Ultraviolet (2006)

Takže: Staženo, shlédnuto a smazáno. Milla Jovovich je kočka a jen kvůli ní jsem ten film dokoukal. Další plus je, že jsem celou dobu netušil, jak to dopadne. Za Millu a neočekávaný konec dvěhvězdy. Ale jinak: Slabý (slušně řečeno) scénář, příběh na h..vno, děj na p..ču a střídání zk..rvených laciných efektů a velmi neotesanýho zkoušení hrát na city. Za to budiž režisérovi přáno hodně úspěchů, protože to bude mít s takovouhle tvorbou do h..jzlu těžký. Ještě se celkem vyvedl poslední souboj s ohnivými meči. Ale na 3 * to není. To bych nebyl objektivní. 44% - 2*. Víc ani h..vno. PS: Miluju tečky. Bez nich by byl asi můj profil smazanej :-D :-D

Pixely (2010)

Opravdu vynikající úvaha krásně zpracovaná. 100%

Soudce Dredd (1995)

Co se čeká od filmu podle komixu ??? Vážnost ? Silná zápletka nebo složitý příběh a děj ?? Ne. Naopak: Dost nadhledu, špetka humoru, jasně kýčovitý scénář a spousta zbytečně pózujících scén. Těch bylo v tomhle filmy skutečně děsně moc. Tak moc, až to bylo nezdravý a štvalo to. Rob Schneider si zasloužil víc prostoru, protože byl vynikající a perfektně bavil. Celé to nadlehčoval. Měl tam být víc. A Stallone ? Umí hrát jenom jedním způsobem a ten zrovna tady nebyl na škodu. V závěru mi příjde optimální: 60%.

Gamer (2009)

Pár nových a dobrých nápadů, bohužel postavených na otřepaným tématu. Někdo je ve vězení, bojuje, aby se dostal ven a oni nechtěj, aby ven šel. Jestli je tohle originalita, tak já jsem Mojžíš. Měli to pojmout jinak. Ovšem pár myšlenek tam bylo dobrých. Ale pořád postavených na blbý kostře. Tak jako tak 60%.

Univerzální uklízečka (2005)

Miluju britskej humor. I když nechápu, že o něm leckdo říká, že je suchej. Já bych spíš řekl, že je naturaličtější a přirozenější než ten anerickej. Univerzální uklízečka je toho příkladem. Rowna Atkinson a Maggie Smithová v roli, kterou bych do ní nikdy neřekl. Rozhodně 100%. Jdu si to teď pustit znovu :-D

Povstání strojů (2006) (TV film) odpad!

Nádherný obal vás skutečně výborně navnadí. To co příjde potom, je ale hrůza. Za co dát bod ? Za to, že to skončilo. To já ale neudělám. Nechápu, proč se to vůbec točilo. Netuším, kolik byl rozpočet, ale nejvíc asi "sežrali" herci...

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Nekonečný seriál. Co by potřeboval ? Konec. Samozřejmě klasika u českých seriálů: "Zkusíme něco novýho..." No jo. Chvilku to funguje. A potom se kombinuje až do zblbnutí. Už dávno nemá co nabídnout. Bohužel.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Co čekat od českýho seriálu ? Že zezačátku to bude zajímavý, potom se začnou točit herci jako na běžícím pásu a začne to bejt sr..čka. Bude tam p..cat kámen cihlu, každej s každou a každá s každou. To není seriál ale urážka telenovely. Ordinace začala tím, že mělo jít o seriál, pomocí kterého se dozvíte důležitá doktorská názvosloví. Měl bejt užitečnej. Dlouho mu to ale nevydrželo a už první série šla do kopru. Podělali co mohli především u postavy Mazla, kterého hraje Petr Rychlý. Horší než kdyby pejsek s kočičkou dělali časovanou nálož. Tohle totiž bouchlo do televiz milionů lidí v naší republice. -25% Odpad.

TACHO (2010)

Je sice pravda, že Landův scénář byl slabý stejně jako jeho ztvárnění hlavní postavy. Ale co všechno ostatní ? Nebo spíš všichni ostatní. Dva zlodějčci, mafián Dano Dangl, závodník Roman Pomajbo a v neposlední řadě Olga Rounová, která podle mě svoji roli ztvárnila opravdu skvěle. A vy tady dáváte Odpad. Proč ? Nejvíc mě odrovnal komentář: "Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej nácek Landa..." a tak dál. Ale tenhle film zdaleka nestál jenom na Landovi. Rudolfa Hrušínského bylo zajímavý slyšet nadávat. A nejen to. Bylo se na co dívat. Rozhodně lepší než drtivá většina nových českých filmů. 80%

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Pro mě naprosté číslo jedna: Vynikající film. Možná si i z něho vzal Cameron pěknej kus do svého Avatara. Perfektní od začátku do konce. Japonci jsou citliví k filmům. Klika, že to nedělalo USA. Spojení efektů, efektivity, hluboké myšlenky, výborných dialogů a dokonalého hudebního doprovodu. 100%. Pro mě osobně tak 250%. Pořád jsem si říkal, jestli přesně něco takovéhodle už existuje. Jen nechápu, že má tady ten film pouhých 67%. Zasloužil by si minimálně 85%. Ten film má v sobě totiž VŠECHNO. Pokud ho dovedete správně příjmout, máte pocit, jako byste několikát zemřeli. Neuvěřitelný snímek. Řeší otázku života, smrti, dobra, zla, lidské povahy a válek. Ovšem pro uživatele CSFD je často nepochopitelný, což je zapříčiněno jejich... ehm... jednoduchostí... bohužel......... 5* edit: Zapoměl jsem dodat: Když jsem viděl tento film poprvé, upřímě přiznávám, že mě rozbrečel. A při závěrečných titulcích mi došlo.. Sakra... Všechny mé povídky už nemají smysl... Přes měsíc jsem nebyl schopen napsat absolutně NIC. K dnešnímu dni (28.11. 2014) jsem film viděl pětkrát. A pokaždé na mě působil ještě silněji. Je to novými zkušenostmi, které v životě získáte... A pak... Na vás celý film působí ještě silněji...