Plamen a Citron (2008)

MADS mě baví úplně všude. Tady je opět takový trošku psychicky nevyrovnaný. Ach proč jej tak milujeme ... ?

Černá kniha (2006)

Věrohodné a k zamyšlení vhodné. Kolaborace a čisté ideály. Jak to přežít a moct se na sebe ještě podívat do zrcadla. Ženský to měly vždycky těžký - nejdřív po nich hnutí odporu chce svádění nepřítele a pak se diví , že s ním spí ?

Bathory (2008)

Nechte hraběnku na pokoji !!! Snaha "vyrobit" paralelní vysvětlení jejího legendárního běsnění je směšná ! Dle tohoto podání to byla chudák opuštěná hodná ženská , na kterou to někdo narafičil. Bylinkářka, vždy nápomocná poddaným pomoci, se služkami jednala jako s vlastními ... co to je ??? v 16tém století se na humanismus nehrálo. A i kdyby - tato limonádová úprava je děsivě nevěrohodná, chybí spád, napětí , zato nechtěný humor ne (dva mniši v komickém obsazení Mádl-Polívka mají být parodie na Jméno růže ?) . Kostýmy pěkné, kamera občas snesitelná. Ale k čemu to , když je to hlavně NUDA !? Kdyby někdo konečně sebral odvahu a natočil pořádnou krvavou podívanou bez psychologických můstků a doplnil pokud možno nějakou pěknou symfonickou blackmetalovou hudbou please .

Import/Export (2007)

Nudný polodokument , kde se není možné ani ztotožnit s žádnou z hlavních postav - obě jednají jako loutky. Kde je nějaká jiskra ? Unylá Ukrajinka si nechává všechno líbit a narcis Rakušan jen mlčky trpí při cestování se svým otčímem.

The Runaways (2010)

Dost nuda o tom , jaký je rock´n ´roll prodejná děvka požírající své následovníky.A holky to v podstatě ani nijak zvlášť nechtěly. Otravný macho producent to řekl jasně. Bez budování ega jako u chlapů to je prostě jen manipulace.

Rozchod (2009)

Plný počet pro Kristin ! Vynikající výkon. Věrohodný příběh jakoby dle předvídatelné šablony právě její mistrovský výkon povyšuje nad běžnou produkci. Každá ženská to zná - už to není co bývalo, je sice klídek a jistota, ale podvědomí jen čeká na příležitost všechno spálit a začít znova za každou cenu. JO !

Bleeder (1999)

Klasické severské drama. Parta chlapíků, co se nějak protloukají, jejich přítelkyně a co s tím. Leo jako sadistický cholerik skončil jak si zasloužil. Lenny co se bojí vztahu - Mads v opravdu jiné poloze než ho známe v pozdějších snímcích - doporučuji pro srovnání magnum opus N.W.Refna VALHALLA RISING .

Nebe, Peklo (2010)

Konečně kvalitní a důkladný pohled na naše spoluobčany, kteří holdují svým specifickým zálibám. Pro mě byla nejzajímavější Terezie - silná žena , z které je to cítit i beze slov. Velmi vtipná diskuse v Hell klubu ! A vůbec - žádná úchylka v podstatě neexistuje - oni si pouze realizují to, co je baví. A jsou mnohem vyrovnanější a sympatičtější než "obyčejní" lidé.

Fear X (2003)

Netřeba rozebírat logiku děje stačí se jen ponořit do temných vod zvuků a obrazů. Místy nezapomenutelné. Pomalost není na škodu zkuste se na chvíli vypnout.

Počátek (2010)

Trochu zklamání vylepšené skvělou hudbou a Leonardem , který hraje čím dál líp. Cronenberg s EXISTENZ už k tématu také cosi řekl a mnohem jednodušeji /neznamená hůř. Tady se používají sny pro průmyslovou špionáž a zároveň vstupujeme do osobních traumat Mr. Cobba. Ono " vzdání se " minulosti , ponechání milovaného smrti je rozhodně aktuální téma pro všechny co kdy měli nějaký vztah. Cobbovo a Mal vystavěné město vzpomínek bere dech a scény ze "spodního patra" mě osobně oslovily nejvíc. Naopak zimní bojové cvičení mě nudilo. Za těch 200 milionů to je efektní dílo cílící na spoustu terčů , ovšem poněkud vykalkulované.