srolyma

srolyma

Radek Šrol

okres Trutnov


2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
  • 7.5.2021  17:29
  Shorta (2020)
  ****

  Tak už nejen ve Státech, kde řádí rabující teroristi z BLM, nejen ve Francii, kde no-go zóny rostou jako houby po dešti, ale už i v Království dánském, zemi Hamleta a Malé mořské víly, pořádají nebílí nedomorodci pogromy na policisty. Dva nešťastní strážci zákona a veřejného pořádku se bohužel ocitnou uprostřed kdysi vzkvétajícího kodaňského sídliště, nyní vybydleného arabského ghetta, bez posil a bez pomoci napospas ozbrojeným zdivočelým hordám toužícím je zlikvidovat. A tak jim nezbývá než aby si jako osamělí vikingští bersekři probili cestu z nepřátelského území ve vlastní zemi zpět do bezpečí. Je to hodně podobné francouzským Bídníkům (těm novým, ne Jean Valjean) a je jen dobře, že se takové filmy točí a upozorňují tak na to, že multikulti politika patří mezi největší současné hrozby.

  • 7.5.2021  17:27

  Česká filmová nová vlna dorazila po padesáti letech do Ruska. Tématem, černobílým zpracováním a hlavně výbornou kvalitou se to velice podobá českým trezorovým filmům z 60. let. Sovětský svaz, rok 1962, zdražování potravin, snižování mezd. Dělníci v jednom malém městečku vyhlásí stávku a vyrazí do ulic. A to si rudá komunistická mašinerie samozřejmě nemůže nechat líbit. Povolá armádu, město uzavře, nebojí se střílet do davu a hromadně zatýkat. A pak hlavně všechno ututlat. Drsné, syrové a hlavně realisticky zpracované, takže uvěřitelné. Jo, tohle se Rusům mimořádně povedlo.

  • 7.5.2021  17:26
  Wrong Turn (2021)
  ***

  Typické schéma vidláckých hororů, kdy skupinka turistů narazí na nějakém odlehlém místě na několik rednecků, mezi jejichž koníčky patří kromě incestu a zoofilie i zabíjení zbloudilých pocestných. Tentokrát je to parta městských levicových intelektuálů versus komunita stoupenců pomatené záškolačky Gréty (nejspíš). Přestože mají obě skupiny stejný světonázor, tak místo toho aby si přátelsky poklábosili o významu neziskovek, udržitelných zdrojích energie, uhlíkové stopě či bezodpadovém hospodářství, dojde rovnou a bez zbytečných řečí na zabíjení a mrzačení. Místy to sice moc nedávalo smysl, ale dalo se to.

  • 7.5.2021  17:21

  Celkem vtipná polská blbůstka pro Netflix o jedné silvestrovské oslavě, která skončí přesně tak, jak slibuje v názvu. Místy sice vyznívá více do trapna, ale je tam několik vydařených situací, které to zachraňují.

  • 7.5.2021  17:19
  Burn Out (2017)
  ****

  Amatérský motocyklový závodník má šanci na angažmá v profi týmu. Bohužel se jeho tupá araboidní ex-přítelkyně zaplete s cikánskou drogovou mafií a on se jí rozhodne s tímhle problémem pomoci. A tak místo závodění na okruhu závodí s pytlem drog na zádech s poldama v patách jako kurýr. Francouzi tyhle akčňáky pořád umí na výbornou. Taky mají kde brát inspiraci. Už ne kavárničky, šansony a Toulouse-Lautrec, ale Arabové, černoši, cikáni, střílečky, rabování, zapalování aut a všudypřítomné násilí, to je bohužel současná (nejen) francouzská realita.

  • 7.5.2021  17:17
  Sputnik (2020)
  ***

  Hrdinný sovětský kosmonaut si ze svých toulek po vesmíru přiveze, aniž by to chudák tušil, soudruha mimozemšťana. Ten bydlí v kosmonautově krku, v noci vylézá a zcela nesoudružsky se krmí sovětskými občany. Protože by se ale takovýto hladový spřátelený soudruh mohl využít jako zbraň proti prohnilým kapitalistům, je hrdinný kosmonaut i se svým nájemníkem uzavřen na tajné vojenské základně, kde ho sovětští lékaři podrobují nejrůznějším testům a snaží se mimozemskou návštěvu ochočit. Ale soudruh mimozemšťan je liška podšitá a jen tak poslouchat nehodlá. No, nebylo to špatný. Trochu úspornější, ale dalo se to.

  • 7.5.2021  17:12
  Chlast (2020)
  ****

  Aneb alkoholici všech zemí spojme se a udělejme si ten svět krásnější! Parádní film o radostech a krásách každodenního mírného popíjení alkoholu, které má za následek prudký nárůst charismatu, popularity, sebevědomí a životního elánu. Na jižní Moravě už o tom vědí dávno.

  • 7.5.2021  17:07

  Metoo kravina. Ženská chodí každý týden do baru, kde předstírá, že je úplně na plech a čeká, až si ji nějaký zoufalec odvede k sobě domů. A tam najednou - tadááá, překvapení, jsem úplně střízlivá! Tímhle nečekaným odhalením toho chlapa samozřejmě ukrutně poníží a zesměšní. Posléze vychází najevo, že tohle divadýlko je myšleno jako důmyslná pomsta za krutý osud její kamarádky, která se ve stavu těžké opilosti vyspala se spolužákem, druhý den si to nepamatovala, což ji natolik zamrzelo, že si radši vzala život. Pak se to celé zvrátí do romantické komedie, aby to nakonec dospělo do finální pomsty. Je to špatný jako revenge, je to špatný jako romantika, je to špatný celý.

  • 7.5.2021  17:05

  Kolekce hororových povídek s důrazem spíš na efekt než na nějakou atmosféru nebo lekačky. Takže je tu příšera v záchodové skříňce, porod penisem, rozčtvrcená vegetativní manželka, upálené malé děti s ostrými zoubky a k tomu spousta krve a různých tělních i mimotělních tekutin. Kdyby to aspoň bylo zábavné. Není.

  • 7.5.2021  17:03

  Mysteriózní film o tajemném sanatoriu ve švýcarských Alpách, kde se léčí staří vyhořelí podnikatelé a to tak úspěšně, že se jim ani nechce domů. Už nikdy. A do toho sanatoria přijíždí mladý nevyhořelý podnikatel, aby jednoho takového starého vyhořelého odvezl zpět do práce ve firmě. Což se ukáže jako ne úplně jednoduchý úkol. Byl by to výborný film, ale má to bohužel dvě zásadní chyby. Jednak se to až příliš podobá Scorseseho Proklatému ostrovu, a to až tak, že už dopředu očekáváte i stejný konec. Což je ten druhý problém, protože konec stejný není. A nutno říct, bohužel není, protože tak stupidní konec jak z béčkového hororu tu celou pracně budovanou atmosféru sráží minimálně o stupeň dolů. Škoda.

  • 7.5.2021  17:01
  Geomgaek (2020)
  ****

  Korejský historický film ve stylu starých kung-fu rubanic. Stárnoucí poloslepý šermíř ve snaze chránit svou dceru vyřídí nejprve hůlkou a posléze i mečem několikanásobnou přesilu cvičených bojovníků. A to opakovaně. Asijsky přehnané, ale velmi slušné.

  • 9.3.2021  20:10
  Hunted (2020)
  *

  Dva kamarádi tráví svůj volný čas natáčením amatérského porna. Herečky do svých filmů si vybírají v baru a většinou ty dámy nehrají tak úplně dobrovolně. Jedna taková nedobrovolná herecká hvězda chlapcům v lese uteče a začíná klasická hra na honěnou. A ačkoliv se slečna nechová vždy zcela racionálně, tak se jí za pomocí lesních lidí, kamarádského havrana a poslušného psíka celkem daří zlotřilým filmařům unikat. Hrozná blbost.

  • 9.3.2021  20:09
  Irčan (2019)
  ***

  Nesmyslně dlouhý a neúměrně natahovaný příběh o amerických odborářích a jejich napojení na mafii. Utahané, nezáživné, téměř bez akce, z důvodu množství postav poměrně nepřehledné. Na druhou stranu od De Nira a Al Pacina výborně zahrané.

  • 9.3.2021  20:07

  Velmi sugestivní film, který jen potvrzuje, že ne nacisti, ne Tataři, Turci ani Švédovéi, ale komunisti byli, jsou a budou ti největší parchanti. Nabízí se srovnání s Nabarveným ptáčetem (černobílé zpracování, válka), pro mě je Krajina působivější.

  • 9.3.2021  20:06

  Celkem slušný akčňák z dob, kdy Francouzi ještě válčili s Arabama v Alřírsku a ne v Paříži. Žádná velká výprava, pár herců, ale ničemu to nevadilo.

  • 9.3.2021  20:05

  Anče se rozešla s Kubou a žije s Hajným na samotě u lesa. Hajnej klade pasti, Anče prodává kůže, když se v lese náhle objeví zlý vlk. A několik mrtvých lidí. A zraněný cizí chlap. A z poklidného života v lůně přírody je drsný boj o život s opravdu brutálním závěrem.

  • 9.3.2021  20:02
  Tenet (2020)
  ***

  Vzhledem k tomu, že jsem už na začátku nepobral vědecké vysvětlení časových paradoxů, nezbývalo než celý film brát jako standardní výpravný akčňák, ve kterém lidé chodí pozadu, někteří se vyskytují dvakrát, kulky se vrací zpět do zbraní a ptáci při letu couvají. A taky to šlo.

  • 9.3.2021  20:01

  Dvojice zmutovaných bratrů likviduje oddíl polských skautíků. Přiměřeně drsné a krvavé, ale jinak blbost.

  • 9.3.2021  19:59
  Země a krev (2020)
  **

  Arabofrancouz ukradne afrofrancouzovi drogy a jede se schovat na pilu hluboko v lesích, kterou provozuje smrtelně nemocný týpek s hluchoněmou dcerou. Afrofrancouz si pro zboží přijede a rozpoutá se taková neslaná nemastná rubanice.

  • 18.12.2020  17:32

  Ze začátku to vypadá jako pokus o francouzské Rychle a zběsile, jakože tunning, nitro a tak, ale nakonec se z toho vyklube klasická francouzská krimi o křivých poldech a rovném zločinci. A je to krimi mimořádně povedená! A navíc v podstatě zcela bez černochů a arabů, což se ve francouzské kinematografii stalo naposledy někdy v dobách de Funésových.

  • 18.12.2020  17:29
  Tomiris (2019)
  ****

  Kazašská variace na Mulanovic holku. A je třeba před Kazachy hluboce smeknout, protože tenhle výpravný historický akční spektákl je zcela srovnatelný s hollywoodskými blockbustery a dost možná i nad nimi.

  • 18.12.2020  17:28
  Valan (2019)
  ***

  Maďarský film ve stylu drsných skandinávských krimi. Takže sériové vraždy mladých dívek, izolovaná vesnice vysoko v horách, sníh, mráz. A protože v Maďarsku, jak známo, žádné pořádné hory nejsou, dost možná tam není ani sníh, natož vesnice vysoko v horách, tak se to celé odehrává v sousedním Rumunsku. Což sice není na škodu, ale i tak to má do skandinávských krimi dost daleko a stylem to připomíná spíš polské než norské či švédské filmy.

  • 18.12.2020  17:25
  Polar (2019)
  ****

  Tak to si dám líbit. Akční film plný detailního násilí s vtipnými dialogy a drsným osamoceným padesátníkem, který to natře mnohonásobné přesile mladých cvičených zabijáků. Připomíná to staré dobré první dvě smrtonosné pasti s Willisem.

  • 18.12.2020  17:24

  Výborný a na Rusy až nečekaně nepatetický a realistický film. Nesmyslné rozkazy, nulová hodnota lidského života, vše pod dohledem politruků a KGB, místo uvědomělých straníků a vyžehlených komsomolců s úsměvem na tváři špinaví, hladoví a frustrovaní rolníci, zloději, učitelé, a inženýři, kteří se snaží se přežít do dalšího rána. Parádní film.

  • 18.12.2020  17:22
  The Lie (2018)
  **

  Celou dobu to byla celkem slušná psychologická hříčka o tom, že lež nemusí mít vždycky krátké nohy a že může dojít i docela daleko. A pak přišel jakože nečekaný a šokující závěr, díky kterému je najednou chování ústřední lhářky naprosto nelogické a nesmyslné. Škoda.

  • 18.12.2020  17:21
  Vyšinutý (2020)
  ****

  Řádně zešpekovatělý gladiátor Russell Crowe jako vybržďovač, problikávač a vytrubovač, kterému naprosto hrábne a rozjede parádní drsnou vyvražďovačku. Jo, silnice jsou válečná zóna plná vzteklých šílenců s krvavýma očima a silnou károu, radši jezdit vlakem.

  • 18.12.2020  17:19
  Greyhound (2020)
  ****

  Párádní válečný film o cestě flotily amerických lodí přes oceán do Anglie a jejich nerovném boji s krvelačnými německými ponorkami. Napínavé od začátku do konce, perfektní zpracování, výborně odehráno, není co řešit.

  • 18.12.2020  17:18
  Havel (2020)
  **

  Nevypadá to, že by pan režisér byl nějakým velkým obdivovatelem tohoto rozporuplného dramatika a politika. Havel z celého filmu totiž vychází jako zbabělý slaboch, který radši volí ústup místo konfrontace, je až nezdravě fixovaný na dominantní manželku a razantněji se začne projevovat, až když mu jde o prezidentské křeslo. Jako neohrožený král českého disentu je tu vykreslen bodrý Lanďák, který jako jediný dává filmu trochu šmrnc. Typově obsazeno přesně, lokace naopak úplně mimo mísu (Hrádeček, pivovar - to jako fakt??).

  • 18.12.2020  17:16
  3Bobule (2020)
  *

  Nebožtík pan Postránecký se zoufalou snahou napodobit moravský přízvuk pronáší další vinařské moudro „Každá další bobule navíc, už jen horší a horší výsledek přináší“. A je to tak. Každé další pokračování je jen výluhem zdařilé jedničky a neumělou variací neustále stejných situací.

  • 18.12.2020  17:12
  The Outpost (2020)
  ***

  Mistrní váleční taktici z USA postaví vojenskou základnu uprostřed území ovládaném Talibanem na dně údolí, takže každý akbar venčící svoje kozy po okolních vršcích si může na naprosto nechráněné vojáčky s chutí zastřílet. Což se taky zhusta děje. To Evropan s tisíciletou tradicí stavění hradů na kopcích by takovouhle hovadinu nevymyslel. Je jen otázkou času, kdy se dá akbar k akbarovi a z náhodného ostřelování pro ukrácení volné chvíle je najednou masivní útok stovek řvoucích vousáčů a nehezký masakr. První polovina rozvláčná, druhá pak parádní neustávající řežba.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26