria Zucker, Zucker, Abrahams se zkrátka nezapřel. Ale i přes promyšlenost a detailnost jednotlivých scén jsem se nebavil tak dobře, jako třeba u Hot Shots. Za mě tedy lepší 4*.

Underworld: Evolution (2006)

Pokračování Underwolrdu začíná víceméně tam, kde předchozí díl skončil. Celkově je ale "dvojka" o něco akčnější, brutálnější a víc sexy (dočkáme se o Kate bez svého obvyklého oblečku ;)). Bohužel na úkor toho utrpěl trochu příběh, který je zde jen "aby se neřeklo", také všudypřítomné "vysvětlující" flashbacky mi už šly trochu na nervy. Každopádně pořád se jedná o 3 hvězdičkovou zábavu. I když tentokrát už s odřenýma ušima.

Underworld (2003)

Béčková akční zábava, která staví především na svém vizuálním zpracování a Kate Beckinsale ohánějící se automatickými pistolemi v sexy latexovém oblečku. Jinak nic extra. Upíří a vlkodlak-ská mytologie je zde sice zajímavě zpracována, ale filmu chybí hloubka. Herecké výkony jsou celkem solidní, ale Kate se podle mě mohla trochu více blýsknout s akrobatickými kousky ala Matrix (atmosféru na to má film ideální), místo toho si vystačila s pistolemi s jak jinak, než nekonečnými zásobníky. Pro mě slušné 3*.