Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Vzhledem k předloze, která má pár stran, je vcelku výkon natáhnout to na skoro 3hodiny. Jenže se tam nic neděje, přes usilovnou snahu to skrýt množstvím efektů a vycpávek, je to prostě zbytečné pokračování. Hra na honěnou s drakem to nezachrání.

Vražda (2007) (seriál)

Svetry, cigára, boj s nadřízenými, politika, absence make-upu, ponor do hlubin. Trochu Twin Peaks /zabitá studentka, každý díl je jeden den / , ale seversky vážné, poctivé.

Mildred Pierceová (2011) (seriál)

Kate Winslet je čím dál lepší a tahle dobovka jí přesně sedla.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Konečně ! Dobře udělaný seriál, za který se nemusí tvůrci stydět. Dobré obsazení (hlavně Hynek Čermák), moderní kamera, dialogy sedí, spokojenost. Nesrovnávejte nesrovnavatelné : nejsme v USA , už jenom prosazení natočení bylo v českých poměrech laskavého humoru a TV Nova seriálů docela boj.

Michael Kohlhaas (2013)

Hutná atmosféra v úvodu předznamenává zápletku i hlavní konflikt. Mads opět dokazuje, že s přehledem utáhne celý film. Denis Lavant coby našeptávač také výborný.

Tetsuo (1989)

Naprostá klasika, která byla třeba moc na Blaskoshe ve spacáku:) Drsný, bez kompromisů, úchylná vize, rozhodně ne pro každého. Soundtrack si pouštím, když meju okna.

Žena v kleci (2013)

Klasická detektivka ze Severu : osamělý kouřící nepochopený detektiv plus ochotný parťák vyšetřující záhadu. Četla jsem dříve knihu, film ji věrně zpodobnil.

Thor: Temný svět (2013)

Logiku ani smysl to nemá, ale přesto se mi to líbilo. Místy dokonce i vtipné. Evidentně mají zaděláno i na trojku.

Osamělý jezdec (2013)

Velké a příjemné překvapení. Šla jsem na Deppa, ale nakonec mě pobavilo mnohem víc postav. Králíci - zabijáci mi zůstali záhadou - že by narážka na Pythony ?