Californication (2007) (seriál)

První série mi přišla jako takové to chvástání o klácení . Druhá byla už naprosto přesná - paradoxy věrnost / chtíč, nevylučující se Láska k jedné jediné ženě s chutí vyzkoušet všechny zbývající. Pro pány srozumitelné, pro dámy méně. Ale jak známo to je prý dáno geneticky, jak vysvětlují naši přední sexuologové/muži. Dokonalé obsazení Nataschy McElhone.

Barbar (2009)

Geniální.Vykašlete se na všechny interpretace a nechte prostoupit svou duši pocitem z obrazů a atmosféry. Co jiného kdysi muži dělali než odněkud - někam /nikam šli a zabíjeli se navzájem ? Nepotřebovali důvod... Smrt a bolest byly brány jako samozřejmost. Fantazie - konečně mi někdo splnil sen a natočil dokonalou vizi od začátku do konce ! Díky všem tvůrcům. A Mads je archetypální bez debat.

Kawasakiho růže (2009)

Pokud by se pan režisér udržel na uzdě a neměl tendenci divákovi vše dovysvětlit, přidala bych o hvězdu víc.

Sherrybaby (2006)

Věrohodný příběh ze života.

Tak trochu jiná love story (2007)

Zvláštní film. Pomocí nápadité vizualizace buduje působivou atmosféru a zpochybňuje staré dobré jistoty. Poučné pro ženy, které si myslí, že manžel nikdy neodejde...odejde kdykoli bude chtít, aneb tajemná žena je vždy přitažlivější než okoukaná manželka. Konec má poněkud křečovitý závěr...

Český mír (2010)

Jako správný dokument je to taková tragi-komedie. Ještě že jsme tam kde jsme a nikdo se o nás nezajímá, stydět se můžeme sami. Nejde o argumentaci pro x proti, ale o rozhled a kompetenci zúčastněných. Při poslechu "mouder" prostých lidí z vesnice kolem Brd se mi zastavuje nejen rozum. Křupanství, omezenost a čecháčkovství v plné síle. Oproti tomu Jirous na úvodu se svou dějinnou sondou do historie a hláškou :"Promiň že jsme tě nazval kun..., ty čur...!". Lidi kolem Greenpeace se svým naivním pacifismem, mluvčí vojenské policie pan Čermák jako naprosto nejvtipnější "gumová hlava". Jojo, a to se blíží volby.

Funny Games USA (2007) odpad!

Moralista Haneke pranýřuje nesmyslnost násilí nesmyslným dějem filmu, u kterého jsem se nudila už po 20 minutách. Dva aktéři se promenují a deklamují spisovným jazykem jakési nesmysly, do toho terorizují vyplašenou rodinu...ale soucit s nimi nemáte, protože se chovají jako pasivní oběti.

Kick-Ass (2010)

Obsahově naprosto o ničem ovšem vizuálně naprosto dokonalý. Hláška roku : Mrd.m na to. Jdu si pro bazuku !

V hlavní roli já (2008)

Jak přijít nedopatřením k pár mrtvolám v bytě neboli jak je důležité udržovat domácnost v cajku.

3 sezóny v pekle (2009)

Od počátečního klackování a pubertálních keců k vystřízlivění z proletariátu. Bondy jako básník nestál za nic, surrealismus byl jen záminka k chlastání a sexu. Hádek dělá co může a je v roli věrohodný, Karolina Gruszka je pravá femme fatale , velká pochvala Martinovi Hubovi.