srolyma

okres Trutnov

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 1.12.2019  09:34

Fraktura ruky nebo únos a obchod s lidskými orgány? Organizované spiknutí nebo jen magor s úrazem hlavy? Takhle nějak se to po celou dobu přelévá z jedné strany na druhou, hází se drobné indicie, tu pro jednu, tu pro druhou variantu a nevíš vůbec nic až do konce. Skvěle vystavěný příběh!

• 1.12.2019  09:33

Klasická červená knihovna. Nevěrná manželka, okouzlující cizinec a chudák hodný podváděný ňouma manžel. Od prvních minut je jasné, co se stane, jak to bude pokračovat i jak to všechno skončí. Jediné, co stojí za zmínku je to prostředí poválečného Německa. Vybombardovaný Hamburk, lidé živořící v ruinách, z übermanů jsou najednou undermani, namyšlení Britové jako pováleční správci a z toho všeho pramenící vzájemná nenávist mezi oběma národy. Tohle bylo zajímavé, ne nějaká nadržená cuchta rozrajcovaná z chlapa štípajícího dříví.

• 1.12.2019  09:30
    Hellboy (2019)

Krvavá pohádka pro starší děti. Hellboy sice sází jednu ironickou hlášku za druhou, utrženými končetinami, useknutými hlavami a hektolitry krve se tu nešetří, ale tak nějak mě ten původní čertík s Perlmanem bavil víc. Řádění pekelníků v Londýně stálo za to, ale jinak slabota.

• 1.12.2019  09:29

Takový Karate Kid pro dospělé. Lůzr dostane nakládačku, tak se jde učit karate, aby se uměl bránit, klasika. Jen je ta výuka trošku neortodoxní… Parádní film, plný černého humoru, a když to ke konci začne lehce zpomalovat, tak najednou přijde bombastický závěr.

• 1.12.2019  09:26

Už to vypadalo, že Sansa konečně zúročí lekce asertivity, které do ní doslova vtloukal známý lidumil Ramsey Bolton a začne hlava nehlava likvidovat kolem sebe všechno a všechny, což by byla docela prekérka, protože má v sobě jakousi nezničitelnou vesmírnou energii, díky níž je teď nejsilnějším tvorem v celém vesmíru, ale nakonec přijdou na řadu řeči o rodině a přátelství a nemusíš všechno kolem sebe ničit a všem jenom ubližovat, holka, trochu se kroť, to dáš, a je po srandě.

• 1.12.2019  09:25

Klasický Vegův film, takže spousta násilí, většinou brutálního a detailního, jednoduché polské vtípky a v každé větě ku*va. Takže to sice není žádný art, ale tím lépe, aspoň to skvěle pobaví. V hlavní roli, jak ostatně z názvu plyne, jsou ženy – bývalá mafiánka, současná mafiánka, budoucí mafiánka a pro zpestření ještě kolumbijská mafiánka a islamistická mafiánka. Děj skáče od drog, přes výpalné až po mezinárodní terorismus, všeho je moc, ale tak nějak to funguje. A třetí díl je na cestě.

• 1.12.2019  09:24
    Kořist (2019)

Vypadá to, že z každého floridského hurikánu mají největší radost krokouši. Najednou je všude plno vody, takže si krokodýlí rodinka může vyrazit na výlet do centra a navíc je všude spousta velkých tlustých a neohrabaných ryb, které si přímo říkají o nakousnutí. Šanci má jen trénovaná plavkyně, která sice nejdřív svým mizerným výkonem pokazí školní štafetu, ale na krokouše to kupodivu stačí. A jedna rada – až budete po krk ve vodě a kolem vás se bude prohánět stádečko krokodýlů, tak necákejte.

• 1.12.2019  09:22

Protože je spiderman dětský Avenger, tak místo ultimátní řežby ve stylu třeba endgame dostáváme spíš romantickou komedii o první lásce na školním výletě, sem tam obohacenou o nějakou tu light superhrdinskou řezanici. Ale proč ne? Děti to pobaví, patrioty potěší záběry na Prahu a Liberec a pro nás drsňáky jsou tady aspoň ty smrtící drony a destrukce historických center evropských metropolí.

• 1.12.2019  09:21

Neuvěřitelně nudný a k nevydržení se vlekoucí italský film o Romulovi a Removi, který spolehlivě uspí i v deset hodin dopoledne a ani těch několik málo slušných krvavých rubaček to nevytrhne. Většinou se tady jen diskutuje nebo pořvává, řeší se zásadní věci, jako jestli se může překročit posvátný oheň a navíc se to odehrává buď v noci nebo v šeru, takže je houby vidět.

• 1.12.2019  09:18
    John Wick 3 (2019)

Kdo neviděl předchozí díl nebo kdo si ho už nepamatuje (jako já), tak se vůbec nechytá, protože to rovnou bez jakéhokoliv vysvětlení začíná akcí, kdy Wicka z nějakého důvodu nahánějí všichni zabijáci na světě a jakási úřednice z pošty mu odpočítává čas. A i když se časem člověk jakž tak zorientuje, tak se ten dojem z chaotického začátku už moc nevylepší. Akce je ale slušná, to zase jo. Třeba marocká canisterapie byla obzvláště vydařená.

• 1.12.2019  09:17
    Rohy (2013)

Námět mě nezaujal a představa Radcliffa v roli čerta mě přímo děsila, nicméně jsem chtěl vyzkoušet, jestli je mladej od Kinga stejně kvalitní autor jako tatík. A je. Není to sice nijak děsivé, žádný horor spíš mystery, ale na pár brutálních kousků dojde. Nejvíc mi vadily ty rohy, ale natočit film s názvem Rohy bez rohů by asi nebylo úplně ideální. Ale celý film se nakonec překvapivě vydařil.

• 1.12.2019  09:16

Hrozná blbost. Filmy, kde nejde o nic jiného než o drogy, chlast a bezcílné poflakování se, bývají aspoň vtipné. Tady není nic. Vůbec nic.

• 6.10.2019  12:28
    Nejlepší (2017)

Skutečný příběh o tom, jak se dlouholetý aktivní člen polského Socialistického svazu drogově závislé mládeže stane mistrem světa ve dvojitém plavo-kolo-běhu. Poselství filmu je jasné – děti berte drogy, perte to do sebe, co to dá a úspěch vás nemine. Tahle polská blonďatá mánička je toho zářivým příkladem.

• 6.10.2019  12:26
    Donbas (2018)

Několik nesourodých příběhů z ruskými separatisty okupované části východní Ukrajiny. Některé jsou zajímavé (hraniční kontroly, státní krádeže soukromého majetku), některé výborné (lynčování chudáka západního Ukrajince), některé naprosto nesmyslné a trapné (svatební obřad), většina je ale taková nijaká. Jako celek to vůbec nefunguje.

• 6.10.2019  12:26

Další z nekončící řady dětských post-apo sérií typu Hunger games, Divergence, Labyrint a já nevím, co ještě. I tady to vypadá, že to jedním kouskem neskončí. V hlavní roli je polorobotická 300 let stará bojová holčička z Marsu, která stejně jako ostatní děvčata prožívá své první lásky, období vzdoru i první rvačky s nájemnými rovněž polorobotickými zabijáky. Jediné štěstí u téhle v podstatě hrozné kraviny je, že to natočil Robert Rodriguez, takže se nešetří useknutými mechanickými pažemi a nejrůznějšími dalšími končetinami, rozpůlenými hlavami, vyhřezlými hadičkami a stříkající kapalinou.

• 6.10.2019  12:24
    City of Lies (2018)

V Americe na počátku devadesátých let zastřelí 2 černochy. Nic neobvyklého. Jeden hubený, druhý tlustý a oba prý nějací slavní rappeři, či co. A pan Depp coby nejprve aktivní a posléze neaktivní policista se to snaží řešit. A řeší to nějakých dvacet let, protože vše ukazuje na černošské gangy uvnitř policie a tak to nikdo vyřešit ani nechce, aby nebyl nedejbože označený za rasistu. Film je nepřehledný, plný rasismu naruby a přes kvalitní herecké obsazení bohužel nijak zvlášť zajímavý.

• 6.10.2019  12:23

Průměrný horůrek o mexické polednici, strašící děti v sedmdesátých letech v Kalifornii. Klišé za klišé, nesmysl za nesmyslem, nepostraší, nepobaví.

• 6.10.2019  12:22
    Lukas (2018)

Ani nevím, jestli nejslavnější belgický herec Jean-Claude hrál někdy v nějakém jiném belgickém filmu. Ani nevím, jestli jsem vůbec kdy viděl nějaký jiný belgický film. Ale tenhle se povedl. Klasická variace na Volavku, napínavá, akční a od JCVD výborně i když poněkud úsporně, zahraná.

• 6.10.2019  12:08

Velkolepé zakončení avengerovské ságy, které každého posadí na zadek s povzdechem wau - to bohužel nebylo. Mám z toho podobný pocit jako ze závěrečné řady GoT, tedy řemeslně precizní, podívaná úchvatná, ale děj lehce pokulhává a ničím nepřekvapí. Navíc je v marvelovském universu už tolik nejrůznějších postav, že bych se bez pomoci znalého teenagera po své pravici už jen těžko orientoval, kdo kde kdy a proč, což filmu taky moc nepomáhá. Přes všechny výtky je to ovšem i nadále s přehledem nadprůměr.

• 6.10.2019  12:03
    Jsem vrah (2016)

Další skvělý polský film. Tentokrát podle skutečných událostí ze 70. let, kdy v okolí Katowic řádil masový vrah, což soudruhy značně znervózňovalo. Vrah je záhy s velkou slávou dopaden, z vyšetřovatele je velká hvězda, hotový polský Jacek Bond, užívá si darů v podobě nového bytu nebo barevné televize a gratulací od komunistických pohlavárů. Blbý je, že tak nějak chybí důkazy, že skutečně chytili toho pravého. A teď co, nechá to hrdina být, hlavně že je stranický úkol splněn a někdo je dopaden nebo si dá pár panáků vodky a půjde hlavou proti zdi? Skvělý námět, výborné zpracování.

• 6.10.2019  12:02
    Balón (2018)

Výborný německý film podle skutečné události o útěku z lágru jménem NDR do říše svobody s názvem NSR. Pokus o zdolání hranice v balónu hned na začátku filmu selže, takže pak celý film s napětím sledujeme, co se podaří dřív. Dopadení zlotřilých kopečkářů hrdinnou Stasi nebo urychlená výroba dalšího balónu a druhý pokus? Skvěle zpracované, šedá realita DDR je vykreslená dokonale, napětí doslova od začátku do konce.

• 6.10.2019  12:01

Akční film podle skutečných událostí z období kosovské války. Koncem devadesátých let se muslimské obyvatelstvo v jižní části Srbska rozhodne následovat svou přirozenost a začne vraždit, vypalovat a rabovat vše nemuslimské. Když se srbská vláda snaží ve své zemi udržet klid a pořádek, tak jim spravedlivé NATO za trest vybombarduje hlavní město. Ano, to je to neslavné humanitární bombardování, které obhajoval uctívaný humanista VH. Je to ruský film, takže přináší na celou věc striktně černobílý pohled, kde na jedné straně jsou hrdinní a obětaví Rusové, kteří jako jediní neváhají bratrům Srbům pomoci a na straně druhé jsou muslimové vraždící ženy a děti, zlotřilé NATO a proradná EU. Je to samozřejmě patetické, přestřelené, ale akce je to slušná. Sice trochu nepřehledná, ale nenudí.

• 6.10.2019  12:00

Předlohu jsem četl, předchozí filmové zpracování viděl a tak můžu zodpovědně prohlásit, že se to povedlo. Nakonec ani ta jedna zcela zásadní dějová změna nevadila, naopak. Závěr byl díky ní akčnější a děsivější. Nechybí tu napětí, lekačky ani krvavé scény, prostě horůrek, jak má být. V rámci kingovských hororových adaptací určitě lepší průměr.

• 6.10.2019  11:59

Hudební film, kde jde o hudbu až ve druhé řadě. Ono to ani u filmu o začátcích norské blackmetalové scény, konkrétně o skupině Marduk (a Burzum), asi ani jinak nejde. Takže tu máme partičku dost ujetých týpků se zálibou ve zvířecích mrtvolkách, sebevraždách, vypalování kostelů a jiných bohunelibých činnostech, kteří kromě toho všeho taky hrají muziku. Film sice není žádná velká pecka, ale zajímavé to každopádně bylo víc než dost.

• 6.10.2019  11:58

Když na začátku zabijou toho odbarveného Asiata a on se probere do stejného dne, tak jsem si řekl, a sakra. To jako fakt podruhé úplně totéž? Naštěstí ne. Tedy ne úplně. Začnou se tam motat i paralelní dimenze, čímž to dostává aspoň trochu originální zápletku, nicméně zhruba po půl hodině už jsme zase tam, kde jsme byli. Stejné postavy, stejný děj, zívačka.

• 5.7.2019  11:30
    Hotel Mumbai (2018)

Kluci z party vyznavačů jednoho nejmenovaného a zcela mírumilovného náboženství si vezmou samopaly, pár granátů a vydají se realizovat svoji kulturní odlišnost a alternativní společenské návyky do luxusního bombajského hotelu, kde začnou postupně a systematicky vraždit desítky nic netušících hotelových hostů a personálu. Jedná se rekonstrukci události z roku 2006, kdy ještě indická policie nebyla vůbec připravená na ataky těchhle týpků s pokřiveným systémem hodnot, takže trvalo dlouhé hodiny, než se na místo dostaly speciální jednotky. Skvělý film, který ukazuje především na hrdinství a odvahu obyčejných lidí z personálu, kteří do poslední chvíle chrání hosty hotelu bez ohledu na svůj život. Parádní zpracování, napětí od začátku do konce.

• 5.7.2019  11:29

Tahle série byla vždycky zárukou toho nejkvalitnějšího v žánru akčního filmu. Takže i když je tenhle díl znatelně nejslabší, stále je to vysoký nadprůměr. Na druhou stranu je to pořád dokola, nic nového ani překvapivého, pořád vládnou gumové masky a převleky, vymazlené honičky a zdánlivě nesplnitelné úkoly, ale tak nějak už ta pusa u toho zůstává zavřená. Pokud zrovna nezívá…

• 5.7.2019  11:28

Nevzpomínám si, že by některý z předchozích predátorů byla komedie. Měl jsem pocit, že to bylo spíš lehce do hororu. Nicméně tenhle poslední kousek se jako komedie tváří. Pokouší se o rádobyvtipné hlášky, veselé situace a i když se hojně objevují usekané hlavy, končetiny či vyhřezlá střeva, je to celé až nepatřičně odlehčené. A vůbec to k tomu nesedí. Velký zlý predátor, malý hodný predátor, predátorův pejsek, který umí aportovat… cože???

• 5.7.2019  11:27
    Hnüs (2019)

Jo! Takhle má vypadat pořádný hudební životopisný film, ne žádný pištivý zubatý knírači. Sex, drogy, rockandroll bez obalu a pěkně natvrdo! A to ani nejsem fanoušek MC, ale tohle byla fakt paráda.

• 5.7.2019  11:26
    Potomek (2019)

Čekal jsem variaci na Damiena nebo jiné čertovské dítko a tady šlo o reinkarnaci ve stylu Chuckyho. A navíc nic moc. Žádná atmosféra, předvídatelný děj, akce (čti krve) pomálu. Ale závěr byl celkem vydařený.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22